Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
05 czerwca 2017
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Znamy Finalistów Konkursu YOUNG DESIGN 2017. JEDEN Z NICH 9 czerwca 2017 roku WYGRA 20 000 PLN!

W pierwszym etapie konkursu dla młodych projektantów Young Design 2017 eksperci IWP wybrali dziesięciu finalistów, którzy 9 czerwca 2017 będą walczyć o stypendium im.prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł. O Laureatach Young Design 2017! przeczytacie tutaj

Dla wszystkich finalistów organizatorzy przewidzieli szkolenie od Lauren Peso Polska S.A. oraz warsztat z firmą Startup Academy, która także zapewni laureatowi konsultacje biznesowe przez cały rok.

Patronat honorowy nad programem Young Design objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotr Gliński, on także jest fundatorem głównej nagrody – stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000zł. Portal Exspace.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Finaliści Young Design 2017:

  1. Zespół Plaga Designers: Artur Gaca i Daniel Płatek
  2. Karolina Hołdys
  3. Daria Wartalska
  4. Wojciech Guzik
  5. Agata Gancarczyk
  6. Aleksandra Żeromska
  7. Kaja Nosal
  8. Zespół: Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska
  9. Joanna Kabala
  10. Kamil Kowalczyk

Konkurs organizuje od 10 lat Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który do Jury zaprasza przedstawicieli biznesu, dzięki czemu młodzi projektanci mogą osobiście zaprezentować swoje portfolio przedstawicielom rynku. Jest to jedyny konkurs w Polsce dający młodym projektantom szansę poznania swoich przyszłych zleceniodawców.

Poniżej wyróżnione projekty Young Design 2017:

Agata Gancarczyk, studentka studiów II st. na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
Projekt: Zestaw do nebulizacji – Neboo. Projekt zestawu składa się z trzech elementów: kompresor, pojemnik na akcesoria i pojemnik na ładowarkę. Kompresor z ekranem wyświetla m.in. grę, która ma za zadanie zabawić dziecko.

Kamil Kowalczyk, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
Projekt: Centrum obróbcze CNC – projekt uwzględnia osłony tłumiące tony, bezpieczną obudowę modułu roboczego i pulpit sterowniczy.

Joanna Kabala, absolwentka ASP w Warszawie
Projekt: Mol – projektem jest koziołek, który pomaga stworzyć wygodne miejsce pracy. Składa się z trzech płaskich elementów, które mogą służyć za podporę dowolnego blatu, wieszak lub mebel ekspozycyjny.

Zespół: Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska, absolwentki School of form
Projekt: biżuteria fizjoterapeutyczna MIKO+. Projekt to rodzina 7 obiektów biżuteryjnych, służących do zapobiegania chorobom nadgarstka.

Aleksandra Żeromska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Projekt: Wooden Crutches, kula ortopedyczna, zaprojektowana z myślą o eliminacji głównych problemy ergonomicznych. Możliwa pełna customizacja.

Karolina Hołdys, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
Projekt: inkubator otwarty INNEO- niespotykane jak dotąd na rynku zastosowanie układu konstrukcji nośnej zasilanej akumulatorem ma za zadanie ułatwić mobilność inkubatora. Główne urządzenia umieszczone są na ramionach konstrukcji nośnej i sterowane za pomocą jednego monitora co zmniejsza ryzyko pomyłki.

Wojciech Guzik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu
Projekt: SOPOT- projekt zestawu dedykowanego jest dla ośrodków wypoczynkowych jako produkt wypożyczany gościom hotelu. 6 elementów zestawu m.in. parawan, torba termiczna mieszczą się we wnętrzu lub są doczepiane do elementu głównego - plecaka.

PLAGA DESIGNERS: Artur Gaca i Daniel Płatek, studenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu
Projekt: Audi City Bus Concept – koncepcja autobusu uwzględniająca projektowanie uniwersalne, dbająca o komfort i atrakcyjność podróży poprzez zastosowanie przeszkleń w suficie oraz zapewniająca maksymalną wygodę jazdy również kierowcy dzięki zastosowaniu ekranów dotykowych do regulacji fotela lub lusterek.

Kaja Nosal, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
Projekt: Party, play, work – system mebli inspirowany Bauhausem, w którym abstrakcyjne formy wielofunkcyjnych obiektów balansują między atmosferą pracy a grą. M.in. zawieszony na parawanie panel akustyczny, który można stosować jak siedzisko.

Daria Wartalska, doktorantka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
Projekt: Rec-set zielony II – kolekcja szkła użytkowego wyprodukowana z butelek bezzwrotnych.

© Exspace.pl na podstawie materialów prasowych Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Więce informacji tutaj http://www.iwp.com.pl/young_design

photo © materaiły prasowe IWP

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.