Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
14 sierpnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Red Dot Award: Communication Design 2017 – wśród laureatów 6 firm z Polski!

Red Dot Award: Communication Design w 2017 roku obchodzi 25-lecie swojego istnienia

Zgłoszenia do Red Dot Award: Communication Design 2017 przesłały agencje, projektanci i firmy z 50 krajów. Łącznie przesłano 8.051 projektów w 18 kategoriach, wyznaczając nowy rekord pod względem liczby zgłoszeń, a także poziomu internacjonalizacji z ubiegłego roku. Profesor Peter Zec, założyciel i prezes Red Dot Award, powiedział: "Różnorodność zgłoszonych projektów jest ogromna - pod względem treści, typu, źródła i docelowego rynku. Tak szerokie spectrum uczestników to duża odpowiedzialność. Decyzja jury musi uwzględniać techniczne i specyficzne dla danego kraju cechy, które sprawiają, że decyzje międzynarodowego panelu ekspertów ma kluczowe znaczenie dla wiarygodności Red Dot Award ".

Pierwsza nagroda Red Dot dla Polaków została przyznana dopiero w 2008 roku. W roku 2015 zwycięskich projektów było 12. W roku 2016 już 15. W roku 2107 aż 21, w tym prestiżową 'Czerwoną kropkę' w kategorii Communication Design otrzymało 6 projektów z Polski:

- MOA Masters of Arts (Polska) za projekt stoiska OKA Büromöbel GmbH & Co. KG na Orgatec 2016 w Kolonii - w kategorii 'Fair Stands'. Red Dot dla MOA Masters of Arts to jest bezprecedensowe wydarzenie. Po raz pierwszy w 62 letniej historii Red Dot polska firma otrzymuje nagrodę w kategorii 'Fair Stands'. Więcej o realizacji MOA Masters of Arts przeczytacie tutaj.

- TOFU Studio (Polska) za kalendarz wieloplanszowy: „ROBOTY” przygotowany charytatywnie dla łódzkiej Fundacji „KRWINKA” pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi - w kategorii 'Publishing & Print Media'. Więcej o realizacji TOFU Studio przeczytacie tutaj.

- Brand Design Opus B (Polska) za projekt ‘Krakow - Visual Communication System’ dla Urzą Miasta Kraków - w kategorii 'Brand Design & Identity'. Więcej o realizacji Brand Design Opus B przeczytacie tutaj.

- Luxlotusliner (Niemcy) za project ‘ Polsat Sport - Channel Branding’ dla Polsat - w kategorii 'Film & Animation'

- Rebrander (Serbia) za Anti-smoking advertising ‘Tobacco Teeth’ dla Dental Movies - w kategorii 'Social Responsibility'

- KMS TEAM GmbH (Niemcy) za projekt ‘Turning ideas into digital reality. Never Settle.’ dla BLStream S.A. - w kategorii 'Corporate Design & Identity'

Międzynarodowe jury:  24 ekspertów w Jury Red Dot

Jury konkursu Red Dot Award: Communication Design 2017 było wielokulturowe. Dwudziestu czterech ekspertów z 11 krajów obradowało w Essen w celu sprawdzenia, przeanalizowania i ostatecznej oceny wszystkich zgłoszeń. Obrady trwały kilka dni. Projekty nie były porównywane bezpośrednio ze sobą, ale oceniane indywidualnie.

Ocena oparta jest na różnych kryteriach, w tym jakości projektu, estetyce, wdrożeniu, rozpoznawalności i wybranego medium. Kryteria te stanowią ramy, które uzupełniają poszczególni jurorzy na bazie swojej wiedzy, doświadczenia i środowiska społeczno-kulturowego. Na przykład specjalista ds. Projektowania dźwięku Rainer Hirt z Niemiec zwracają szczególną uwagę na "pomysł, innowacyjność, wdrożenie i jakość".

