Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
08 lipca 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Polscy projektanci na najważniejszych targach i festiwalach designu na świecie

'Wystawiajmy się! Polscy projektanci na świecie'

Wiosną 2017 roku Instytut Adama Mickiewicza przeprowadził otwarty nabór do czwartej edycji programu Wystawiajmy się! Program powstał z myślą o polskich projektantach, którzy pragną zaprezentować swoje prace na najważniejszych targach i festiwalach designu na świecie.

W tegorocznej edycji wyłonionych zostało 17 projektantów i grup projektowych, którym program ma pomóc zaistnieć na rynku międzynarodowym. Wszystkie otrzymane aplikacje zostały poddane ocenie przez dwóch członków zespołu Programu Polska Design Instytutu Adama Mickiewicza oraz ekspertów zewnętrznych. Modę oceniali: Marzanna Lesiakowska-Jabłońska i Andrzej Foder, a design - Agnieszka Jacobson-Cielecka oraz Michał Stefanowski.

W ramach projektu Wystawiajmy się!: Bartek Mejor, Beza Projekt, Confashion, Bola by Ola Bajer, Doom 3000, Maria Jeglińska, Mari JJ Design, Kaaskas, Malwina Konopacka, Nenukko, Longstory, Michał Szulc, Paweł Grobelny, Pani Jurek, Studio 1:1, UAU Project, Well Done. Ich krótkie biogramy prezentujemy poniżej:

Mari JJ Design
20-23.05.201, Wanted Design, Nowy Jork, USA

Stoisko Mari JJ Design na Wanted Design, Nowy Jork, USA 20-23.05, photo Mari JJ Design

Marka Mari JJ Design została założona przez Marię Joannę Juchnowską w 2010 w Sztokholmie. Zajmuje się projektowaniem ceramiki użytkowej oraz biżuterii artystycznej wykonywanej z porcelany. Brała udział m.in. w wystawie Art Athina w Atenach oraz Fragile w Nowym Jorku. Produkty Mari JJ Design są dostępne w galeriach i sklepach branżowych w Londynie, Nowym Jorku, Bergen oraz w Warszawie.

Vase “Big’ projekt Maria Joanna Juchnowska photo Ikonprodukction

Wanted Design to wydarzenie, które po raz pierwszy odbyło się w 2011 i już wtedy odbiło się szerokim echem w środowisku skupionym wokół projektowania. Organizatorzy oprócz szeregu międzynarodowych prezentacji objętych opieką kuratorską, oferują uczestnikom bogaty program warsztatów, wykładów i paneli dyskusyjnych. Wanted Design odbywa się w tym samym czasie co ICFF  - International Contemporary Furniture Fair - największe targi meblarskie na Wschodnim Wybrzeżu i wpisuje się w kalendarz  nowojorskiego tygodnia designu NYCxDesign.

WellDone
24-27.06201, Tendence, Frankfurt, Niemcy

Stoisko WellDone Tendence, Frankfurt, Niemcy 24-27.06 photo Exspace - finalista StandOUT. Tendence 2017

WellDone Dobre Rzeczy to marka i idea łącząca dwa do niedawna odległe od siebie światy: design i pomoc społeczną. Fundacja Być Razem zatrudnia w manufakturze WellDone osoby wykluczone społecznie tj. chore na schizofrenię, uzależnione od alkoholu, bezdomne i niepełnosprawne. Projektanci chcący wesprzeć działalność fundacji, projektują przedmioty ułatwiające codzienne życie, funkcjonalne, biorące pod uwagę racjonalne wykorzystanie materiału, a jednocześnie uwzględniają ograniczenia osób, które te produkty wytwarzają. Fundacja utrzymująca się w 96% z działalności gospodarczej każdą złotówkę uzyskaną ze sprzedaży  inwestuje w zatrudnienie, wsparcie psychologiczne, żywnościowe, edukacyjne swoich podopiecznych i ich rodzin, a także w promocję młodych, uczących się lub rozpoczynających kariery zawodowe polskich projektantów.

