Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
05 września 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Polscy wystawcy na targach IFA 2017

W dniach 1-6 września br. w Berlinie odbywają się targi IFA 2017 jedne z największych na świecie targów elektroniki, gdzie wiodący producenci elektroniki konsumenckiej prezentują premierowe produkty, najnowocześniejsze technologie, innowacje i trendy. Zakres Targów IFA obejmuje, m.in.: telewizory, kina domowe, technologie 3D, Blu-ray, systemy audio, fotografię cyfrową, telekomunikację, media bezprzewodowe, systemy komputerowe oraz oprogramowania do aplikacji multimedialnych, duże i małe artykułu gospodarstwa domowego, systemy typu "dom inteligentny", rozrywkę, media informacyjne.

W poszukiwaniu najnowszych trendów w designie zarówno wzorniczym jak i wystawienniczym na targi IFA 2017 w roli odwiedzających wybrali się również redaktorzy portalu Exspace.pl. Przedstawiamy pierwszą relacje zdjęciową prezentującą - polskie firmy na IFA 2017. Oferta polskich firm niezmiennie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających IFA, których w roku 2017 było ponad 160 tysięcy.Wśród 1805 wystawców z ponad 100 krajów całego świata na IFA 2017 zaprezentowały się 22 polskie firmy, wśród których są: 3mk Invisible Protection, Adler, Grupa Amica, Arkas, Blaupunkt, Esperanza, Fibar Group S.A., Goclever, Goodram, Green Cell, Invest, Manta S.A., Mateko, Maxcom, Media Expert, MyScreenProtector, Platinet, NAVITEL®, Solgaz, ProfiEurope, Rocket i Vemmio.

Polscy wystawcy na IFA 2017:

Grupa Amica - Hall 7.1B/101

Jeden z największych europejskich producentów urządzeń gospodarstwa domowego, Grupa Amica, na IFA pokazuje się od lat. W skład Grupa Amica wchodzą cztery marki: Amica, silna na rynku polskim oraz w wielu innych krajach Europy, takich jak Niemcy, Czechy czy Węgry, a także duńska marka Gram, obecna na rynku wschodnim Hansa oraz CDA – na rynku brytyjskim. Na stoisku o powierzchni 487m2 odwiedzający mogą zobaczyć przede wszystkich szerokie portfolio urządzeń grzejnych, lodówki, nowe rozwiązania dla zmywarek oraz nowość – pralkę z linii Dream Wash.

3mk Invisible Protection - Hall 11.1/108; Hall 25/111

3mk Invisible Protection, producent najwyższej jakości folii ochronnych na wyświetlacze telefonów i tabletów, prezentował się na dwóch stoiskach: Hall 11.1/108 i Hall25/111. Wśród prezentowanych produktów było niewidoczne etui 3mk InvisibleCase 3D - laureat plebiscytu must have 2017, organizowanego przy Łódź Design Festival wyłaniającego najlepiej zaprojektowane polskie produkty. 3mk InvisibleCase 3D zapewnia ochronę telefonów, tabletów i laptopów bez wpływu na design i funkcjonalność. Wyróżnia się zastosowaną technologią perforacji Air-Dots™, dzięki której nałożenie InvisibleCase 3D jest prawie tak proste jak zwykłego etui, równocześnie oferując użytkownikowi więcej korzyści. Air-Dots™ jest prawnie chronione przez Unię Europejską i przyniosło popularność InvisibleCase 3D w Polsce, wielu krajach Europy, a nawet Azji.  

Green Cell - Hall 25/114

Popularne na całym świecie produkty Green Cell umożliwiają eksploatację komputerów, smartfonów, a także innej elektroniki użytkowej - bez zakłóceń i spełniając jednocześnie wysokie wymagania odnośnie wydajności. W portfolio znajdują się przede wszystkim produkty skierowane do zasilania urządzeń mobilnych. Specjalizacja w technologii li-ion spowodowała, że oferta marki obejmuje około 97% modeli baterii do laptopów dostępnych na rynku europejskim i jest stale poszerzana o komplementarne produkty do ładowania i akumulowania energii elektrycznej na potrzeby elektroniki użytkowej.

