Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
21 października 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Hity wystawiennicze! Laureaci Red Dot Award 2017 w kategorii Fair Stand

Sukces firmy na targach w dużej mierze zależy od sposobu ekspozycji, co oznacza, że architekci przestrzeni wystawienniczych mają tu wiele do powiedzenia. Prezentujemy 11 stoisk - laureatów Red Dot Award: Communication Design 2017 w kategorii Fair Stand, które oficjalnie uhonorowane zostaną 27 października br. podczas Gali Red Dot w Konzerthaus w Berlinie. Wśród Laureatów jest jedna firma z Polski. Jest to historyczny sukces polskiej branży wystawienniczej. Nigdy wcześniej polscy projektanci nie byli nagradzani za design stoisk w Red Dot. A może w przyszłym roku Państwa stoisko otrzyma tak pożądaną przez projektantów "Czerwoną Kropkę"?

Więcej o Red Dot Award: Communication Design w 2017 przeczytacie tutaj.

Pierwsza nagroda Red Dot dla Polaków została przyznana dopiero w 2008 roku. W roku 2015 zwycięskich projektów było 12. W roku 2016 już 15. W roku 2107 aż 21, w tym prestiżową 'Czerwoną kropkę' w kategorii Communication Design otrzymało 6 projektów z Polski w tym po raz pierwszy w ponad 60 letniej historii Red Dot nagrodę za projekt stoiska otrzymuje polska firma MOA Masters of Arts za projekt stoiska OKA na Orgatec 2016. Więcej przeczytacie tutaj.

Wśródd 11 laureatów Red Dot Award: Communication Design 2017 w kategorii Fair Stand jedna firma otrzymała Red Dot: Best of the Best.

Red Dot: Best of the Best dla 'Audi Music Box' Audi Training Center in Munich April 2016
Client: AUDI AG
Design: KMS BLACKSPACE GmbH https://www.black.space/en/
Concept: Marc Ziegler

'Audi Music Box' Audi Training Center Munich April 2016; Design: KMS BLACKSPACE
Source: Red Dot

‘What does Audi sound like? And what does “Vorsprung durch Technik” sound and feel like?’ Gdy w kwietniu 2016 roku producent samochodów zaczął nowy program - w centrum szkolenia Audi w Monachium, skoncentrowany na technologii - oba te pytania definiowały Audi. Razem z dadamachines opracowano dla firmy zupełnie nowy instrument: urządzenie dźwiękowe, które tworzy zupełnie nowe dźwięki z części samochodowych i instrumentów muzycznych, a łączy je w celu tworzenia unikalnych utworów. Przecież całość jest czymś więcej niż tylko sumą jego części. Ponadto 300 uczestników dwudniowego programu otrzymało teoretyczne informacje na temat »quattro«, »tron«, assist« i »connect« charakteryzowane poprzez pojecia: interakcja, doświadczenie i postęp.

Urban Loft Fair Stand IFA 2016 Berlin
Client: BSH Hausgeräte GmbH

Design: SCHMIDHUBER  http://www.schmidhuber.de/de  / KMS BLACKSPACE https://www.black.space/en/
Concept: Josephine Hengl, Gabriel Wüstner

Urban Loft Fair Stand IFA 2016 Berlin; Design: SCHMIDHUBER i KMS BLACKSPACE
Source: Red Dot

Siemens Home Appliances na IFA 2016 zaprezentował najnowsze technologie dla kuchni. Jaki jest sekretny przepis na to, aby innowacyjne połączenia były interesujące i akceptowalne przez społeczeństwo? Odpowiedzią była Mykie – osobisty asystent kuchni przyszłości, który w ciekawy sposób angażował gości w specjalnej sekcji Home Connect - z gestami, ruchami i głosem. Ale to nie wszystko, co odwiedzający mogli zwiedzić. Zamiast tworzyć różne obszary produktów, firma Siemens zaprezentowała innowacje marki w "Urban Loft". Eksponaty, wyspy tematyczne i urządzenia były połączone w ramach zindywidualizowanych przestrzeni. Najwyższa jakość i dobre samopoczucie uzupełniają się wzajemnie. Dało to zwiedzającym szansę poczuć się w cyfrowym świecie przyszłości jak w domu. To stoisko targowe koncentrowało się tak samo na ludziach, jak na innowacjach technologicznych.