-----------------------------------------
Zapraszamy do wyrażania opinii i głosowania na najciekawsze polskie stoiska targów Tendence 2017! StandOUT. Tendence 2017 promuje 15 polskich wystawców Tendence 2017. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

POLECAMY również: Raport: ‘Polscy wystawcy Tendence 2016 Frankfurt’ znajdziecie tutaj

Tendence to jedne z  najważniejszych międzynarodowych targów dekoracji i wyposażenia wnętrz. Swoje projekty prezentuje tam ponad 1100 wystawców. Frekwencja podczas wydarzenia wynosiła w 2016 roku 23 000 odwiedzających. Obecni na targach kreują przyszłoroczną sprzedaż w poszczególnych segmentach produktowych, m.in. Young Gifts, Lovely Home, Seasonal Decoration, Pure & Elegant. Targi odwiedzane są przez dystrybutorów, właścicieli sklepów, butików i sieci handlowych. O Tendence 2017 więcej przeczytacie tutaj

Malwina Konopacka
29.06 - 29.09.2017 Wystawa Le Cite, Marsylia, Francja

  Malwina Konopacka, Wazon "OKO", fot. materiały IAM

exhibition La Cite / OKO / 2017 Unite d'Habitation in Marseille 29/06 - 29/09/2017 photo Malwina Konopacka

Malwina Konopacka jest absolwentką Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie, studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim oraz ilustrację na Universität der Künste w Berlinie. Od dwóch lat zajmuje się głównie ilustrowaniem ceramiki czyli łączeniem rysunku i formy przestrzennej. Wazon Oko, jej czołowy projekt, miał swoją premierę w ramach Designers Week w Tokio w 2014. W ciągu trzech kolejnych lat prezentowany był na wielu wystawach w Polsce i za granicą, m.in. podczas Inno Design Tech Expo w Hong Kongu w 2014 oraz Tent London w 2015.

Malwina Konopacka, Wazon "OKO", fot. materiały IAM

Malwina Konopacka zaprezentuje swoje projekty podczas wystawy w Unite d’ Habitation na zaproszenie kolektywu Slavia Vintage. Wernisaż odbędzie się 27 czerwca 2017, a wystawa potrwa do końca września. Kolektyw Slavia Vintage to renomowany promotor polskiego designu w Europie Zachodniej. Ich działania są szeroko komentowane w prasie zagranicznej, m.in. we francuskich pismach takich jak MilK Décoration, Elle Décoration, Home Magazine, A Vivre Architecture.  Wystawa odbędzie się w tzw. jednostce marsylskiej Unite d’ Habitation zaprojektowanej przez le Corbusiera.

Nenukko
29.06-2.07 , Fashionclash, Maastricht, Holandia

  Nenukko, kolekcja "Interlude.Disrupted", fot. materiały IAM

Nenukko, kolekcja "Interlude.Disrupted", fot. materiały IAM

Nenukko to marka odzieżowa, która dostarcza nowatorskie produkty dedykowane współczesnemu człowiekowi. Kolekcje tej marki są limitowane i produkowane lokalnie oraz mieszczą się w nurcie odzieży miejskiej czerpiąc elementy z różnych obszarów mody: od kultury streetowej aż po minimalistyczną elegancję.

Prezentowania kolekcji Nenukko "Interlude.Disrupted" podczas festiwalu Fashionclash 2017 to próba pokazania ducha współczesności za pośrednictwem uniwersalnych form ubioru. Zamierzeniem jest przekształcenie codziennych elementów stroju w  swoisty uniform ochronny, który jest wygodny i praktyczny. Wszystkie elementy kolekcji mogą być łączone ze sobą lub noszone niezależnie, zgodnie z indywidualnym stylem lub nastrojem. Kolekcja jest również w całości wegańska.

Maria Jeglińska
30.06 -3.07, Design Parade, Hyeres, Francja

  Maria Jeglińska, Hotel Essentials, 2016, fot. materiały IAM

Maria Jeglińska, Hotel Essentials, 2016, fot. materiały IAM

Maria Jeglińska, urodziła się w 1983 w Fontainebleau we Francji. W 2007 ukończyła wzornictwo przemysłowe na prestiżowej ECAL w Lozannie, gdzie uzyskała stypendium przyznawane przez fundację IKEA. Pracowała w uznanych biurach projektowych, m. in. u Konstantina Grcica, Alexandra Taylora i w Galerie Kreo. W 2010 założyła w Londynie własne studio - Office for Design & Research (Biuro Projektowania i Badań). Jego działalność obejmuje wzornictwo przemysłowe (meble, oświetlenie, przedmioty użytkowe), projekty badawcze i wystawiennicze. Brała udział w licznych wystawach w Polsce i zagranicą, m.in. w Centre Pompidou Metz, Villa Noailles, The Aram gallery, Barbican Art Gallery i Triennale di Milano. W 2012 była również kuratorką wystawy "Punkty Widzenia / Punkty Siedzenia" pokazanej na Łódź Design Festival.