Jeden z członków Jury, Gustavo Greco, projektant z Brazylii, wyjaśnia, że ​​"przydatność jak i projekt zmienia życie tych, którzy mają z nim kontakt (na lepsze)" i są dla niego najważniejsze. Specjalista ds. Brandingu Johnason Lo z Tajwanu definiuje również aspekty, które uważa za szczególnie ważne w następujący sposób: "Być nietypowym, oryginalnym i autentycznym; Tak, że sposób, w jaki potrafią wyrazić określone wrażenie poprzez projekt, jest tym, na co zwracam szczególną uwagę". Panel ekspertów to zespół, którego członkowie wspólnie dochodzą do zrównoważonej i sprawiedliwej decyzji: "Dobre Jury powinno zobaczyć i ocenić cały kontekst", wyjaśnia projektant Jean Jacques Schaffner ze Szwajcarii.

Zgodnie z nadrzędnym mottem "W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i kreatywności" eksperci przyznali Red Dot tylko projektom, które zdobyły je za wysoką jakość projektowania i kreatywność. „Czerwoną kropkę” otrzymało 749 prac. Ponadto jury przyznało Red Dot: Best of the Best 67 projektom. Red Dot: Best of the Best, nagrodę za bardzo wysoką jakość projektów i twórcze osiągnięcia otrzymało 0,8 procent wszystkich nagrodzonych.

Twórcy najlepszych prac Red Dot 2017 zostaną uhonorowani podczas Gali Red Dot

Podczas Gali Red Dot, która odbędzie się 27 października br. Laureatci "Red Dot: Best of the Best" otrzymają swoje zasłużone trofea przed około 1400 osobową międzynarodową publicznością, która zgromadzi się w Konzerthaus w Berlinie. Mogą oni też liczyć na zdobycie dodatkowej nagrody - "Red Dot: Grand Prix". Ta największa indywidualna nagroda trafia do najlepszej pracy w danej kategorii. Pięć projektów, które zostaną uhonorowane "Red Dot: Grand Prix" zostanie ogłoszonych podczas ceremonii wręczenia nagród.

Gala Red Dot 2017 to również wielki dzień dla młodych projektantów. Zostanie na niej ogłoszony zdobywca "Red Dot: Junior Prize", który obok zaprezentowania się szerokiej publiczności otrzyma nagrodę w wysokości 10.000 EUR. Podczas ceremonii wręczenia nagród zostaną też ogłoszone Tytuły Honorowe “Red Dot: Agency of the Year” i “Red Dot: Brand of the Year” przyznawane za konsekwentne osiągnięcia w zakresie projektowania komunikacji.

Na koniec w podczas Designers’ Night w E-Werk Berlin wszyscy Laureaci otrzymają zasłużone certyfikaty, a nagrodzone Red Dot Award: Communication Design 2017 prace będzie można obejrzeć na ekskluzywnej wystawie zwycięzców “Design on Stage”.

Red Dot Award: Communication Design 2017 - fakty i liczby

Zgłoszenia: 8.051
Kraje uczestniczące: 50
Nagrody:
Red Dot 749
Red Dot: Best of the Best 67
Red Dot: Grand Prix 5
Red Dot: Junior Prize: 1

O Red Dot Design Award:

Aby jak najszerzej ocenić szeroki zakres wzornictwa w sposób profesjonalny, nagrodę Red Dot Design Award przydziela się w trzech kategoriach: Communication Design, Product Design oraz Design Concept. Nagroda Red Dot Award organizowana przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen w Niemczech jest jednym z największych konkursów na świecie. Po raz pierwszy została ona przyznana w roku 1955. Nazwa i marka nagrody zostały opracowane w latach dziewięćdziesiątych przez profesora Dr. Peter’a Zec’a - CEO Red Dot. Pożądana przez projektantów "Czerwona Kropka" od ponad 60 lat jest szanowanym międzynarodowym znakiem wyjątkowej jakości w dziedzinie wzornictwa. Więcej informacji: http://en.red-dot.org/   

Więcej Artykułów o lareatach RED DOT Design Award:

 

 

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Hello there, My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at exspace.pl promoted as a resource on our blog alychidesign.com ? We are in the midst of updating our do-follow broken link resources to include current and up to date resources for our readers. . If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me know. Thanks, Aly
skomentowany przez    Aly Chiman    07 maj 2019, 20:27 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.