Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
27 lipca 2017
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Wystawa "Śląska Rzecz" w Dobrotece! x Wzorro Design

Zapraszamy do Dobroteki na wystawę pokonkursową "Śląska Rzecz". Wystawa prezentuje laureatów konkursu „Śląska Rzecz” - jedynego  w Polsce regionalnego konkurs doceniającego wysoką jakość wzorniczą oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe. Od 2017 roku konkurs obejmuje województwo śląskie i opolskie. Laureatów konkursu „Śląska Rzecz” poznaliśmy 21 czerwca br. Organizatorzy konkursu wierzą, że produkty, projekty graficzne i usługi mogą być nowatorskie, funkcjonalne, dostępne, dobrze przemyślane i stworzone z myślą o użytkownikach. Jednym słowem – powinny poprawiać jakość codziennego życia każdego z nas.

O laureatach konkursu „Śląska Rzecz” 2016 przeczytacie tutaj >>>

Wystawa pokonkursowa "Śląska Rzecz" prezentująca laureatów konkursu oraz projekty nominowane do ekspozycji - w tym roku pokazywana była już w Zamku Cieszyn, teraz odwiedza Dobrotekę w Dobrodzieniu, a w dniach 18-20 października zawita do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach podczas VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Autorem aranżacji wystawy jest Wzorro Design. Katowickie studio, założone przez Natalie Jakóbiec, Kasie Pełke i Marcina Kratera, specjalizuje się w tworzeniu ekspozycji, aranżacji wydarzeń oraz projektowaniu produktów.

Poniżej wybrane produkty Lauretaów konkursu „Śląska Rzecz”. Wszystkie nagrodzone produkty w konkursie „Śląska Rzecz” 2016 możecie obejrzeć tutaj >>>

Szachy. Klasyczna gra na nowo
producent: Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”, Cieszyn
projekt: Andrzej Klisz

Komplet do gry w szachy dla zaawansowanych, jak i początkujących graczy. Figury z drewna bukowego mają tak przycięte płaszczyzny, aby ich kształt sugerował sposób poruszania się. Szachownica ma dwa warianty – jest robiona z filcu sztucznego lub naturalnego. W obu wersjach jest  zwijana i chowana w kartonowej tubie. Do kompletu dołączono zestaw kart objaśniający ruchy poszczególnych pionków.

Zwycięzca konkursu - kategoria: produkt: Pajak Sport Lange&Lange Capsule Collection
producent: PSS Pajak Sport Ewa Piątkowska-Pająk, Bielsko-Biała
projekt: Biuro Lange&Lange Design: Aleksander Lange i Gustaw Lange

Kolekcja zainspirowana kombinezonami ciśnieniowymi pilotów samolotów ponaddźwiękowych z okresu „zimnej wojny” oraz ubiorami puchowymi złotej ery polskiego himalaizmu. Połączenie super lekkich japońskich tkanin ze stuprocentowym polskim puchem gęsim. Z myślą o użytkowniku stworzono szereg udogodnień, jak:  rozpięcia kurtki po obu stronach oraz zamki wzdłuż nogawek spodni, ułatwiające zdejmowanie odzieży, czy w śpiworze otwory boczne na ręce oraz rozpinany zamek w nogach, umożliwiający poruszanie się w okryciu.

Łóżko porodowe „Freya”  i łóżeczko dla noworodków „Ovo”
producent: Famed Żywiec
projekt: łóżko porodowe „Freya”:Jerzy Cupek, Bartłomiej Piela;  łóżeczko dla noworodków „Ovo”: Scope Design & Strategy, Amersfoort, Holandia, Pim Jonkman

Zestaw zapewniający rodzącej wygodną pozycję, jak i po porodzie umożliwiający bliski kontakt matki i dziecka, przebywających w jednej sali. Komfortowy dla pacjentki, która może samodzielnie sterować pozycją łóżka oraz w bezpieczny sposób przemieszczać dziecko do łóżeczka. Łatwy w obsłudze dla personelu, uczestniczącego przy porodzie, jak i sprawującego opiekę nad matką oraz noworodkiem.

Kolekcja mebli miejskich z funkcją fitness Fulfit
producent: Fulco Tech sp. z o. o., Gliwice
projekt: Łukasz Siodmok, Andrzej Sapierzyński

Uniwersalne architektonicznie ławki, pasujące do różnych przestrzeni miejskich. Kolekcja powstała przy udziale profesjonalnych sportowców, którzy opracowali zestawy ćwiczeń dla wszystkich grup wiekowych, osób z problemami ruchowymi, czy przechodzących rehabilitację. Do treningów powstały opisy, zdjęcia oraz filmy instruktażowe. Zadbano, by ćwiczenia były nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne.

Nagroda Specjalna kategoria: produkt: krzesło i hoker Aldo
producent: Paged Meble SA, Jasienica
projekt: Husarska Design Studio, Kraków / Jadwiga Husarska-Sobina, Magdalena Paleczna

Przykład połączenia nowoczesności z klasyką designu oraz funkcjonalnością. Oparcie i tylne nogi krzesła zostały wygięte z jednego kawałka drewna bukowego – fabryka w Jasienicy jest jedną z niewielu na świecie kultywującą technikę gięcia drewna na gorąco. Funkcjonalność polega na możliwości sztaplowania siedzisk, dzięki czemu złożone jedno na drugie zajmują mniej miejsca. Nawiązaniem do klasyki jest oparcie w stylu krzesła windsorskiego z charakterystycznymi szczeblami rozchodzącymi się w kształcie pawiego ogona, gwarantującymi wygodne podparcie pleców.

photos: materiały prasowe Dobroteka www.dobroteka.pl 

-----------------

Dobroteka

Dobroteka, z siedzibą w Dobrodzieniu przy ulicy Oleskiej, to dobrze dobrana kolekcja wyposażenia wnętrz. Jest tu wspaniały wybór: meble i wyposażanie salonów, jadalni, sypialni i kuchni. Wybrane z wybranych i zebrane w jednym miejscu. Kolekcja jest starannie przemyślana. Firmują ją silne, wiarygodne marki, producenci działający w okolicach Dobrodzienia, gdzie tradycja rzemiosła sięga 200 lat. Dobroteka sama jest wnętrzem nieprzeciętnym, ze spotkaniami przy kawie, czytelnią, miejscem relaksu albo pracy z architektem; jest tu też galeria wystaw artystycznych.

www.dobroteka.pl

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.