Festiwal "Design Parade" powstał w 2006, by - drogą konkursu - odkrywać i wspierać młodych projektantów międzynarodowych. Organizowane są na nim również wystawy współczesnego designu, warsztaty i konferencje. "Design Parade" odbywa się w Villa Noailles w Hyeres, w modernistycznym budynku z 1924 zaprojektowanym przez Roberta Mallet-Stevensa. Villa Noailles od 2003 jest otwartym centrum sztuki i instytucją badawczą w dziedzinie mody, designu, architektury i fotografii.

Confashion
9-11.08, Ciff Copenhagen, Dania

Kolekcja Confashion, fot. materiały IAM

'Transform' - najnowsza kolekcja Confashion, która swoją premierę miała podczas Polish Fashion Week NYC na Manhattanie photo Confashion

Ubrania Confashion dedykowane są kobietom, które kreują swoją własną rzeczywistość. Projektantka Kinga Król pracuje z prostymi formami, ale to kolor jest według niej najbardziej fascynujący. Interesują ją relacje barw i to w jaki sposób wpływają na emocje. Tworzy własne tkaniny,  ponieważ w marce autorskiej wszystko powinno być zaprojektowane. Łączy w swojej pracy innowacyjne technologie, co pozwoliło na stworzenie flagowego produktu: drukowanych spódnic z efektem 3D wykończonych laserem. Confashion prezentowało swoje kolekcje w Kijowie, Berlinie i Nowym Yorku. Marka działa charytatywnie, stworzyła kolekcję ubrań dla kampanii społecznej Save the Music.

Podczas Ciff Copenhagen zaprezentowana zostanie kolekcja jesień zima 2018/19. Wystawione zostaną także stoiska targowe. Ciff skupia przy sobie przede wszystkim duży, zamożny rynek skandynawski, ale także kupców z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Kopenhaskie targi uzanawane są za jedne z najlepszych komercyjnych wystaw w Europie.

Pani Jurek
22-24.08, Playtime Tokio, Japonia

Pani Jurek, "Psikusy", fot. materiały IAMPani Jurek, "Psikusy", fot. materiały IAM

Pani Jurek to marka założona przez Magdę Jurek, artystkę i designerkę. Projektowane przez nią przedmioty są niestatyczne, wychodzące poza swoją stereotypową funkcję i umożliwiające interakcję z użytkownikiem. Konceptualne podejście do przedmiotu i niechęć do dopowiedzenia jego funkcji to wynik studiów malarskich projektantki na warszawskiej ASP. W swoich projektach przestrzega idei zrównoważonego rozwoju i ekologicznego wyboru materiałów.

Playtime Tokio to jeden z najpopularniejszych w Japonii targów z produktami dla dzieci. Bliźniacze imprezy Playtime odbywają się w Nowym Jorku, Paryżu oraz Berlinie. Przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów, jak i zwykłej publiczności. Targi goszczą około 240 międzynarodowych marek, zaś wśród odwiedzających znajdują się profesjonaliści z branży, dystrybutorzy, kupcy oraz media z całej Azji. Prezentowany będzie na nich najnowszy projekt Pani Jurek, na który składają się książka i klocki PSIKUSY. Jest to przedsięwzięcie, które w zabawny i przyjemny sposób ma promować wśród dzieci psy nierasowe, adopcje zwierząt porzuconych oraz idee różnorodności i tolerancji.

