Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
09 września 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Wirtualna roślinność: teamLab przynosi kwitnącą zieloną herbatę na Maison & Objet

Instalacja ‘Espace EN TEA’ zaprezentowana na wrześniowych targach Maison & Objet 2017 w Paryżu zaprasza widzów do odkrywania uroków zielonej herbaty EN TEA. Kinetyczna uczta zaprojektowana przez zespół teamLab jest osobliwym i niespotykanym doświadczeniem zmysłowym. teamLab - interdyscyplinarne studio, które skupia specjalistów z różnych dziedzin pracujących w świecie cyfrowym, jest bardzo dobrze znane odwiedzającym paryskie targi Maison & Objet. W roku 2015 teamLab zachwycił odwiedzających targi pływającym ogrodem zbudowanym z 2300 kwiatów. Więcej o instalacji ‘Floating Flower Garden’ na Maison & Objet 2015 przeczytacie tutaj.

Espace EN TEA x teamLab x M&O17
Flowers Bloom in an Infinite Universe inside a Teacup
Sound: Hideaki Takahashi

Zrób herbatę a kwiaty rozkwitną wewnątrz filiżanki. Przesuń filiżankę lub ją podnieś, a wszystkie płatki kwiatów rozrzucają się i rozproszą na zewnątrz filiżanki. Dopóki jest herbata w filiżance, kwiaty będą nadal pojawiać się i rozkwitać.

Grafika pojawia się po raz pierwszy, gdy w filiżance jest herbata; kiedy herbata zniknie, dzieło sztuki znika wraz z nią. Gdy upijesz kilka łyków herbata zmienia się rozmiar kwiatu. Jeśli herbata rozleje się z kubka, kwiaty rozkwitną na rozlanej cieczy.

Instalacja jest realizowana w czasie rzeczywistym przez program komputerowy; to nie jest nagrany film. Na dzieło sztuki wpływają widzowie, ponieważ ich zachowanie powoduje stałą zmianę i przemianę. Ta chwila grafiki nigdy już nie będzie widoczna, a poprzedni stan nigdy się nie powtórzy.

 

"EN TEA" to nowa herbata uprawiana w Hizen

EN TEA powstała w wyniku współpracy utalentowanego młodego mistrza herbaty Shunichi Matsuo i projektanta Maruwakaya, który tworzy inspirując się tradycyjną japońską kultura.

W Japonii bardzo popularne jest powiedzenie: "People are born from the soil, they are the children of soil". W rozwijaniu dużych produktów spożywczych ludzie najpierw myślą o dbaniu o glebę i zaczynają od tworzenia gleby. Poznaliśmy niesamowite efekty i zalety zielonej herbaty i spakowaliśmy wszystko do 1 liścia herbaty. Ta herbata to EN TEA. Zaczęło się od nas i z chęci dzielenia tymi liśćmi herbaty z naszymi bliskimi. Teraz chcemy dzielić się EN TEA ze wszystkimi. - mówią projektanci - Doceniamy smak regionu, innymi słowy: doceniamy moc natury w liściu EN TEA. Używamy naturalnych metod hodowli w naszym gospodarstwie herbacianym i podczas przetwarzania. W wyniku naszego dążenia do stworzenia najlepszego smaku herbaty opracowaliśmy własną metodę produkcji. Nowa herbata, opracowana w ten sposób, ma silne naturalne smaki, które przypominają Ci, że herbata zaczęła się jako medycyna (medycyna ziołowa).

EN TEA powstała z pasji do zdrowego stylu życia i miłości do natury.

EN Eating GREEN TEE

Zielona herbata jest niesamowitym jasno kolorowym warzywem. Jednakże, gdy zielona herbata jest zanurzona w standardowy sposób, ważne substancje odżywcze, takie jak β-karoten i witamina E, nie są uwalniane do wody. Innymi słowy, większość składników odżywczych z jaskrawego warzywa się marnuje. EN Eating GREEN TEA zawiera sproszkowaną zieloną herbatę w torebce z herbatą, dzięki czemu proszek i składniki odżywcze mogą się delikatnie rozpuszczać w herbacie, gdy ona się zaparza.

Źródło: teamLab
Photos: teamLab

Więcej informacji o EN TEA znajdziecie tutaj
Więcej informcji o teamLAB znajdziecie tutaj
Więcej informacji o Maison & Objet znajdziecie tutaj

Więcej realizacji teamLab:

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.