Fibar Group S.A. - Hall 6.2/107; Hall 6.2/141

Fibar Group S.A., producent systemu smart home FIBARO, w trakcie berlińskich targów po raz pierwszy szerokiej publiczności zaprezentował dwa nowe produkty: FIBARO Intercom oraz FIBARO Radiator Thermostat (Głowica Termostatyczna). Ponadto odwiedzający mogli zobaczyć pięć nowych produktów FIBARO współpracujących z Apple HomeKit – CO Sensor (dostępny już w sklepach), Wall Plug, Switch, The Button oraz wspominany wcześniej FIBARO Radiator Thermostat (dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku). Tym samym oferta urządzeń FIBARO dostosowanych do Apple HomeKit poszerzy się do ośmiu produktów (wcześniej znajdowały się wśród nich Flood Sensor, Motion Sensor i Door/Window Sensor).

Blaupunkt Competence Center 2N - Everpol  - Hall 2.2/108

Blaupunkt Competence Center 2N - Everpol Sp. z o.o., wyłączny dystrybutor marki Blaupunkt w Polsce zaprezentował szeroka ofertę produktów w kategorii przenośnego sprzętu home audio, samochodowych urządzeń audio - wideo oraz małego AGD..

Mateko - Hall 8.1/200

Mateko jest oficjalnym partnerem Blaupunkta w zakresie urządzeń do obróbki powietrza (AHU). Główną ideą jest promowanie nowoczesnej techniki użytkowej. Firma Mateko oferuje szeroką gamę urządzeń do lokali mieszkalnych i użytkowych: pompy ciepła, klimatyzatory naścienne, kasetonowe, systemy multi split i klimatyzatory przenośne oraz oczyszczacze powietrza. Oferta Mateko kierowana jest do odbiorców, którzy chcą żyć i pracować w idealnym środowisku.

Maxcom - Hall 25/134

Dla Maxcom, jednego z czołowych producentów i dystrybutorów telefonów komórkowych w Europie, Udział w IFA, to już dla nas tradycja. Na stoisku polskiego producenta można zobaczyć m.in. Maxcom Classic MM330 3G - klasyczny telefon biznesowy łączący w sobie nowoczesne technologie i elegancki design z największym w swej klasie wyświetlaczem 3.2 cala i kamerą 5 MPX. Maxcom Strong MM920 – kolejny model w rodzinie Strong. Odporny na wodę, kurz i błoto – idealny do zadań specjalnych. Spółka również prezentuje dwa najnowsze telefony z serii Smart. Maxcom Smart MS553 LTE – wydajny smartfon w 5,5” obudowie z czytnikiem linii papilarnych oraz Maxcom Smart MS459 LTE – smartfon z fizycznymi klawiszami w obudowie dedykowany seniorom.

Goodram - Hall 17/118

Wilk Elektronik S.A., producent pamięci komputerowych marki Goodram, mający siedzibę w Łaziskach Górnych, jest jedynym producentem modułów RAM w Europie. Właściciel marki Goodram wykorzystał  tegoroczne targi IFA do zaprezentowania debiutujących w ofercie polskiej spółki produktów tworzących zupełnie nową serię nazwaną IRDM. Osoby znające dotychczasowe produkty marki Goodram z pewnością skojarzą to z oferowaną już wcześniej serią produktów IRIDIUM. Jednak linia IRDM ma być – w zamierzeniach polskiej firmy – silną międzynarodową marką przeznaczoną dla graczy i entuzjastów wydajności.

Goclever - Hall 4.2/107

Goclever dostarcza rozwiązań z dziedziny elektroniki użytkowej. Portfolio Goclever to m.in. tablety, netbooki, smartfony i smartwatche. Ofertę uzupełniają kamery sportowe, zestawy do monitoringu domu oraz nawigacje samochodowe. Ciekawą propozycją są produkty „Active and Fun” - elektryczne deskorolki czy drony - a także gadżety dla melomanów (jak przenośne głośniki) oraz fanów wirtualnej rzeczywistości (okulary VR). W ofercie firmy znaleźć można także akcesoria kompatybilne z produkowanymi przez nią urządzeniami. Firma Goclever po 10 latach wkracza w nowe obszary działalności. Poznański producent podczas tegorocznych targów IFA zaprezentował m.in. prototypy rowerów elektrycznych i oczyszczacze powietrza.