OKA Fair Stand Orgatec 2016 Cologne
Client: OKA Büromöbel GmbH & Co. KG
Design: MOA Masters of Arts http://www.moa.pl/ (PL)
Concept: Marek Maciuba, Marta Poszwa

Unikatowe stoisko OKA zostało zaprojektowane przez polską firmę MOA Masters of Arts. To jest bezprecedensowe wydarzenie. Po raz pierwszy w ponad 60 letniej historii Red Dot polska firma otrzymuje nagrodę za projekt stoiska. Więcej przeczytacie tutaj.

OKA Fair Stand Orgatec 2016 Cologne; Design: MOA Masters of Arts; Source: Red Dot

OKA EXHIBITION STAND - ORGATEC 2016

Projektanci z firmy MOA Masters of Arts zaprojektowali wyjątkowe stoisko, które zasysa zwiedzających do wnętrza przez zjawiskowe wejście. 

Główną ideą stoiska było uchwycenia tzw. przebłysku geniuszu projektowego, który pojawia się w umysłach projektantów, pracujących nad jakimś nowym pomysłem. Przebłysk ten, jest to kluczowy i przełomowy moment, w którym niejako wpada się na "to coś". W przypadku producenta mebli biurowych OKA jest to czysty przemyślany design, który możemy odnaleźć w poszczególnych meblach wystawionych na stoisku.

Transparentny materiał na zewnętrznej fasadzie bryły stoiska, za którym prześwitują kształty mebli OKA, ma za zadanie stworzyć wrażenie podglądu umysłu projektantów. To w tych umysłach ukryte są innowacyjne rozwiązania, które pod wpływem przebłysku geniuszu projektowego ujrzą światło dzienne.

Charakter stoiska nadają poziome linie w postaci belek drewnianych, które podkreślają kluczowe wartości jakimi kieruje się firma OKA. Kluczowe hasła naniesione są na transparentną fasadę za pomocą wydruków na materiale. Belki drewniane symbolizują proces przebiegu myśli, który bierze pod uwagę rozmaite założenia i wyzwania jakie stoją przed projektantami firmy OKA. Dlatego design w firmie OKA nie jest przypadkowy, jest on procesem analizy szeregu pojęć, założeń, możliwości materiałowych wymagań rynku, pojawiających się nowych trendów oraz ciągłej zmieniającej się kultury i organizacji pracy.

Modul Fair Stand Euroshop 2017 Düsseldorf
Client: MODUL International
Design: Ueberholz GmbH https://www.ueberholz.de/
Concept: Werner Laux, Andre Füsser

Stoisko targowe o pow. 10x10m
Stoisko targowe o pow. 6x6m

Modul Fair Stand Euroshop 2017 Düsseldorf, Design: Ueberholz; 10x10; Source: Red Dot

Modul Fair Stand Euroshop 2017 Düsseldorf, Design: Ueberholz; 6x6; Source: Red Dot

Podstawową ideą jest pokazanie oferty - 2 produktów - tego samego wystawcy na różnych powierzchniach zaaranzowanych w innym stylu stoiska, przy czym każda ekspozycja pprezentuje tę samą firmę (i jej produkty) w inny sposób. Ideą stoiska o powierzchni 10x10m jest pokazanie modelu w skali 1:1. Stanowisko targowe producenta systemów wystawienniczych staje się eksponatem. Powierzchnia surowej, nieobrobionej płyty wiórowej reprezentuje charakter stoiska, które ma służyć jako model. Materiał tworzy neutralną platformę do prezentacji eksponatu. Wybudowany model z różnymi poziomami staje się miejscem spotkań z potencjalnymi klientami, aby rozważać możliwość korzystania z produktów mogąc je od razu glądac na miejscu. Grafika i opisy są ograniczone do kolorowych znaków, które przykleja się do ściany jak post-its, nadając stoisku charakter monolitu.

Ideą stoiska o powierzchni 6x6m jest pokazanie produktu. Tutaj rownież stanowisko targowe producenta systemów wystawienniczych staje się eksponatem. Czarne od wewnątrz, białe na zewnątrz jest gdzie na miejscem można 'dodtknąc' produktu.

