Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
20 lipca 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Instalacja ‘Black Balloons’ Tadao Cern'a to nigdy nie kończąca się historia badacza ...

‘Black Balloons’ to cykl Instalacji stworzony przez Tadao Cern'a. Mieszkający i pracujący w Wilnie na Litwie Cern wystawia swoje prace zarówno instalacyjne jak i fotograficzne na całym świecie.

Oddajemy głos artyście >>>

Każdy dzień spędzam w moim studio. Wszystko, co robię, pochodzi z ciekawości. To samo dotyczyło projektu ‘Black Balloons’. Od dawna miałem pomysł połączenia dwóch balonów. Znalazłem wolną chwilę między innymi aktualnie realizowanymi projektami, kupiłem dwa balony, przygniatałem je i rezultat mojego działania zaskoczył mnie.

To było tak bezpretensjonalne i tak magiczne w tym samym czasie! To doświadczenie pozwoliło mi odkryć po raz kolejny, że "prostota to geniusz". W pierwszym teście używałem tylko dwóch balonów i dwóch różnych gazów: helu i sześciofluorku siarki - lekkich i ciężkich. Dwa różne gazy spowodowały, że oba napompowane balony pływały i opadały w przeciwnych kierunkach, które z kolei utworzyły hipnotyczny element rzeźbiarski. Później wypracowałem sposób jak sprawić, aby balony unosiły się w środku zbiornika szklanego bez połączenia ich z czymkolwiek. Kompozycje zaczęły rosnąć, stawały się coraz bardziej złożone i większe, gdy wreszcie zacząłem pracować z 3-metrowymi dużymi balami na zamówienie.

To nigdy nie kończąca się historia badacza ... Balony reagują na relację z widzem na tak wiele sposobów - można sobie tylko wyobrazić, jak rzeźba wykonana z 400 balonów będzie reagować na wiatr. To nigdy nie kończąca się historia badacza ...

[VIDEO] Project ‘Black Balloons’ in a Glass Tank

Czarne balony pokazywane były w Wenecji i Kaunas, na Litwie. Za kilka miesięcy czarne balony przyjdą do Nowego Jorku. Chromatyczne Instalacje będą odwiedzać Florydę i Rzym. Kolejny cel podróży to Holandia. W ciągu roku dwa kolejne pokazy czarnych balonów będą prezentowane w Vancouver w Kanadzie i Tajpej na Tajwanie. Do zobaczenia wkrótce!

Materiały: Guma, tworzywo sztuczne, sześciofluorek siarki, dwutlenek węgla, hel

Źródło: Tadao Cern // www.tadaocern.com

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.