Kaaskas
8-11.09, Who's Next, Paryż, Francja

Siostry Julia i Katarzyna Skorzynskie - firma KAASKAS, photo Agencja Gazeta

Kaaskas to polska firma modowa, znana m.in. z wykorzystywania autorskich wzorów na tkaninach, założona w marcu 2014 przez siostry, projektantkę Katarzynę Skórzyńską i socjolożkę Julię Skórzyńską-Ślusarek. Wiosną tego roku, Kaaskas wypuściło na rynek ósmą, sprzedażową kolekcję ubrań. Firma była nominowana do nagrody Polak z Werwą i konkursu Design Alive (w którym otrzymała nagrodę specjalną firmy Mazda) oraz została wybrana do programu The Future of Fashion przez brytyjską platformę Not Just A Label. Kolekcje Kaaskas były prezentowane na Festiwalu Kultury Polskiej w Pekinie, wystawie International Fashion Showcase w Londynie, Polish Fashion NOW! w Paryżu i festiwalu Mados Infekcija w Wilnie. W tym roku w lipcu, firma Kaaskas będzie prezentować swoją kolekcję w ramach Helsinki Fashion Week.

Licząca 24 sztuki ubrań, kolekcja Kaaskas zostanie zaprezentowana na przestrzeni wystawienniczej liczącej około 6 m2, na dwóch wieszakach. Do kolekcji dołączony będzie plakat, pocztówki oraz broszury, promujące autorską, zaprojektowaną i wykonaną w całości w Polsce kolekcję, markę Kaaskas.

Michał Szulc
8-11.09, Who's Next, Paryż, Francja

SOLD Michał Szulc photo Michał Szulc

Michał Szulc urodził się w 1983. Debiutował w  2005 kolekcją Iapan. Prezeuntuje swoje projekty dwa razy w roku podczas autorskich pokazów w Warszawie. Kolekcją wiosna/lato 2015 zaprezentował
podczas Lizbońskiego Tygodnia Mody  "Moda Lisboa". Nominowany do nagród Poland+ Design Awards czy Elle Style Awards.

Przegląd kolekcji odbędzie się  na stoisku o powierzchni około 10 m2. Prezentowana będzie na wieszakach oraz uzupełniona o materiały drukowane – lookbook i katalog.

Beza Projekt
8-12.09, Maison Objet, Paryż, Francja

BEZA, Projekt Lampy z korka, 2017, fot. materiały IAM

BEZA, Projekt Lampy z korka, 2017, fot. materiały IAM

Beza Projekt to autorskie studio designerskie zajmujące się projektowaniem mebli, wnętrz, identyfikacji wizualnych, statuetek oraz małych instalacji miejskich. Projekty warszawskiego studia cechuje wysoka jakość wykonania oraz unikalność. Większość z projektowanych rzeczy jest ręcznie robiona, położony jest nacisk na współpracę z lokalnymi rzemieślnikami. Ważną rolę w każdym projekcie odgrywa także koncept - za każdym zaprojektowanym przedmiotem stoi inna historia.  Dla wielu projektów punktem wyjścia była zapomniana technika lub intrygujący materiał. Beza została nagrodzona w licznych konkursach, w zeszłym roku otrzymała złoto w konkursie KTR. Prace studia publikowane były w licznych magazynach, także zagranicznych np. "Milk Decoration".

Międzynarodowe targi Maison & Objet od ponad 10 lat przyciągają firmy działające w branży wyposażenia wnętrz oraz dziesiątki tysięcy zwiedzających. Wydarzenie zalicza się do najważniejszych imprez komercyjnych w branży związanej z wzornictwem i wnętrzami. Oferta targów jest wszechstronna – od mebli i aranżacji butików i ogrodów, przez wyposażenie łazienek i oświetlenie po tkaniny, zastawy stołowe i artykuły dekoracyjne.

Paweł Grobelny
8-16.09, Now! LeOff! podczas Paris Design Week, Francja

  Paweł Grobelny, "Recto verso ceramic", fot. materiały IAM

Paweł Grobelny, "Recto verso ceramic", fot. materiały IAM

Paweł Grobelny studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Poznaniu, Lyonie i Paryżu. W 2009 wybrany w Brukseli do grona "100 Young Creative Talents" podczas Roku Kreatywności i Innowacji Unii Europejskiej. Stypendysta Rządu Francuskiego w Paryżu, prestiżowej Casa de Velazquez w Madrycie oraz RU-Residency Unlimited w Nowym Jorku. Jest autorem mebli miejskich między innymi w ogrodzie Zhongshan w Szanghaju i ogrodzie Albertine w Brukseli, dzielnicy La Defense, a także kina plenerowego dla Centrum Sztuki Współczesnej Strombeek w Belgii. Jest także laureatem międzynarodowego konkursu na meble miejskie dla francuskiego miasta Mont de Marsan.

