Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
01 września 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Przetwórnia Meblowa Białystok /PMB projektuje scenografie dla Fair Play Dance Camp

Fair Play Dance Camp to największy w Europie edukacyjny festiwal taneczny, organizowany przez białostockich tancerzy z grupy Fair Play Crew. Mamy za sobą już 11 edycji tego wydarzenia. Żadne inne warsztaty taneczne w Europie nie przyciągają tak wielu uczestników z całego świata. Tegoroczna edycja odbywała się w dniach 6-16 sierpnia. Przez 10 dni Kraków gościł około 1300 tancerzy z niemalże wszystkich kontynentów. Tylko tu można uczyć się od najlepszych. FPDC jest też coraz częściej określany jako kultowe spotkanie międzynarodowej społeczności tancerzy, na którym po prostu wypada być! Festiwal odbywa się w Krakowie na campusie AWF.Fair Play Dance Camp to nie tylko taniec​, to także rozbudowana scenografia i ciekawa aranżacja całego terenu. Teren podzielony jest na sale treningowe oraz outdoor - strefa recepcji oraz chillout. Infrastruktura zewnętrzna  oparta  jest na drewnianych konstrukcjach w formie prostopadłościanów, które dają możliwość corocznego aranżowania terenu w różnorodny sposób. Od 3 lat za stronę wizualną Fair Play Dance Camp jest odpowiedzialna Karolina Maksimowicz i jej pracownia -  Przetwórnia Meblowa Białystok /PMB.

Fair Play Dance Camp do największy w Europie edukacyjny festiwal taneczny / photo Edyta Dufaj

Fair Play Dance Camp 2017 / photo Little Shao

Chillout wypełniony jest leżakami, siedziskami, huśtawkami, meblami stworzonymi np. ze skrzyń wojskowych. Co roku projektowana jest nowa scenografia w salach treningowych. Inaczej też jest aranżowany cały teren festiwalu. Przetwórnia Meblowa Białystok /PMB stara się przez to tworzyć uczestnikom festiwalu niezwykłą atmosferę. Projektantom zależy na tym by wprowadzić odbiorców w zupełnie inny 'zaczarowany’ specjalnie dla nich stworzy świat - odchodząc od mocnego akcentowana logo festiwalu w formie wielkoformatowych banerów i prostej bezpośredniej informacji. Inne festiwale taneczne raczej nie stawiają na tak rozbudowaną aranżację i scenografię.

Fair Play Dance Camp 2017 / photo Little Shao

Fair Play Dance Camp 2017 / photo Little Shao

Uczestnicy przyjeżdżając z całego świata do Krakowa, zastają surową architekturę campusu w zupełnie odmienionej formie. Wchodząc na salę treningową mogą poczuć się jak na scenie teatralnej. Zarówno przy tworzeniu scenografii jak i aranżowaniu przestrzeni festiwalu bardzo ważne są na emocje uczestników. Będąc tu muszą przede wszystkim czuć się wyjątkowo, odczuć, że ten mikroświat został stworzony specjalnie dla nich.” – mówi Karolina Maksimowicz – „Identyfikacja wizualna Fair Play Dance Camp 2017 oparta została na roślinności oraz rozbudowanym świetle. Podstawą scenografii są stalowe konstrukcje z prętów żebrowanych, wypełnione świetlówkami LED oraz sztucznymi roślinami - sztuczne po to, aby była możliwość  eksploatacji ich przy kolejnej edycji / jestem ogromna fanką powtórnego i wielokrotnego wykorzystywania przedmiotów, dlatego staramy się budować wszystko z materiałów, które później ponownie przetwarzamy, używamy ich już w innej formie i w innym celu.”

Fair Play Dance Camp 2017 / photo Tomasz Korolczuk

Scenografię dopełniają różowe flamingi rozrzucone po terenie festiwalu, oraz logo festiwalu zbudowane ze sklejki, która bardzo „lubi" się z zielenią. Wszystko to tworzy dosyć egzotyczny klimat, kontrastujący z ciekawą, surową architekturą campusu budynków, co jest celowym zabiegiem. Chodzi o to by wzbudzać emocje i zaskakiwać. Póki co chyba autorom scenografii Przetwórnii Meblowa Białystok /PMB i Karolinie Maksimowicz się to udaje.. :)

Fair Play Dance Camp | Good Vibes Only | Official Promo

Wydarzenie: Fair Play Dance Camp 2017
Miejsce: Kraków, Campus AWF
Projekt scenografii, aranżacji terenu: Karolina Maksimowicz  - Przetwórnia Meblowa Białystok/ PMB
Realizacja, produkcja: Przetwórnia Meblowa Białystok/ PMB
Photos: materiały prasowe organizatora
Strona www: www.fpdancecamp.com

Jeden z filmów dokumentalnych: https://youtu.be/SoixRT0oPZ4

------------

O Przetwórnia Meblowa Białystok/ PMB

Pracownia została założona przez Karolinę Maksimowicz, projektantkę o bardzo szerokim zakresie działań. Karolina tworzy scenografie do różnych wydarzeń, jest związana z białostockim festiwalem Up To Date, dla którego tworzy scenografie, dba o stronę wizualną, tworzy odzież pod festiwalowa marką POZDRO TECHNO. Pracownia PMB zajmuje się projektami oraz realizacją wnętrz, szeroko pojętej scenografii, instalacji wystawienniczych, przedmiotów użytkowych, mebli. Przetwórnia Meblowa Białystok współpracuje z teatrami, instytucjami publicznymi, stowarzyszeniami, działa na rzecz edukacji i rozwoju prowadząc warsztaty designerskie i ekologiczne / recyklingowe.

http://przetworniameblowa.pl/

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.