DLW Flooring Fair Stand BAU 2017 München
Client: DLW Flooring GmbH
Design: Ippolito Fleitz Group GmbH http://ifgroup.org/cms-website/en/

Concept: Peter Ippolito

DLW Flooring Fair Stand BAU 2017 München; Design: Ippolito Fleitz Group; Source: Red Dot

Celem stoiska wytwórcy podłóg DLW Flooring na targach BAU w Monachium jest nie tylko podkreślenie jakości produktów DLW w dziedzinie ekologicznej konstrukcji, ale również umieszczenie ich jako instrumentu stylistycznego w aranżacji wnętrz. Osiąga się to dzięki dynamicznemu stoisku wystawienniczemu, którego powłoka zewnętrzna rozpuszcza się prawie całkowicie i zapewnia ciągle przesuwane perspektywy na grach kolorystycznych. Zgodnie z mottem > Inside Out < to co wnatrz jest również na zewnątrz. Zwykła biała ściana zewnętrzna szkicuje szorstki kontur, podczas gdy na ścianach wycinane są duże koła i odcinki okręgów. Obie strony zostały pokryte kolażami produktów DLW i umieszczone w ścianach jako obracające się dyski. Elementy te umożliwiają odwiedzającym interakcję bezpośrednio z ekspozytorami i angażowanie się ze światem produktu w zabawny sposób. W tym samym czasie powstają nowe perspektywy równomiernie przemiennej przestrzeni wewnętrznej. Wielkogabarytowe kompozycje materiału na tylnych ścianach tworzą stały zestaw sceniczny dla tego tańca form i kolorów.

Keck Fair Stand Euroshop 2017 Düsseldorf
Client: Keck GmbH

Design: fön,design_ https://www.foendesign.com/
Concept: Werner Laux

Keck Fair Stand Euroshop 2017 Düsseldorf, desigd: fön,design_ ; Source: Red Dot

Firma KECK GmbH na Euroshop 2017 po raz pierwszy zaprezentowała nową Corporate Design. Siła firmy była wizualizowana nie poprzez pokazywanie projektów referencyjnych dla różnych klientów. Zostało to zilustrowane przez wystawienie własnego stoiska targowego jako projektu referencyjnego. Do uwypuklenia siły marki użyto czarnych i białych płyt CV. Centralna punk – stół do rozmów, pokazywał wszystkie etapy ewolucji stoiska targowego: projektowanie, wizualizacja, modelowanie, wizualizacja VR... pozwoliły zespołowi KECK pokazać osiągnięcia firmy i kompetencje.

‘The Cloud’ Audi Digitization Fair Stand Paris Auto Show 2016
Client: AUDI AG
Design: SCHMIDHUBER http://www.schmidhuber.de/de / MUTABOR http://mutabor.de/en
Concept: Josephine Hengl

‘The Cloud’ Audi Digitization Fair Stand Paris Auto Show 2016; Design: SCHMIDHUBER i MUTABOR; Source: Red Dot

AUDI - THE PARIS MOTOR SHOW 2016

Connectivity (Łączność) ma ogromny wpływ na przemysł motoryzacyjny. Dlatego właśnie Connectivity stała się tematem przewodnim filozofii i komunikacji Audi. Zaprezentowanie Connectivity na targach jest szczególnym wyzwaniem. Celem było zbudowanie cyfrowego, interaktywnego stoiska, dzięki czemu użytkownik mógłby nurkować w cyfrowo połączonym świecie Audi. “Cloud” miała swoja premierę na Paris Auto Show 2016. Część tego wyzwania polegała na stworzeniu modułu, który mógłby zostać ponownie użyty na innych targach. Paryski moduł składał się z ok. 7.000 paneli LED, ale można je rozbudować do dowolnego rozmiaru. "Audi Experience Pass" jest interaktywnym formatem dla użytkowników smartfonów. Utworzono triadę: interaktywność, architektura medialna i modułowość. To odwiedzający powołują stoisko do życia - dzięki "Audi Experience Pass". Po krótkim czasie rejestracji, karta zostaje wysłana do telefonu. Sygnalizatory Beacon towarzyszą zwiedzającym na całym stoisku i zwracają uwagę na interaktywne formaty. Rama architektoniczna nośników medialnych składa się z konstrukcji sufitowej wykonanej z tysięcy płyt LED. Strumienie danych wizualizują łączność pojazdów i skupiają się na podkreślaniu tematów i modeli.

