Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
12 września 2017
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

"TEXTURA. A Polish touch" wystawa polskiego designu na London Design Festival 2017

[PL]

21 września w Londynie rozpoczyna się Festiwal Designu, na którym polskie projektowanie prezentowane jest regularnie od 2008 roku. Podczas tegorocznej edycji London Design Festival Instytut Adama Mickiewicza zaprezentuje w Tent London wystawę, której tematem przewodnim jest relacja między deseniem a obiektem. Będzie to ciekawe dopełnienie obrazu polskiego designu po udanych przekrojowych prezentacjach grafiki (2015) i ceramiki (2016). Kuratorką wystawy "TEXTURA. A Polish touch" jest Paulina Matusiak. Design z Polski pojawi się na London Design Fair 2017 również na wystawie ĄĘ! Pop - Up by PolishDesigners.pl. Więcej o wystawie przeczytacie tutaj.

Z łaciny TEXTURA to układ i kolejność nici w tkaninie. We włókiennictwie słowo to jest również używane do określania sposobu tkania i struktury powierzchni odzieży. Oznacza również budowę wewnętrzną, rozpatrywaną pod względem charakterystyki i sposobu ułożenia składników. Wystawa "TEXTURA. A Polish touch" pokazuje szeroki przekrój przez polskie projekty zorientowane wokół badań potencjału materiałów i faktur oraz ich możliwych zastosowań i różnych technik wytwarzania. Prezentacja obejmie także projekty, które łączą w sobie techniki mające korzenie w splocie tekstylnym i deseniu. Zgodnie z koncepcją kuratorki wystawa, obejmująca 34 obiekty pokazana zostanie na 60 metrach kw. powierzchni. Poprzez nagromadzenie obiektów, ich układ i przeplatanie się niczym w tkaninie, Paulina Matusiak chce osiągnąć efekt bogactwa, na granicy przesytu i przytłoczenia.
Na wystawie "TEXTURA. A Polish touch" umiejscowionej w Hall S3 / Stand 02 & 03 w Tent London można będzie zobaczyć prace 28 projektantów między innymi: wazony Malwiny Konopackiej czy krzesło Oskara Zięty w towarzystwie akustycznych tkanin Aleksandry Gacy oraz projekty odzieży firmy Acephala. Malwina Konopacka, warszawska projektantka i ilustratorka, opracowała wzór wazonu o wrzecionowatym kształcie z okrągłymi wgłębieniami mającymi nawiązywać do kształtu oka. Oskar Zięta, projektant i architekt, jest twórcą jednej z najnowocześniejszych technologii obróbki stali, która znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Aleksandra Gaca tworzy nie tylko niezwykłą estetykę tkaniny, ale jednocześnie, dzięki najnowszym technologiom, odkrywa w niej właściwości akustyczne. Tkane przez nią unikatowe struktury nazwane "Architextiles" dają nowe możliwości przepływu dźwięku w budynku, w którym są zastosowane. Acephala to marką, łącząca konceptualizm w modzie i wysokiej klasy rzemiosło.

Na wystawie TEXTURA obiekty przeplatają się z tkaninami jak w awangardowym polskim gobelinie, łącząc w niekonwencjonalny sposób różnorodne materiały, co tworzy nowe jakości. Prezentowane projekty, zaaranżowane przez Paulinę Matusiak w buntowniczy, subtelny i tajemniczy sposób wzmacniają się, harmonizują i opowiadają nową historię.

[EN]

Poland: Adam Mickiewicz Institute/Culture.pl
Country Showcases & Galleries
Tent London
Stand 02 & 03
Hall S3

This year the Adam Mickiewicz Institute / Culture.pl returns to the London Design Festival with an exciting new exhibit on Polish design.  Curated by Paulina Matusiak, the exhibit features a broad overview of Polish projects, celebrating design with a tactile quality and exploring the unique potential of different materials and textures. Weaving techniques and patterns are highlighted throughout the designs as the exhibit brings together works representing the past and the present, as well as a diversity of production methods and material applications.

Showcasing fabrics and objects from designers who push the envelope, each piece represented in the exhibition highlights an unconventional application of materials, each yielding new and unexpected qualities. Through the creative combination of materials and production techniques, the designs in the exhibition amplify the message that design is physical, experiential and meant to be touched.

Showcase participants:

Acephala
Web acephalafashion.com

Agnieszka Bar
Web agnieszkabar.pl

Agnieszka Czop
Web www.agnieszkaczop.com

Aleksandra Gaca
Web aleksandragaca.nl

Andrzej Bero
Web www.keramos.eu

Beza Projekt
Web www.bezaprojekt.pl

Chmara Rosinke
Web chmararosinke.com

Confashion
Web confashion.com.pl

Dorota Taranek
Web www.iat.p.lodz.pl/Dr_Dorota__Taranek,37,36

Edyta Pietrzyk
Web www.facebook.com/edytapietrzykdesign

Falbanka
Web www.falbanka.com

Joanna Rusin
Web joannarusin.com

Justyna Medon
Web www.justynamedon.uk

Justyna Poplawska
Web www.justynapoplawska.com

Katarzyna Schmidt-Przewoźna

Klaudia Markiewicz
Web klaudiamarkiewicz.com

Koziara Studio
Web www.dorotakoziara.com

Kristoff
Web porcelana-kristoff.pl

Lorens
Web www.lorenslorens.pl

Malwina Konopacka
Web malwinakonopacka.com

Marta Bakowski
Web www.martabakowski.com

Mateusz Wiewiórkowski
Web www.mateuszwiewiorowski.com

 

Natalia Jerzak

Olga Bielewska
Web bielawska.de

Tartaruga Studio
Web tartarugastudio.pl

Zięta
Web www.zieta.pl

----------------------------

"TEXTURA. A Polish touch" wystawa polskiego designu w Londynie
London Design Fair 21 września – 24 września 2017
Tent London Hall S3 / Stand 02 & 03
Hanbury Stree
t, Londyn
Kuratorka, autorka koncepcji graficznej i aranżacji wystawy: Paulina Matusiak
Projekt realizowany jest przez Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Culture.pl.
www.culture.pl

Źródło: materiały promocyjne Culture.pl
Photos: materiały promocyjne London Design Fair  http://www.londondesignfair.co.uk/galleries/poland-culturepl

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Uprzejmie proszę o pilne podanie właściwej strony internetowej: www.lorenslorens.pl !!!! W tej chwili, pod naszym produktem widnieje strona meblelorens, która nie dość, że nie jest stroną Lorens Studio to ma skrajnie inny profil i estetykę. Tego rodzaju błąd ma poważne konsekwencje dla wizerunku firmy, zatem proszę potaktować tę prośbę priorytetowo. Pozdrawiam Lorens Team
skomentowany przez    Lorens    20 wrzesień 2017, 13:09 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.