Główna wystawa Now! LeOff! prezentować będzie około siedemdziesięciu projektantów z różnych państw. Przegląd ukierunkowany jest na projekty konceptualne oraz prototypy możliwe do wdrożenia. Jest to główna i największa wystawa Paryskiego Tygodnia Designu, której od dwóch lat towarzyszy blok wykładów poświęconych projektowaniu odbywający się w Centrum Designu i Mody.

UAU Project
8-16.09, Now! LeOff! podczas Paris Design Week, Francja

  UAU Project, "Neptune Lamp", 2017, fot. materiały IAM

UAU Project, "Neptune Lamp", 2017, fot. materiały IAM

UAU Project to multidyscyplinarne studio projektowe z Warszawy. Tworzą je absolwenci Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP – Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski. Obecnie skupiają się głównie na projektowaniu przedmiotów codziennego użytku do produkcji przy użyciu domowych drukarek 3D. Chcą pokazać, że druk 3D to najlepszy sposób na to, by dobry design był
dostępny dla każdego. Laureaci A' Desing Award 2016 w kategorii Sustainable Products, Projects and Green Design oraz dwóch nagród Must Have.

UAU Project zaprezentuje projekty z ostatnich dwóch lat; najlepsze wybrane produkty, które powstały przy wykorzystaniu druku 3D w procesie produkcji. Cała ekspozycja zbudowana będzie z wykorzystaniem elementów wydrukowanych trójwymiarowo oraz naturalnych materiałów. Stanowi to próbę pokazania, że w tej technologii bardzo łatwo jest wyprodukować produkt, który będzie pasował do różnych wnętrz.

Studio 1:1
20-23.09, 100% Design, Londyn, Wielka Brytania

  Studio 1 na 1, ławka dębowa "meso", 2017, fot. materiały IAM

Studio 1 na 1, ławka dębowa "meso", 2017, fot. materiały IAM

Biuro projektowe Studio 1:1 założyli absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Beata Szymańska i Jarosław Szymański. Na pracownię składają się dwa działy: designu i architektury. Do ważniejszych realizacji z zakresu projektowania produktu należą meble dla firmy Profim. Do najciekawszych realizacji z zakresu architektury wnętrz można zaliczyć systemy sklepów sieciowych Reserved, Cropp, a’Tab, Home & You, a w zakresie wystawiennictwa Stałą Wystawę w Europejskim Centrum Solidarności. W roku 2014 Studio 1:1 rozpoczęło projektowanie, produkcję i dystrybucję krótkoseryjnych kolekcji mebli i elementów wyposażenia wnętrz.

Na zaprojektowaną kolekcję składają się elementy, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Zaprojektowana kolekcja obiektów opiera się na założeniu produkcji krótkoseryjnej w oparciu o dostępne lokalnie materiały i możliwości wytwórcze. Spoiwem dla każdego obiektu jest jakaś "zasada" lub historia według, której jest on skonstruowany. Wszystkie elementy kolekcji dostępne są w wersji do samodzielnego montażu co pozwoliło znacząco obniżyć koszty produkcji, magazynowania i transportu.

Bartek Mejor
21-24.09, Tent London, Wielka Brytania

  Bartek Mejor, "Lampa Ice Cream", 2017, fot. materiały IAM

Bartek Mejor, "Lampa Ice Cream", 2017, fot. materiały IAM

Bartek Mejor jest absolwentem Royal College of Art w Londynie, wcześniej studiował projektowanie ceramiki w Bath School of Art & Design. W swoich projektach wykorzystuje możliwości oferowane przez nowe procesy cyfrowe i łączy je z tradycyjnym rzemiosłem artystycznym. Wspołpracuje z wiodącym producentem porcelany i kryształu, portugalską marką Vista Alegre, pracował także jako konsultant dla producentów takich jak Wedgwood i Royal Doulton. Prace autorskie pokazywane były m.in w Muzeum Narodowym im. Puszkina w Moskwie i wystawie New Designers w Londynie. Prowadzi pracownię projektowania ceramiki na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie.

Targi Tent London to jedno z najważniejszych wydarzeń jesiennego London Design Week. Co roku uczestniczy w nich 500 wystawcow z 29 krajow świata, mają ponad 25000 zwiedzających. W zeszłym roku targi odnotowały 28% wzrost gości branżowych i dziennikarzy. To doskonała platforma do prezentacji nowych kolekcji na arenie międzynarodowej.