Solgaz - Hall 5.1/110

Płyta gazowa Solgaz GPC 3+1 to laureat plebiscytu must have 2017, organizowanego przy Łódź Design Festival wyłaniającego najlepiej zaprojektowane polskie produkty. Na stoisku Solgaz na odwiedzających targi IFA czekało mnóstwo interaktywnych gadżetów, które pokazywały jak działają wynalazki firmy “A gdyby tak od jutra gotowanie mogło być łatwe, czyste a na dodatek piękne?” – to zdanie rozpoczęło prawdziwą rewolucję. Od wtedy nic już nie wyglądało tak samo: Nowe, bezpieczne płyty gazowe nie używały płomieni, a metalowy ruszt został zamieniony na piękną ceramikę. Czy to możliwe? Oczywiście. Witamy w świecie firmy Solgaz – miejscu na mapie Polski, które od 2002 roku może być nazywane “Stolicą kuchennych innowacji”.

NAVITEL® - Hall 4.2/207

NAVITEL® — wiodący dostawca systemów nawigacyjnych i map cyfrowych na rynku nawigacji samochodowej.  Navitel Nawigator — to nowoczesna multiplatformowa wielojęzyczna nawigacja dla systemów Android, iPhone/iPad, BlackBerry Q10/Z10/Z30, Windows Phone 8/8.1/10 mobile, Tizen, Windows CE, własnych serwisów on-line, serwisów "Navitel.Korki", "Navitel.Wydarzenia", "POI Dynamic", "Navitel.SMS", "Navitel.Pogoda". Aktualne mapy Polski, całej Europy, krajów WNP i Azji.

MyScreenProtector  - Hall 14(iZone)/101; Hall 7.2C/110 (stoisko u partnera - firmy Brodos)

MyScreenProtector to marka folii ochronnych na ekrany i powierzchnie urządzeń elektronicznych - produkowanych w Polsce od 2004 roku przez firmę Lamel. Na targach IFA po raz pierwszy zaprezentowano szerokiemu gronu odbiorców nowy produkt - 3dExpert. Zaprojektowany w technologii edge3D, z myślą o zaokrąglonych ekranach. 3DExpert to obecnie najskuteczniejsza folia ochronna w całości zabezpieczająca zakrzywione ekrany. Prawie niewidoczna, idealnie przylegająca, a co najważniejsze funkcje dotykowe ekranu działają idealnie.

Manta S.A.  - Hall 7.2C/104

To już piąta z kolei obecność Manta S.A., polskiej firmy rodzinnej i niezależnego producenta sprzętu RTV i AGD, na tegorocznych targach IFA w Berlinie. Manta zaprezentowała produkty z wiodących kategorii firmy takich jak: telewizory ANDROID, sprzęt audio, smartfony, akcesoria oraz AGD. Na IFA nie zabraknie spektakularnych nowości Manta S.A.. Jeszcze przed oficjalną premierą, która będzie miała miejsce pod koniec września zaprezentowany został 65-calowy telewizor 4K Android z polskiej fabryki. Na targach, premierowe prezentacje miały słuchawki bezprzewodowe z aluminiowej kolekcji AMBER, DIAMOND, ONYX, DIAMOND oraz SAPHIRE. Doskonale przyjęta seria telefonów Manta poszerzona została o nowe wodo- i wstrząsoodporne modele o nazwie ROCKY. Natomiast wszystkim miłośnikom zdrowego odżywiania i życia w trybie FIT zaproponujemy modne Slow Juceiry oraz Smoothie Makery.

Esperanza - Hall 11.1/150


Esperanza jest jednym z największych w Europie producentów nośników danych, akcesoriów komputerowych, foto oraz sprzętu RTV.

Platinet - Hall 25/135

 -

Platinet to międzynarodowa firma z branży elektroniki użytkowej, nośników danych, technologii bezprzewodowych, urządzeń mobilnych i akcesoriów komputerowych.

Arkas - Hall 7.2C/105

Firma Arkas przedstawiła bogatą ofertę produktów swoich marek: Arkas - uchwyty ścienne i biurkowe podkreślające wiodącą pozycję firmy jako producenta mocowań telewizorów i monitorów; HQCable – rewolucyjne rozwiązania w dziedzinie kabli HDMI i USB; ładowarek sieciowych i samochodowych, które prezentowane są stoisku pod marką Xenic. Nie braknie produktów na licencji Qualcomm; dla entuzjastów muzyki w domu i poza nim czeka kilka niespodzianek sygnowanych logo XX.Y.; pod nazwą iMOVE kryją się przeznaczone do smartfona opaski biodrowe i naramienne, torby rowerowe oraz wodoodporne etui, a dla lubiących biegać w rytm muzyki także słuchawki i adapter Bluetooth.

