Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
08 czerwca 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Urbe projektuje stoisko Mazda na Motor Show 2017 Poznań

Jak oddać sportowego ducha marki i przetłumaczyć go na europejski krąg kulturowy?

Od lat wiedzą to Japończycy.

Mazda zachwyca i przyciąga swoją unikalnością oraz oferuje przeżycia zarezerwowane tylko dla niej, również poprzez prezentacje na tegorocznych targach Motor Show 2017 w Poznaniu. Dynamiczne stoisko jak napięta cięciwa łuku? Tak, zwłaszcza gdy stanowi monochromatyczną scenerię dla floty czerwonych aut o płynących kształtach.

400 metrów kwadratowych stoiska to przestrzeń kameralna na targach motoryzacyjnych, w przypadku projektu URBE została podzielona dynamiczną zabudową i światłem scenicznym, które nadawało głębi i zbudowało wyraźne plany, od szarości asfaltu  po horyzont traw.

Reklama


Jinba ittai, czyli koń i jeździec w idealnej harmonii, zakładającej elegancję ruchu to element dizajnu Kodo - ta płynność jest skontrastowana z dynamicznymi skośnymi liniami. Czerwone skosy podświetleń ledowych, czarne skosy zwieszonej liny żeglarskiej, trójkątne podwieszenie o boku ponad 7m i czerwony skos ekspozycji Mazdy MX5, to powtórzenie dynamiki łuku. 

Stoisko Mazda to pięciometrowe ściany lewitujące nad szerokim na 8m wejściem do Vip Roomu. Takie projekty na targach to prawdziwa rzadkość. Architektoniczna bryła i lekkość to efekt pracy nad konstrukcją architekt wnętrz Joanny Juszczak. Dizajn targowy może być oryginalny, ważne aby nie był uniwersalny - to stoisko ma ducha Mazdy i żadne inne auto nie mogłoby się odnaleźć w tej scenerii. Idealnie matowe ściany i połyskujące chromowe napisy, pięciometrowy ekran diodowy i nadzór profesjonalnej firmy scenicznej to zaplecze przedsięwzięcia, które mówi o jednym - targi motoryzacyjne to prawdziwe show, z emocjami, pasjonatami i prawdziwymi gwiazdami takimi jak kultowa Mazda MX5.

Mazda Motor Show 2017 Poznań, projekt URBE, photo URBE

Mazda Motor Show 2017 Poznań, projekt URBE, photo URBE

Mazda Motor Show 2017 Poznań, projekt URBE, photo URBE

Mazda Motor Show 2017 Poznań, projekt URBE, photo URBE

Mazda Motor Show 2017 Poznań, projekt URBE, photo URBE

Oryginalne są również meble w przestrzeni Vip, to fotele Romana Modzelewskiego RM58 reaktywowane przez firmę VZOR - ikony designu w kontrastowym zestawieniu czarni i bieli  zdają się unosić w wyciszonej przestrzeni japońskiego krajobrazu, w której najchętniej delektujemy się herbatą. Kolejną ciekawostką to obłoki dymu wydobywające się spod Mazdy MX5, z specjalnie zainstalowanej dymiarki, poprzecinane liniowym światłem i podświetlone na czerwono grają z nami i zabierają daleko poza przestrzeń targów. Muskularność i płynność, kontra dynamizm i linearność - zaproponowane przez Urbe proporcje stoiska doskonale wyeksponowały auta pozostając w duchu i rytmie promowanym przez markę Mazda. Warto również podkreślić zgodność stoiska z kampanią reklamową Mazda Drive Together.

[VIDEO] Mazda Motor Show


© Exspace

photo © URBE

klient: Mazda Polska
wydarzenie: Motor Show 2017 Poznań
projekt: URBE
pow: 400 mkw

Polecamy również:

----------

URBE to interdyscyplinarne studio projektowe założone w 2010 roku. Naszą filozofię projektową doskonale odzwierciedla łacińska maksyma „Ab Urbe condita”- "od założenia Rzymu", czyli po prostu „od początku”.

Tak pracujemy i w taki sposób podchodzimy do stawianych nam zagadnień. Analizujemy, dyskutujemy, szukamy inspiracji – wszystko po to, by zaskoczyć naszych klientów i spełnić własne, estetyczne standardy. Nie projektujemy w pośpiechu tylko na czas, wykorzystując nasze doświadczenie by proponować nie tylko kreatywne ale również optymalne i skuteczne marketingowo rozwiązania.

W świecie URBE trudny temat to nie problem lecz wyzwanie. Tworzymy z pasją bo nie ma nic bardziej fascynującego od nieograniczonych możliwości, które daje pusta kartka papieru.

Więcej realizacji URBE znajdziecie tutaj: www.urbe.pl

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.