Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
16 lipca 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Hemmerle i Tom Postma Design z Red Dot Award: Communication Design/Fair Stand 2016

Monachijska firma jubilerska Hemmerle na TEFAF 2016 w Maastricht prezentowała swoje produkty w przezroczystej rzeźbiarskiej strukturze. Jasna i zachęcająca przestrzeń stoiska, zaprojektowana przez amsterdamskie biuro Tom Postma Design odzwierciedla radykalną prostotę i techniczną perfekcję biżuterii Hemmerle. Projekt Tom Postma Design i Hemmerle otrzymał nagrodę Red Dot 2016 w kategorii Communication Design/Fair Stands. Więcej o Laureatach Red Dot 2016 w kategorii Communication Design/Fair Stands przeczytacie tutaj.

Stoisko targowe Hemmerle składa się z około 3000 okrągłych prętów z drewna orzechowego, i prawie 17 000 specjalnie wyprodukowanych kawałków aluminium, które łączą pręty. Przejrzysta architektura stworzyła dyskretną i przyjazną atmosferę dla prezentacji biżuterii. Ponadto, połączenie stylu artystycznego i wyrafinowanej inżynierii w koncepcji Tom Postma Design skutecznie podkreśla korelację między architekturą a ręcznie wykonywanymi elementami biżuterii.

Hemmerle tworzy biżuterię, którą trudno porównać do czegokolwiek innego. Jej eksperymentalny styl zakorzeniony jest w szkołach Bauhausu i nowego obiektywizmu (Neue Sachlichkeit). Efektowne, modernistyczne projekty są często wyposażone w brylanty w antycznych szlifach, kamee i cenne kamienie kolorowe, przy jednoczesnym użyciu zwykłych materiałów, takich jak mosiądz, żelazo i miedź. Hemmerle to rodzinny biznes już w czwartym pokoleniu. Prowadzony jest przez Stefana i Sylveli wraz z ich synem, Christianem i jego żoną Yasmin.

Hemmerle Fair Stand TEFAF 2016 Maastricht
Client: Hemmerle, Munich / www.hemmerle.com
Design: Hemmerle, Munich Tom Postma Design, Amsterdam / www.tompostma.nl

Żródło: Tom Postma Design
Photos: materiały prasowe Tom Postma Design

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.