Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
10 sierpnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Mario Mankey stworzył kolosa, który przebija się przez sufit berlińskiego banku

Co się stanie, gdy zbierze się 165 artystów w starym banku na Kurfürstendamm?

I gdy każdy artysta otrzyma pomieszczenie, które należy do niego całkowicie? Tak długo jak swobodnie realizuje swoje niesamowite pomysły nie ma znaczenia co robi. Może nawet zniszczyć cały pokój, jeśli uzna, że zainteresuje tych, którzy będą oglądać efekt końcowy. W ten sposób THE HAUS stał się BERLIN ART BANG - wyjątkową przestrzenią bez granic, którą tworzy zespół wybranych artystów i partnerów. THE HAUS to tymczasowa galeria w samym sercu Berlina.

To właśnie w THE HAUS w pokoju NO 502 Mario Mankey, hiszpański artysta mieszkający w Berlinie, stworzył kolosa, który przebija się przez sufit dawnego berlińskiego banku. Monumentalna Instalacja "Ego Erectus" to rzeźba przybierająca formę dwóch ogromnych stóp. Stojąc pośrodku pokoju – ma się wrażenie, że jest to tylko część kolosalnego stworzenia ukrytego w budynku ponad sufitem. Nogi łączą się z architekturą otoczenia, a fragmenty sufitu przez które przebija się "Ego Erectus" są rozproszone po podłodze.

Instalacja w Berlinie nawiązuje do innych prac hiszpańskiego artysty nurtu Street Art, w których ukazuje ukrytą sprzeczność między wolnością, a przymusem. W swojej twórczości skupia się na wiecznych sprzecznościach współczesnej jednostki w wyniku jej ambicji i ograniczeń. Na ludzkich zachowaniach, które uważa za niepokojące.

Instalacja przybiera postać dwóch wielkich stóp, które wyskakują przez sufit; photo: Mario Mankey

Instalacja przybiera postać dwóch wielkich stóp, które wyskakują przez sufit; photo: Mario Mankey

Nogi kolosa łączą się z architektura otoczenia; photo: Mario Mankey

Instalacja była prezentowana w pokoju NO 502 The Haus; photo: Mario Mankey

"Ślady" w pokoju NO 502 na podłodze po wystawie ; photo: Mario Mankey

Mario Mankey (ur. w Sagunto w Hiszpanii) jest malarzem i muralistką obecnie mieszkającym i pracującym w Berlinie. W swoich pracach łączy elementy komiksu, animacji, prymitywizmu, dekonstruowanego graffiti i abstrakcji. Inspiruje się takimi mistrzami jak Miró, Picasso i Basquiat. Jego twórczość, w szczególności malarstwo, czy to płótno czy ściana, czyni jego dzieła energetycznym i niezmiennym poszukiwaniem psychiki ludzkiej. Zarówno instalacje jak i obrazy to niezwykle inspirująca rozmowa z publicznością.

'EGO ERECTUS'
Mario Mankey
Instalacja w pokoju NO 502 The Haus
Termin: 1 kwietnia – 31 maja 2017.
Miejsce: The Haus, Nürnbergerstrasse 68/69, Berlin, Germany.
Photos: Mario Mankey

Mario Mankey: www.mariomankey.com
THE HAUS: www.thehaus.de

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.