wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
17 maja 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Mistrzowie Instalacji: Nendo tworzy unikalną przestrzeń z 2,000 luster dla japońskiej szkoły Ikebany

Najnowszy projekt nendo pełen jest magicznych sztuczek

Wystawa ivy mirrors autorstwa nendo uświetniła 90. rocznicę powstania znanej na całym świecie tokijskiej Sogetsu School of Ikebana uczącej japońskiego rzemiosła sztuki kwiatowej zwanej Ikebana. 

Na intrygującą i przewrotną scenografię składa się 2000 luster tworzących pełen magicznych sztuczek kamienny ogród. Zaprojektowana przestrzeń multiplikuje sie w nieskończoność ponieważ kamienie zbudowane są z luster.

Instalacja wykonana została z blachy ze stali nierdzewnej o grubości 0,5 mm, z wykończeniem lustrzanym, pociętej na kawałki w kształcie rombów. Każdy kawałek został następnie indywidualnie dopasowany w przestrzeni tak aby utworzyć bluszczowy kalejdoskop kamiennego ogrodu. Bluszcz luster rozprasza odbicia kolorów i konturów.

W tej niezwykłej przestrzeni kwiaty Ikebana i ogród kamienny – tworzą niezwykłą harmonię. Jakby kwiaty delikatnie otaczały kamienny ogród.Co ciekawe w tej Instalacji. Zwykle aranżacje wystaw są ustalane z wyprzedzeniem, a projekty aranżacji przedstawiane są do akceptacji organizatorom. Ale w tym szczególnym przypadku klient zaproponował odwrócenie podejścia. Zaprojektowanie przestrzeni jako inspiracji i stworzenie elementów dla ekspozycji ivy of mirrors w trakcie jej aranżacji.

A jakie są Wasze ulubione Instalacje NENDO?

© materiały przesłane do redakcji Exspace.pl przez NENDO

photos: © NENDO

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.