Adler Europe Group - Hall 10.1/101

Adler Europe Group rozwija trzy nowoczesne marki: ADLER Europe, CAMRY Premium oraz MESKO Home. Jako jeden z liderów branży artykułów gospodarstwa domowego w Europie Środkowej z pasją tworzy i dystrybuuje niezawodne produkty, które pomagają w wykonywaniu czynności domowych, ułatwiają pielęgnację ciała oraz służą celom medycznym i rozrywkowym. Adler Europe Group zaprezentowała nowości marek Adler, Camry i Mesko, wśród których były między innymi nowe czajniki, deskorolki elektryczne, radioodtwarzacze, blendery czy sokowirówki. Elementem przyciągającym uwagę odwiedzających był gramofon nawiązujący designem do tak popularnych dzisiaj lat 50. i 60. Gramofon oczywiście jest w ofercie firmy ;-)

Vemmio - Hall 6.2/141

Firma VEMMIO od ponad 13 lat zajmuje się Smart Home Automation. Firma specjalizuje się w systemach bezpieczeństwa i automatyce m.in. w automatyce pożarowej, automatyce instalacji tryskaczowej, telewizji przemysłowej, dźwiękowych systemach ostrzegawczych, systemach sygnalizacji pożaru, oddymiania, gaszenia gazem, kontroli dostępu, instalacjach strukturalnych, a także instalacji elektrycznych niskiego napięcia. Więcej http://vemmio.com/pl/

Media Expert - Hall 23/102

W 2017 roku wprowadzone zostały zmiany w strukturze targów. Została ona uporządkowana w następujący sposób: targi IFA poświęcone wyłącznie rozpoznawalnym markom międzynarodowym i IFA Global Markets - nowa, działająca od 2016 r. impreza towarzysząca targom IFA, ściśle z nimi powiązana.  IFA Global Markets to targi biznesowe prezentujące ofertę dostawców, producentów komponentów i firm OEM i ODM na rynku elektroniki konsumpcyjnej i AGD.

W strefie IFA Global Markets prezentowały się 3 polskie firmy: Invest (STATION 4/117), ProfiEurope (STATION 4/101) i ROCKET Poland (STATION 1/107)

 © Exspace

Photos: © Exspace

--------------------

IFA to jedne z największych na świecie targów elektroniki – pełny przegląd sytuacji na rynku, ważne miejsce prezentacji nowości i spotkań osób z branży. Zakres Targów IFA obejmuje, m.in.: telewizory, kina domowe, technologie 3D, Blu-ray, systemy audio, fotografię cyfrową, telekomunikację, media bezprzewodowe, systemy komputerowe oraz oprogramowania do aplikacji multimedialnych, duże i małe artykułu gospodarstwa domowego, systemy typu "dom inteligentny", rozrywkę, media informacyjne.

W 2017 roku wprowadzone zostały zmiany w strukturze targów. Została ona uporządkowana w następujący sposób: targi IFA poświęcone wyłącznie rozpoznawalnym markom międzynarodowym i IFA Global Markets - nowa, działająca od 2016 r., impreza towarzysząca targom IFA, ściśle z nimi powiązana. IFA Global Markets to targi biznesowe prezentujące ofertę dostawców, producentów komponentów i firm OEM i ODM na rynku elektroniki konsumpcyjnej i AGD.

Targi IFA to nie tylko ogromna wystawa, ale i wiele imprez towarzyszących pozwalających uczestnikom na wgląd w obecną sytuację panującą na rynku elektroniki oraz na poznanie najnowszych trendów w branży. W programie zaplanowano m.in. IFA NEXT (dawniej IFA TechWatch) - miejsce spotkań start-upów, firm badawczo-rozwojowych i liderów innowacji; IFA+ Summit - kongres poświęcony nadchodzącym trendom i wizjom przyszłości; Ifa Keynotes - prezentacja i wykłady prowadzone przez znaczące postaci branży.

IFA czyli Internationale Funkausstellung (Międzynarodowa Wystawa Radiowa) organizowane są cyklicznie od 1928 roku. Pierwsza impreza odbyła się już cztery lata wcześniej w Berlinie w 1924 roku. Wojna sprawiła, iż targi były kilkukrotnie przenoszone (Düsseldorf, Frankfurt nad Menem, Stuttgart) aby w 1971 r. zadomowić się w Berlinie na dobre. W roku 1995 na targach zaczęła się nowa era - Międzynarodowa Wystawa Radiowa przekształciła się w prawdzie targi multimedialne.

Więcej informacji: http://www.ifa-berlin.de/en/

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.