wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
05 lipca 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Polska realizacja multimedialna na Festiwalu Światła w Jerozolimie

Widowiskowy mapping zrealizowany przez krakowską firmę multimedialną Visualsupport stanowił jedną z głównych atrakcji 9. edycji Festiwalu Światła w Jerozolimie (Festival of Light in Jerusalem).

Mapping „Solaris” autorstwa Visualsupport znalazł się wśród prawie 40 instalacji multimedialnych zrealizowanych przez artystów z najdalszych zakątków globu, m.in. z Chin, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Portugalii, Hiszpanii, Niemiec, Izraela oraz z Polski. Wiekowe mury Jerozolimy na ponad tydzień rozbłysły tysiącem barw różnorodnych instalacji multimedialnych, projekcji, świetlnych działań interaktywnych, przeobrażając stare miasto w magiczną krainę.

Jak mówi Gaston Tzohar, dyrektor artystyczny Festiwalu, w tym roku napłynęło ponad 600 zgłoszeń projektów artystycznych z całego świata. Visualsupport otrzymał specjalne zaproszenie rady programowej wraz z propozycją realizacji projekcji mappingowej na fasadzie najwyższego obiektu dzielnicy żydowskiej miasta – synagogi Hurva. Niezwykle zawiła i symboliczna historia tego miejsca skłoniła artystów Visualsupport do zobrazowania jego losów za pomocą barwnych animacji i światła, które przeobrażały budynek, ukazując jego istotne znaczenie kulturowe.

Mapping „Solaris” autorstwa Visualsupport na Festival of Light in Jerusalem 28.06-06.07.2017

Mapping „Solaris” autorstwa Visualsupport na Festival of Light in Jerusalem 28.06-06.07.2017

Mapping „Solaris” autorstwa Visualsupport na Festival of Light in Jerusalem 28.06-06.07.2017

Mapping „Solaris” autorstwa Visualsupport na Festival of Light in Jerusalem 28.06-06.07.2017

Visualsupport był odpowiedzialny za kreację zarówno w warstwie wizualnej, jak i dźwiękowej oraz za zapewnienie sprzętu multimedialnego wraz z pełną obsługą techniczną projektu. Tym samym, razem z wykwalifikowanymi realizatorami multimedialnymi do Izraela poleciały dwa profesjonalne projektory Barco HDX-W20 o mocy światła 20 0000 ANSI lumenów wraz z całym niezbędnym osprzętem i oprogramowaniem.

[VIDEO] “Solaris” video mapping projection at the Festival of Light in Jerusalem

Festiwal Światła w Jerozolimie odwiedziło kilkanaście tysięcy widzów, międzynarodowych turystów i mieszkańców Izraela oraz wielu dyrektorów artystycznych pokrewnych festiwali z całego świata. Festiwal jest organizowany przez Ariel Municipal Company we współpracy z Departamentem Rozwoju Jerozolimy, Ministerstwem Dziedzictwa Jerozolimy oraz Urzędem Miasta Jerozolimy.

photos © Visualsupport

---------

o Visualsupport

Visualsupport jest jedną z nielicznych firm na rynku eventowym wyspecjalizowanych w multimediach. W bogatym portfolio znajdują się zarówno projekty o charakterze kulturalnym i artystycznym, m.in. autorskie projekty z cyklu Alchemia Światła, liczne projekcje w technologii mappingu 2D/3D realizowane od 10 lat na terenie całego kraju, projekty o charakterze konferencyjnym m.in. Forum Ekonomiczne w Krynicy, kongres UNESCO czy projekty plenerowe dla wielotysięcznej publiczności, takie jak UEFA EURO 2012 czy Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie.

www.visualsupport.pl

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.