Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
18 maja 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

JR – Migrants, Walking New York City

"Ulica jest największą galerią sztuki na świecie" - JR

JR to najbardziej na świecie znany artysta Street Art wykorzystujący monumentalne kolaże fotograficzne do nadawania znanym obiektom i przestrzeniom publicznym nowego wymiaru. Cieszącym oko widza instalacjom JR przyświeca zawsze jakiś cel.

Nic więc w tym dziwnego, że właśnie JR, w kwietniu 2015 roku, został zaproszony przez magazyn New York Times do wspólnego projektu. Artysta pracował wówczas nad imigracją i powiedział, że chciałby kontynuować to, co zaczął na nowojorskiej wyspie Ellis Island.

Do Instalacji 'Migrants, Walking New York City' poszukiwano ludzi, którzy przybyli do Nowego Jorku w okresie krótszym niż ostatni rok. Wybrano 15 imigrantów pochodzących z całego świata. JR sfotografował ich - zupełnie nieznanych - chodzących po mieście.

Przez kilka nocnych godzin JR i jego zespół wykleił podłogę Flat Iron Plaza w Nowym Jorku wizerunkiem Elmar’a, 20-letniego imigranta z Azerbejdżanu. Obraz miał długość 150 Feet (ft) = 45.72 Meters (m). Ludzie chodzili po nim cały dzień, ale nikt tak naprawdę go nie zauważał.

23 kwietnia 2015 roku Elmar znalazł się na okładce magazynu New York Times. I wtedy stał się znany na cąłym świecie

8 color lithograph printed on Marinoni machine
White paper BFK Rives 70 grams
Numbered /180 on the left side corner
Signed by JR on the right side corner (stamp and lead)
88 x 72 cm / 34,6 x 28,3 in. approx

Zdjęcia Instalacji 'Migrants, Walking New York City' znalazły się w limitowanej kolekcji 180 Litografii JR. Wszystkie prace sa do kupienia na stronie www.social-animals.net

Żródło: JR-Artist www.jr-art.netPhotos: JR-Artist www.jr-art.net

------------------ 

Polecamy więcej artykułów o Instalcjach JR:

- Metamorfoza Panteonu za sprawą “Inside Out” JR

- Piramida Luwru znika za gigantycznymi wydrukami JR

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.