Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
21 sierpnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

KOLEKCJA POLSKI STÓŁ POWIĘKSZA SIĘ O NOWE ELEMENTY

POLSKI STÓŁ to projekt, w którym trzech dolnośląskich producentów: Huta Szkła Kryształowego Julia z Piechowic, Manufaktura w Bolesławcu i Porcelana Kristoff z Wałbrzycha, połączyło siły, tworząc koncept spójnej wzorniczo zastawy stołowej z trzech materiałów: kryształu, kamionki i porcelany. Teraz, do początkowo oferowanych trzech zestawów kolekcji POLSKI STÓŁ dołączyły kolejne, funkcjonujące już samodzielnie, elementy kolekcji.

Za ideą POLSKIEGO STOŁU stało przekonanie, że warto przywrócić na nowo do łask tradycyjne rzemiosło, łącząc różnorodność i specyfikę każdego materiału z unikalnym wzornictwem. Trzy dolnośląskie fabryki stworzyły kolekcję, która powstała w wyniku współpracy zespołów projektowych i wzajemnego poznawania technologii produkcyjnych oraz ponownego odkrywania tradycyjnych metod ręcznie wykonywanych dekoracji: szlifowania w krysztale, stempelkowania na kamionce oraz zdobienia porcelany.Produkty powstałe pod szyldem POLSKI STÓŁ miały swoją oficjalną premierę podczas Łódź Design Festival 2015. Pierwsza prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a sam projekt został wymieniony w wielu relacjach z łódzkiego festiwalu. Następnie 3 zestawy kolekcji (dwa śniadaniowe i jeden deserowy) trafiły do sprzedaży. Szybko okazało się jednak, iż klienci liczą na możliwość zakupu także pojedynczych elementów z każdego zestawu i dalszą rozbudowę kolekcji.

Uwzględniając opinie klientów, każda z firm zdecydowała się na „uwolnienie” wyrobów z każdego zestawu, umożliwiając ich osobną sprzedaż. Ponadto, od czerwca 2017 roku, w sprzedaży ukazały się również całkiem nowe wyroby wchodzące w skład kolekcji Polski Stół, funkcjonujące jako samodzielne elementy, które można dowolnie konfigurować.

Huta Julia, w ramach stałych zestawów, oferuje pojedynczo: szklanki, jajeczniki i kieliszki do wina. Nowymi elementami, zdobionymi sześciokątnym szlifem są zaś: kieliszki do wódki, pucharki do lodów, bomboniery, karafki i miodownice.

Manufaktura w Bolesławcu zaproponowała jako rozwinięcie kolekcji m. in. patery, miseczki, maselnice, cukiernice, duże talerze płaskie, łopatki do tortów i dzbanki do zimnych napojów.

Porcelana Kristoff również „uwolniła” talerze i miseczki, a dodała jako nowe propozycje talerze głębokie, salaterki, filiżanki, patery, zestawy do przypraw, mleczniki i dzbanki do kawy lub herbaty.

O firmach:

Fabryka Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” w Bolesławcu od ponad 20 lat promuje bolesławiecką ceramikę na świecie. Ręczna produkcja, oparta na tradycyjnej technice oraz otwartość na nowe elementy zdobnicze i współpracę z projektantami sprawiły, że „Manufaktura” wyznacza nowe trendy i zalicza się do grona najważniejszych wytwórców bolesławieckiej ceramiki. W 2014 roku Manufaktura zaprezentowała kolekcję zaprojektowaną przez Oskara Ziętę.

www.polish-pottery.com.pl

Huta Szkła Kryształowego Julia to jeden z niewielu istniejących do dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkuje ręcznie formowane i szlifowane produkty, które dystrybuuje w kraju i na rynki całego świata. Kryształy z Huty Julia wyróżnia na tle innych tradycyjna technika wytwarzania, którą można poznać odwiedzając zabytkową fabrykę, zlokalizowaną w sercu Karkonoszy, w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby. Wśród kryształowych kolekcji znajdują się zarówno produkty nawiązujące dekoracją do wzornictwa XIX wieku, jak i bardzo nowoczesne, osadzone we współczesnej stylistyce.

www.hutajulia.com

Porcelana Kristoff, zlokalizowana w Wałbrzychu, to jeden z czołowych producentów porcelany w Polsce. Nieprzerwanie od ponad 180 lat produkuje wysokogatunkową porcelanę stołową, kupowaną przez odbiorców z Europy Zachodniej i Ameryki Północnej już w XIX wieku.  Dziś firma dostarcza swoją porcelanę do odbiorców z całego świata, którzy doceniają jej wysoką jakość, a także oryginalny design. W ostatnich latach firma dynamicznie rozwija produkcję i wprowadza na rynek nowe kolekcje, w tym przygotowane przez młodych polskich projektantów: Marię Jeglińską, Annę Kuczyńską, Marka Mielnickiego czy Magdę Pilaczyńską.

www.porcelana-kristoff.pl  

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.