Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
25 lipca 2017
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Sposób na idealną aranżację biura w domu wg ‘Hoom’

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na stworzenie biura w domu?

Gdy biuro mieści się w naszych własnych domowych czterech ścianach, stworzenie wygodnego miejsca do pracy staje się sporym wyzwaniem. Możliwe jest wykreowanie przyjaznej, a jednocześnie sprzyjającej koncentracji przestrzeni bez konieczności rujnowania życia innych domowników. Pomimo, że potrzeby związane z pracą biurową bywają diametralnie odmienne od tych, które towarzyszą nam na co dzień, począwszy od przechowywania dokumentów, oświetlenia po używany sprzęt, sprytne rozwiązania i przemyślane decyzje mogą okazać się kluczem do sukcesu.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na stworzenie biura w domu? Przede wszystkim na lokalizację. Najczęściej biuro pojawia się w pokoju dziennym lub w sypialni. Oba te pomieszczenia mają swoje mocne i słabe punkty. W salonie mogę przeszkadzać nam odgłosy domowników (jeśli są obecni w czasie naszej pracy), sypialnia zagracona dokumentami może nie być najlepszym miejscem do snu i wypoczynku. Nie wskazane jest ulokowanie biura w centralnym miejscu domu, ani tam, gdzie zmuszeni jesteśmy siedzieć tyłem do drzwi. Należy unikać wszelkich ciągów komunikacyjnych, ponieważ te miejsca nie służą efektywnej pracy i koncentracji.

Nie mniej ważne od lokalizacji jest samo biurko. Mebel ten powinien współgrać z istniejącym wnętrzem i uzupełniać je. Jeśli dysponujemy niewielkim metrażem, a nasze działania oparte są w głównej mierze na pracy z przenośnym laptopem, za biurko może służyć stół z jadalni. Lekki, nowoczesny i trwały mebel może być doskonałą dekoracją wnętrza, jednocześnie spełniając swoją funkcję użytkową. Dobrej jakości blat i gładka jego powierzchnia z trwałego oraz odpornego na zarysowania drewna będzie doskonałym wyborem. Należy pamiętać, że jednolite, naturalne materiały i proste formy sprzyjają koncentracji. Warto również zwrócić uwagę na wielkość i wysokość biurka. Piękne i nowoczesne stoły, które mogą Wam także posłużyć jako biurko znajdziecie na stronie hoom. Jest to Polska marka projektująca i produkująca designerskie, nowoczesne stoły z litego drewna. Ergonomia pracy jest bardzo istotna, szczególnie jeśli spędzamy wiele godzin w pozycji siedzącej.

na zdjęciu: designerski stół Antonio od hoom

Kolejnym wyzwaniem w przypadku pracy w domu jest konieczność przechowywania dokumentów i przyborów biurowych. Alternatywą dla ciężkich regałów może okazać się podręczny jeżdżący przybornik. Szafka na kółkach jest praktyczna i łatwo ukryć ją po zakończonej pracy. Notatki i inne zapiski pod kontrolą utrzyma ściana pokryta korkiem, metalowa siatka i spinacze lub tablica magnetyczna. Dzięki tym zabiegom unikniemy bałaganu, a w konsekwencji i zagracenia całego mieszkania.

Kable i przedłużacze, które bywają zmorą każdego biura można ukryć w eleganckim pudle. Dzięki temu nie będą przykuwały niepotrzebnie wzroku. Nieestetycznie zwisające kable warto podkleić taśmą lub przyczepić na wygodne klipsy. Ten zabieg sprawi, że nigdy więcej nie będą się plątać.

Kolejnym ważnym elementem jest oświetlenie. Idealnie jeśli do biurka docierają promienie słoneczne. Naturalne światło pozwala nam efektywniej pracować i nie męczy naszych oczu. Jeśli jednak pracujemy wieczorami lub nie mamy dostępu do okna, warto wybrać odpowiednią lampę, która oświetli blat biurka i pozwoli nam na efektywną pracę. Stawiajmy lampy tak, by nie zasłaniać światła własną ręką (czyli najlepiej po przeciwnej stronie niż ręka, którą piszemy). Wybierajmy lampy z zakrytymi abażurami, by światło nie raziło naszych oczu, a praca była przyjemnością także po zmroku. 

Opracował: Maksymilian Robiński, współwłaściciel Hoom, polskiej marki projektującej i produkującej nowoczesne stoły z litego drewna.

Więcej o Homm: hoom.co

-----------

O Hoom

Naturalne materiały, ręczne wykonanie i minimalizm to trzy filary, na których bazujemy i które w pełni oddają charakter naszych projektów.

Meble hoom to przede wszystkim sztuka rzemiosła i ręcznej roboty, dzięki współpracy z lokalnymi rzemieślnikami wszystkie nasze produkty wykonywane są od podstaw ręcznie przy użyciu tradycyjnych metod obróbki drewna. W ich wykonanie i wykończenie wkładamy swoje doświadczenie, pasję i przede wszystkim serce dlatego też każdy z nich zyskuje swój niepowtarzalny charakter i duszę.

Miłość do drewna nie zrodziła się w nas bez powodu, to rodzinna tradycja i wiedza, którą wykorzystujemy na co dzień. Skupiamy się na tym, aby drewno, którego używamy do produkcji było najwyższej jakości dlatego starannie je selekcjonujemy i wybieramy. Do każdego kawałka podchodzimy z należytym szacunkiem i uwagą aby jak najlepiej oddać jego wyjątkowość i piękno.
Meble i ich projektowanie to nie tylko nasza praca, ale przede wszystkim pasja. Chcemy, aby nasze projekty były odzwierciedleniem różnorodności i piękna natury i jak najlepiej oddawały jej charakter.

Wiemy, że jeden rozmiar nie zawsze pasuje do każdego wnętrza, dlatego nasze meble można dopasowywać do własnych potrzeb i do pomieszczenia, w którym mają się pojawić. Standardowe kolory podstaw wybrać można z próbnika palety RAL, na indywidualne zamówienie dostępne są również kolory z innych próbników.

Do produkcji mebli używamy wyłącznie litego drewna, są to zarówno rodzime gatunki, takie jak dąb, jesion, sosna oraz drewno egzotyczne. Wszystkie posiadają certyfikat FSC (Forest Stewardship Council). Oznacza to, że surowiec pozyskany został z certyfikowanych lasów, w odpowiedni i bezpieczny dla środowiska sposób. Aby jeszcze lepiej dbać o otaczający nas świat sadzimy drzewa w całej Polsce. Jeden sprzedany stół, to jedno posadzone drzewo!

Więcej o Homm: hoom.co

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.