Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
16 maja 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

SOFTlab stworzył niezwykłą instalację świetlną w Nowym Jorku

Barokowe Instalacje SOFTlab zachwycają !

Najnowsza realizacja nowojorskiego studia SOFTlab to stała instalacja świetlna zaprojektowana dla odnowionego holu budynku One State Street w Nowym Jorku. Zamiarem projektantów było stworzenie instalacji, która jest nie tylko częścią architektury, ale również działa jako nowy typ materiału w holu. Instalacja to konstrukcja krystaliczna, która ożywia lobby, rzucając jasne światło na gładkie i neutralne materiały. W miarę jak goście zbliżają się do recepcji, widzą szczegóły lobby odbite w strukturze krystalicznej  - w sposób fragmentaryczny i kalejdoskopowy. Krystaliczna struktura sprawia, że ściana jest przestrzenna. Wygląda inaczej niż jakikolwiek inny obiekt w holu. Lekka konstrukcja aluminiowa pokryta jest innowacyjną, lustrzaną folią dekoracyjną o zmiennej barwie 3M DICHROIC - zwiększającą odchylenie barwy i odbicia w zależności od kąta, z którego jest on widoczny. Folia Dichroic tworzy niepowtarzalny lśniący efekt kolorystycznej tęczy, która zmienia się w zależności od oświetlenia i kąta widzenia.

One State Street, design by SOFTlab, photo: Alan Tansey

One State Street, design by SOFTlab, photo: Alan Tansey

One State Street, design by SOFTlab, photo: Alan Tansey

[VIDEO] Color_change One State Street

One State Street, design by SOFTlab, photo: Alan Tansey

One State Street, design by SOFTlab, photo: Alan Tansey

Aby opracować rozświetlony, podświetlany system opraw LED, który umożliwia równomierne rozpalanie elementu SOFTlab współpracował z Focus Lighting,. Zmiany w kolorze diod LED mają bardzo dramatyczny wpływ na folie DICHROIC. Niektóre kolory powodują, że instalacja ma dużo bardziej monolityczny kolor, np. Fioletowy, podczas gdy inne kolory powodują różnice między czerwonymi i zielonymi. Niebieski na przykład sprawia, że ​​folia staje się całkowicie przezroczysta podkreślając strukturę aluminium. W ciągu dnia światło słoneczne podświetla Instalacje z zewnątrz, a nocą jest oświetlone i działa jak latarnia, którą można zobaczyć od strony ulicy przez nową fasady szklanej sufitu.

© SOFTlab

Photos: Alan Tansey

SOFTlab

Nowojorskie studio SOFTlab stworzone przez Michaela Szivos’a specjalizuje się w tworzeniu przestrzennych instalacji. Mają swój własny styl. Wyglądające jak barokowe rzeźby instalacje SOFTlab zapewniają niezwykłe wizualne widowiska. Studio inwestuje w projekty, które wymagają znacznych badań i eksperymentów. Przez swoje nowatorskie podejście SOFTlab próbuje tworzyć nowe, unikalne doświadczenia. Każdy temat to wyzwanie. A ograniczenia, które wynikają z nowych wyzwań są testowane przez firmę i jej partnerów z nadzieją na rozwiązanie typowych problemów w nowy sposób, z nowymi narzędziami. Ich gigantyczne rzeźby – bo słowo ‘rzeźba’ najbardziej nam pasuje do określenia tego co tworzą – są unikatową formą idealnie wpasowaną we wnętrza publiczne, przestrzenie zewnętrzne czy też są wspaniałą oprawą dla różnego typu wydarzeń.

www.softlabnyc.com

Polecamy:

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.