Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
10 lipca 2017
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Wyjątkowa 9. Noc z Designem za nami

Przybywający tłumnie do wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar odwiedzający, mogli tej wyjątkowej nocy zgodnie z myślą przewodnią imprezy “zwolnić” - zatrzymać, zastanowić, przyjrzeć się bliżej i zobaczyć jak wielka siła i potencjał kryją się w projektowaniu wnętrz i polskim wzornictwie. 9. Noc z Designem odbyła się 22 czerwca br.

Uczestnicy do późnych godzin nocnych mogli oglądać wystawy znanych polskich projektantów, rozmawiać z wyjątkowymi gośćmi, podziwiać wiele ekspozycji mebli, a nawet wziąć udział w muzycznym recitalu czy w live cookingu na wysokości. Podczas jednej nocy udało się zgromadzić przy Braniborskiej 14 we Wrocławiu 20 wystawców, zaprezentować 14 ekspozycji i zorganizować 9 warsztatów, w tym prezentacje gwiazd designu światowego formatu. Wśród znakomitych gości pojawiły się międzynarodowe sławy polskiego designu jak Dorota Koziara, Tomek i Małgosia Rygalikowie i Oskar Zięta. Dorota Koziara przedstawiła kolekcję Pelagie dla Comforty, kolekcję mebli do przestrzeni publicznych i prywatnych Hussar dla Noti, Renesans, czyli ceramikę stworzoną dla Manufaktury w Bolesławcu oraz Wind of Salento – kolekcję ze szkła dmuchanego ręcznie dla Christian Dior.

Dorota Koziara: Wind of Salento – kolekcja ze szkła dmuchanego ręcznie dla Christian Dior

Studio Rygalik zaprezentowało minimalistyczną kolekcję Tre Product, z kolei Oskar Zięta przybliżył powstawanie gigantycznej rzeźby NAWA na wrocławskiej wyspie Daliowej oraz pokazał G-Table i lustra Tafla. Wśród gości pojawił się także Piotr Polk ze swoją pierwszą kolekcją mebli oraz znani projektanci wnętrz – Tomasz Pągowski i Natalia Nguyen. Obecni byli również projektanci Sebastian Pietkiewicz oraz Magdalena Gazur, uczestniczący w tworzeniu idei Polskiego Stołu, znaczącego dla rodzimego designu projektu fuzji trzech znanych fabryk porcelany i szkła. Wśród licznych wydarzeń odbywających się pod hasłem “Zwolnij” goście mogli również podziwiać premierę kolekcji tapet Hommage z pracowni Zahy Hadid, Re-Cycle Story, czyli wystawę projektantów skupionych na materiałach pozyskanych z recyklingu, wykorzystujących naturalne surowce, bądź nadających „drugie życie” przedmiotom codziennego użytku, a ponadto zobaczyć po raz pierwszy prezentowaną w Polsce wystawę Splątane Agnieszki Bar, która łączy technikę szkła dmuchanego z plecionkarstwem oraz kolejne nowe produkty w docenionym projekcie niepowtarzalnego designu Polski Stół.

Nie zabrakło także 4. już odsłony wystawy Marki Dolnośląskie, na której można było poznać, m.in najnowsze projekty Flapo, Justyny Żak, Kaliny Bańki, Pauliny Burzy Burzyńskiej, Gepetto czy Swallowstail Furniture.

Dobry dizajn zgromadził, podobnie jak przed rokiem, ok. 8000 osób, zarówno tych zainteresowanych interaktywnym podejściem do idei slow designu, biorących udział w warsztatach DIY (uczestnicy Nocy z Designem mogli własnoręcznie przerobić krzesła kultowej polskiej marki Fameg), czy poznaniem nowości w świecie dizajnu, prezentowanych wcześniej na targach w Mediolanie, a nawet tych, którzy zechcieli skosztować włoskiej kuchni w restauracji na 36-metrowym dźwigu.

9. Noc z Designem okazała się fantastycznym świętem polskiego designu i prawdziwą ucztą dla miłośników ciekawego, dobrego wzornictwa. Już za rok 10-ta, jubileuszowa edycja, która zapowiada się równie ekscytująco.

Źródło: Galeria Wnętrz Domar / www.noczdesignem.pl 

Photos: Galeria Wnętrz Domar

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.