WZORY DOMOWE, #3, photo Ernest Wińczyk

Longstory to studio projektowe zajmujące się m in. projektowaniem tkanin oraz wzorów do wszechstronnego zastosowania. "Projektowanie tekstyliów interesuje nas zarówno w kontekście współczesnego projektowania jak i historii polskiej tkaniny. Rozwijamy własne kolekcje wzorów na tkaniny. Za naszą pierwszą kolekcję zostałyśmy dostałysmy wyróżnienie Must have podczas Łódź Design Festival. Własny warsztat sitodruku umożliwia nam testowanie nowych wzorów, eksperymenty z materiałami  i opracowywanie prototypów. Wpółpracujemy również z producentami tkanin, odzieży oraz elementów wyposażenia wnętrz." - mówią projektanci.

Longstory ma w planach pokazanie kolekcji wzorów na tkaniny, wydrukowanych na bawełnie metodą sitodruku. Tkaniny będą zaprezentowane na specjalnie zaprojektowanych stojakach w formie trójwymiarowych brył umożliwiających zobaczenie wzorów w przestrzeni. Dopełnieniem wystawy będzie ręcznie drukowane: próbnik oraz seria materiałów promocyjnych pod postacią ulotek, katalogu i plakatów.

Ola Bajer
29.09-01.10, Berlin Alternative Fashion Week, Niemcy

.hollow foto Michał Pańszczyk

Ola Bajer jest absolwentką Międzynarodowej Szkoły Projektowania Ubioru w Warszawie i ASP w Katowicach. Projektantka i założycielka marki BOLA. Swoje kolekcje cyklicznie prezentuje na Fashion Week Poland w Łodzi, a jej pokazy znajdują się w czołówce najbardziej nowatorskich i zaskakujących podczas kolejnych edycji imprezy.

Berlin Alternative Fashion Week to wydarzenie nastawione na prezentacje młodych marek modowych , które poruszają się na styku mody, kultury alternatywnej i sztuki. Szansa dla
projektantów, którzy nie mają jeszcze rozwiniętej struktury komercyjnej marki odzieżowej i próbują poszerzyć grono odbiorców o rynek międzynarodowy.

Doom 3000
29.09-01.11, Berlin Alternative Fashion Week, Niemcy

White, red and other devils Photographer: Bartek Wieczorek Styling: Pawel Kedzierski dla Magazyn Zwykłe Życie

Projekt Domm 3000 Sylwii Rochali i Michała Niechaja debiutował na Gombold ujra! w Budapeszcie – konkursie na projekt modowy zrównoważonego rozwoju. Inna z ich kolekcji pokazana została podczas Mercedes-Benz Fashion Week Central Europe. Była ona wyrazem zderzenia dekonstrukcji odzieży sportowej z tradycją krawiectwa – formami trenczu czy żakietu. Pozasezonowa kolekcja na 2017 to miks inspiracji kontrkulturą i antifashion.

---------------------------

Wystawiajmy się!

W naborach do trzech poprzednich edycji Wystawiajmy się! - projekcie organizowanym przez Instytutu Adama Mickiewicza - wpłynęło ponad 140 zgłoszeń od projektantów z całej Polski. W tym roku po raz pierwszy zaproszono do udziału w Wystawiajmy się!  projektantów mody. Moda jest jednym z podstawowych wyznaczników kultury; z jednej strony odzwierciedla tendencje współczesności, szybko reaguje na zmiany i ruchy społeczne, z drugiej jest nośnikiem tradycji.

Udział w międzynarodowych targach branżowych i festiwalach jest dla projektantów okazją, by zaprezentować prace szerokiej publiczności, nawiązać kontakty z profesjonalistami, podjąć współpracę z nowymi partnerami, a także włączyć się do międzynarodowego obiegu wymiany nowych idei i trendów. Pokazując prężnie działających polskich projektantów i wyjątkowe efekty ich pracy, Instytut umacnia świadomość zagranicznych odbiorców na temat współczesnej kultury polskiej.

© Instytut Adama Mickiewicza www.iam.pl

photos © materiały IAM, materiły prasowe wystawców, Exspace.pl

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.