Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
29 lipca 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Oszałamiający wodospad przekształca hol Salesforce w hipnotyzujące widowisko

Latem 2016 r. Obscura zakończyła prace przy ścianie wideo w holu siedziby firmy Salesforce w San Francisco i publiczność z całego świata pokochała widowisko, które stworzyli. Obscura to studio kreatywne z siedzibą w San Francisco, koncentrujące się na interaktywnych instalacjach i dużych projektach architektonicznych.

Polecamy:

Zadaniem, które Salesforce postawił przed projektantami było ożywienie długiego na 33 metry ekranu LED’owego zamontowanego w holu, który pomimo pojawiających się na nim obrazów wydawał się martwy. Wyzwaniem było wyobrażenie i wypracowanie takiej formy, która przekształciłaby banalne przejście w hipnotyzujące środowisko. Projektanci chcieli zrobić coś pięknego, co nie byłby przytłaczające. Chcieli stworzyć rozmowę człowieka z inspirującymi obrazami. Chcieli przynieść naturalny świat i pozwolić, aby jego magia działała na ludzi wchodzących do biura.

Salesforce Unveils Amazing Lobby Video Wall Display At SF Headquarters

Użyli kombinacji takich technik, jak wideo, grafika CG i algorytmicznie wygenerowany składnik animacji, aby tworzyć nowe wzorce bez pętli. Opracowali specyficzne sceny do oglądania w nocy i w dzień, odpowiednie nastroje i poziomy energii, prowadzone przez niestandardowy CMS.

Od widoku California’s Redwood National Forest w oszałamiającej rozdzielczości 12K, do hipnotuzującego Wodospadu generującego poczucie podziwu, zdziwienia i inspiracji dla publiczności na całym świecie (wyprodukowanego przez magików symulacji płynów z Fusion CI Studios). Zabawnie najczęściej spotykanym zarzutem dla Instalacji jest to, jak projektanci marnują wodę ;-)

[VIDEO] Film pokazujący pracę za kulisami tego niesamowitego projektu:

Źródło: materiały prasowe Obscura
Zdjęcia: materiały prasowe Obscura

Więcej informacji o Obscura: www.obscuradigital.com 

Więcej informacji o Fusion CI Studios: www.fusioncis.com

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.