Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
16 sierpnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

TOFU Studio z prestiżową nagrodą Red Dot Award: Communication Design 2017

Projekt gdańskiego TOFU Studio otrzymał prestiżową nagrodę, RED DOT AWARD: Communication Design 2017. Nagrodzoną przez międzynarodowe Jury pracą został kalendarz wieloplanszowy: „ROBOTY” przygotowany charytatywnie dla łódzkiej Fundacji „KRWINKA” pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi.

W tym roku do międzynarodowego konkursu RED DOT AWARD: Communication Design 2017 agencje reklamowe, projektanci i studia projektowe z 50 krajów świata zgłosiły ponad 8000 różnych projektów. Wszystkie prace były oceniane w 18 różnych kategoriach. Międzynarodowe Jury tegorocznego konkursu złożone z 24 wyselekcjonowanych specjalistów z 11 krajów świata nagrodziło podczas kilkudniowego procesu złożonej oceny projektowej również projektantów z TOFU Studio ze względu na bardzo wysoki poziom projektowania graficznego.

Zgodnie z nadrzędnym mottem tegorocznego konkursu: "W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i kreatywności" eksperci przyznali tegoroczne nagrody Red Dot wyłącznie projektom, które charakteryzowały się bardzo wysoką jakością projektowania i kreatywnością.

Profesor Peter Zec, założyciel i prezes Red Dot Award: "Jestem zachwycony, że agencje, projektanci i firmy z całego świata po raz kolejny skorzystały z nagrody Red Dot: Communication Design jako platformy oceny własnych kompetencji. Niezwykle ważne jest wielokrotne poddawanie ocenie własnych osiągnięć w celu ciągłej kontroli, tak aby nieustannie poprawiać i maksymalizować potencjał sukcesu. Gratuluję zwycięzcom Red Dot z uwagi na wysoką jakość ich pracy. Nagroda świadczy o tym, że obrali właściwą strategię projektową".

Ceremonia rozdania Red Dot Award: Communication Design 2017 odbędzie się 27 października w Konzerthaus w Berlinie w Niemczech.

O PROJEKCIE:

Gdańskie TOFU Studio podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowało charytatywnie kalendarz, którego głównym celem było wsparcie wizerunkowe działań wybranej przez siebie fundacji. W tym roku do współpracy zaproszono Fundację „KRWINKA” z Łodzi pomagającą dzieciom z chorobami nowotworowymi. Tym razem przygotowano kalendarz wieloplanszowy z autorskimi ilustracjami, którego tematyką przewodnią są roboty. Poza wielobarwnymi planszami przypisanymi konkretnym miesiącom, każda z kart kalendarza ma również formę kolorowanki, do której dołączone są kredki. Projekt ROBOTY powstał przy ścisłej współpracy z drukarnią NORMEX z Gdańska, oraz firmą MARCOPOL z Chwaszczyna.

Dodatkowo w ramach całościowego projektu TOFU Studio przygotowało również wersję internetową kalendarza. Z zaprojektowanej i wdrożonej strony WWW można bezpłatnie pobrać wszystkie ilustracje, wydrukować je i pokolorować wedle własnego uznania.

Studio przekazało także bezpłatnie pakiety wydrukowanych kart z ilustracjami do kolorowania wybranym szkołom podstawowym i przedszkolom do wykorzystania w ramach zajęć plastycznych.

Praca przygotowana przez TOFU Studio zdobyła już w tym roku siedem innych  nagród i wyróżnień. Cztery w konkursie ZOOM ART 2017 w Katowicach: I nagrodę w kategorii: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY, I nagrodę w kategorii: KALENDARZ CHARYTATYWNY, II nagrodę w kategorii: ILUSTRACJA, II nagrodę w kategorii: JAKOŚĆ. W czerwcu tego roku TOFU Studio otrzymało także srebrny medal na 9th International Design Awards (IDA), odbywającym się w Los Angeles w USA. Pracę wyróżniono również BRĄZEM za ilustracje w KONKURSIE TWÓRCÓW REKLAMY (KTR) w Warszawie oraz tytułem FINALISTY na EUROPEAN DESIGN AWARDS 2017.

W latach ubiegłych TOFU Studio miało okazję przygotowywać charytatywnie podobne projekty dla Fundacji Hospicyjnej, Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, czy też warszawskiej Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Wszystkie prace były również nagradzane w konkursach w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.

ROBOTY 2017:

Projekt: TOFU Studio / www.tofu.pl 

Art Direction: Adam Chyliński 

Roboty: Marcin Chyliński

Projekty: Zuza Zamorska, Ola Gołębiewska, Marcin Chyliński, Adrian Samselski 

Kolory: Adam Chyliński 

Koncept: Mikołaj Chyliński (6 y/o) 

Website / Projekt: Adrian Samselski

Website / Code: Ksawery Kirklewski

Animacje: Marcin Chyliński, Ola Gołębiewska

Sound Design: Marcin A. Steczkowski, Dawid Lewandowski

Project Manager: Daniel Naborowski 

Drukarnia: Drukarnia NORMEX / www.normex.pl

Sponsorzy: TOFU Studio / www.tofu.pl, Drukarnia NORMEX / www.normex.pl, MARCOPOL / www.marcopol.pl 

Fundacja: „KRWINKA” / www.krwinka.org

Strona WWW z ilustracjami: www.roboty2017.pl

Pełna prezentacja projektu: https://www.behance.net/gallery/48126353/ROBOTS-wall-calendar

----------

O TOFU Studio

TOFU Studio, założone w 2010 roku, specjalizuje się w profesjonalnym budowaniu spójnego wizerunku marki, strategiach komunikacji, niestandardowych i dedykowanych materiałach BTL oraz motion graphics. W swoich realizacjach bazuje na doświadczeniu i sprawdzonym zespole. Oferuje nieszablonowe rozwiązania łączące w sobie różne technologie produkcyjne. Projekty TOFU Studio wyróżnia swobodne przenikanie się środków wyrazu charakterystycznych dla projektowania 2D, 3D oraz animacji i produkcji filmowych.

Więcej informacji: www.tofu.pl 

----------

O Konkursie Red Dot Design Award:

RED DOT to jeden z największych na świecie konkursów projektowych. Nagroda przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum w Nadrenii Północnej - Westfalii w Essen, w Niemczech jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i komunikacji z kilkoma tysiącami zgłoszeń każdego roku i jury złożonym z uznanych ekspertów. Często nazywana nawet „Oscarem Designu”. Nagrodzone projekty prezentowane są w Red Dot Design Museum, w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Aby w pełni ocenić różnorodność dziedziny projektowania w profesjonalny sposób, nagroda Red Dot Design Award została podzielona na trzy dyscypliny: Red Dot Award: Product Design, Red Dot Award: Communication Design i Red Dot Award: Design Concept. Od ponad 60 lat RED DOT jest renomowanym międzynarodowym znakiem podkreślającym wyjątkową jakość kreatywności projektowej oraz wykonania. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.red-dot.org

Red Dot Award: Communication Design 2017 - fakty i liczby

Zgłoszenia: 8.051
Kraje uczestniczące: 50
Nagrody:
Red Dot 749
Red Dot: Best of the Best 67
Red Dot: Grand Prix 5
Red Dot: Junior Prize: 1

-----------

Więcej Artykułów o Red Dot Award: Communication Design 2017:

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.