Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
05 czerwca 2017
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Kolekcja BLANCA Huty Szkła Kryształowego "Julia" z z must have 2017

O BLANCA opowiadają projektanci kolekcji Elżbieta i Sebastian Pietkiewiczowie

Kolekcja BLANCA zaprojektowana przez Elżbietę Trzewiczek Pietkiewicz i Sebastiana Pietkiewicza dla Huty Szkła Kryształowego "Julia" otrzymała prestiżowe wyróżnienie w plebiscycie must have organizowanym przy Łódź Design Festival. Plebiscyt must have każdego roku wyłania najlepiej zaprojektowane polskie produkty.

BLANCA to kolekcja której nazwa pochodzi od hiszpańskiej wersji francuskiego imienia Blanche lub z germańskiego blankus, blanchus co oznacza "biała". Kolekcja łączy w sobie biel tradycyjnej porcelany z klasycznej linii "Fryderyka" z Kristoff Porcelain i kryształową biel przezroczystego szkła Huty Julia. W skład kompletu wchodzi pięć pojemników o różnej wysokości w czterech różnych szlifach. Mogą służyć jako: bomboniera, cukiernica, pojemnik na makaron, ciastka lub wazon. Od wieków porcelana i kryształ gościły na naszym stole, teraz możemy mieć je w postaci jednego przedmiotu, zestawu.

O kolwkcji BLANCA opowiadają projektanci Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz i Sebastian Pietkiewicz:

„Kolekcja łączy w sobie biel tradycyjnej porcelany z serii Fryderyka i „kryształową biel ” przezroczystego szkła Huty Julia. Jest to seria dla osób niezależnych, które chodzą własnymi drogami o bogatej wyobraźni i wyjątkowym zmyśle artystycznym. Kryształowe pojemniki w towarzystwie porcelany nabierają wyjątkowego stylu i nieustannie zaskakują, zmieniając sposób ich wykorzystania oraz zachęcają do zajrzenia do środka.Kolekcja Blanka nie jest monotonna, łączy w sobie różne szlify które można dowolnie zestawiać. Pobudza w nas naturę artysty i skłonności do fantazjowania przy dobieraniu różnych elementów z zestawu. W skład kompletu wchodzi pięć pojemników o różnej wysokości w czterech różnych szlifach, mogą służyć jako: bomboniera, cukiernica, pojemnik na makaron, ciastka lub jako wazon …” - Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz

 „Ta kolekcja jest świadomym balansem pomiędzy klasyką wzornictwa a współczesnym spojrzeniem na rzeczywistość. Żyjemy w czasach dynamicznie rozwijających się technologii, realnego zagrożenia, dlatego potrzebujemy czasami spokoju i wyciszenia, skupienia na przedmiotach które są łagodne i przyjemne. Retro formę uzupełnia prostolinijna dekoracja czyli szlif. W pewnym sensie jest to powrót do przeszłości, bowiem od wieków porcelana i kryształ gościły na naszym stole. Teraz możemy mieć je w postaci jednego przedmiotu, zestawu. Porcelana lubi kryształ.” - Sebastian Pietkiewicz

Wystawę laureatów must have będzie można obejrzeć podczas Łódź Design Festival w dniach 3-8 października 2017 roku w Łodzi Inkubatora Kultury - Art_Inkubator"

© Exspace

photo © materiały prasowe www.hutajulia.com

Więcej informacji o Sebastian Pietkiewicz Design znajdziecie tutaj

www.pietkiewicz.info

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.