wszystkie artykuły z działu >> TARGI
23 czerwca 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Graficzna gra: Francesco Rifé projektuje stoisko Inbani na ISH 2015

Odwiedzając targi pozostajemy w stałym kontakcie z tym, co nas otacza. Nawet jeżeli świadomie wybieramy cel naszych spotkań czy wędrówek po targach to nasze myśli biegną ku przestrzeniom, które inspirują. Jak ważny jest materiał z którego zbudowane jest stoisko?

 Większość stoisk, żeby nie powiedzieć ‘prawie wszystkie’ wykorzystuje jako główny budulec pomalowaną płytę pilśniową lub stolarską - upodabniając się do siebie. Co się stanie gdy zamiast pomalowanej płyty pilśniowej czy stolarskiej użyjemy sklejki, sklejki przetworzonej lub płyty drewnopochodnej?Inabani to hiszpańska firma produkująca ceramikę oraz meble łazienkowe. Fabryka Inbani w swoich produktach kładzie duży nacisk na ich formę, dominują lekkie, czyste kształty i ergonomia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i innowacji Inbani tworzy produkty wyposażenia łazienek na najwyższym światowym poziomie. Firma współpracuje z najlepszymi hiszpańskimi designerami oraz architektami.

Wizerunek wystawienniczy Inbani od lat kreuje Francesc Rifé założyciel Francesc Rifé Studio. Za każdym razem scenografie wystawiennicze zachwycają wzbudzając duże zainteresowanie odwiedzających. Prostota, elegancja, bezpretensjonalny design to cechy charakterystyczne zarówno wyrobów Inbani jak i stoisk na których są one prezentowane.

Stoisko zrealizowane na targach ISH 2015 we Frankfurcie całe obudowane było sklejką z ornamentem graficznym. Rife stworzył graficzną, przestrzenną i koncepcyjną grę z wykorzystaniem "punktów" odpowiadających Literze "i" w nazwie firmy: "Inbani".

Ostatecznym celem było osiągnięcie równowagi między produktem o bardzo wysokich parametrach technicznych i stoiskiem wyróżniającym się jego naturalnością i prostotą. Zabudowa składa się tylko z tego co niezbędne. Nie ma tu niepotrzebnych materiałów i elementów. Powstała przestrzeń doskonale prezentująca produkt.

Firma: Inabani
Targi: ISH 2015 Frankfurt
Projekt: Francesc Rifé, Barcelona www.rife-design.com
Zdjęcia: Fernando Alda Calvo, Sevilla www.fernandoalda.com

--------------------

Więcej Artykułów nt.: "Jak ważny jest materiał z którego zbudowane jest stoisko?"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.