Braas Fair Stand BAU 2017 München
Client: Braas GmbH

Design: Uniplan GmbH & Co. KG http://www.uniplan.com/en/
Concept: Daniel Naegele

Braas Fair Stand BAU 2017 München; Design: Uniplan GmbH & Co. KG; Source: Red Dot

Na BAU, wiodących targach w dziedzinie architektury, materiałów i systemów, Braas - lider rynku systemów pokryć dachowych, chciał podążać nową ścieżką. Zbliż się do klientów, pokaż swoją siłę, ale nie "przytłaczaj" odwiedzających. Stworzył punkt spotkania, w którym goście, pracownicy i produkty stają się jedną jednostką. Najlepiej prezentować dachówki na dachach. A gdzie znajduje się wiele różnych dachów obok siebie? W wiosce. Wioska oznacza również bliskość i wspólnotę. Wspólnotę do wymiany pomysłów i bliskości. Więc pomysł to - “Braas village”: stoisko Braasa przypomina wieś z różnymi domami, zgrupowanymi wokół rynku, z wieżą kościoła i prawdziwym drzewem. Na szczycie domów: prezentacja produktu w postaci dachów o różnym pokryciu. Wewnątrz: informacje o produkcie i pogłębione informacje podczas dyskusji. Na rynku: ogródek piwny dla zwiedzających targi. Powierzchnie dachu zapewniają idealne warunki do prezentacji produktów, "metafora wsi" to prosty wizerunek komunikacji na równych prawach. Którego rezultatem jest: przystępny lider na rynku.

Peter Schmidt Group Fair Stand EuroShop 2017 Düsseldorf
Client: Peter Schmidt Group
Design: Peter Schmidt Group https://www.peter-schmidt-group.de/en/home
Concept: Guido Schröpel

Peter Schmidt Group Fair Stand EuroShop 2017 Düsseldorf; Design: Peter Schmidt Group
Source: Red Dot

Na niewielkiej powierzchni - zaledwie 15 metrów kwadratowych - stoisko Peter Schmidt Group pozostawia trwałe wrażenie, prezentując wiedzę projektową w dziedzinie komunikacji marki w szeroko pojętej branży wystawienniczej. Elementem dominującym stoiska jest olbrzymia maszyna pop-cornowa - łapacz wzroku, który jest nie tylko interpretacją motta „We’re smashing!“, ale także wielojęzycznym doświadczeniem w aranżacji przestrzeni. Stoisko Peter Schmidt Group było jednym z najczęściej fotografowanych na EuroShop. Motto „We’re smashing!“ jest również tłumaczone na przestrzeń, która praktycznie "rozbija" oczy: sosnowe powierzchnie, na których projektanci zastosowali uderzający wzór zacieranych pasków przypomina powrót stylu "Memphis" z lat osiemdziesiątych, a także estetyki cyrkowej. Guido Schröpel zaprojektował dobrze oświetloną przestrzeń, która pomimo niewielkiej powierzchni zapewnia wystarczająco dużo miejsca na rozmowę i prezentację projektów - w postaci eksponatów czy cyfrowych ekranów. Więcej przeczytacie tutaj.

Health AG Fair Stand IDS 2017 Cologne
Client: Health AG
Design: MUTABOR http://mutabor.de/en
Concept: Emanuel Haas

Health AG Fair Stand IDS 2017 Cologne; Design: MUTABOR; Source: Red Dot

Health AG jest dostawcą usług finansowych dla dentystów. Obecnie firma chce zdigitalizować całe zarządzanie dentystami. Aby zyskać entuzjazm stomatologów, firma Health AG zrobiła coś wyjątkowego w tej branży i zaangażowała się w rozwój produktu - przez Co-Evolution. To rewolucyjne podejście miało być podstawą nowej marki. Ale jakie cechy konstrukcyjne muszą odzwierciedlać wszystkie aspekty Co-Evolution? Który ciągle ewoluuje, jest modułowy, cyfrowy i dialogowy. Wynik został zaprezentowany na targach IDS 2017: Co-Evolution live. Sercem stoiska był interaktywny stół. Komunikowanie B2B było możliwe właśnie dzięki ustawieniu długiego "stołu kuchennego’ - ponieważ to właśnie określa firmę: słuchanie, rozumienie i tworzenie inteligentnych i niezawodnych rozwiązań. Każdy szczegół stoiska to odzwierciedlał: ciepłe materiały i małe stołki tworzą bardzo przyjazną atmosferę umożliwiającą stale zmieniające się konfiguracje czatu. Firma Health AG ma bezpośredni udział w cyfrowej transformacji całej branży. I staje się innowacyjną marką. Przez Co-Evolution.

‘Cultivation of Chandeliers – since 1724’ Preciosa Lighting Euroluce 2017
Client: Preciosa Lighting
Design: Vasku & Klug http://www.vasku-klug.com/
Concept: Andreas Klug

‘Cultivation of Chandeliers – since 1724’ Preciosa Lighting Euroluce 2017; Design: Vasku & Klug
Source: Red Dot

„Cultivation of Chandeliers – since 1724“ była koncepcją Preciosa Lighting na Euroluce 2017. Koncepcja ta reprezentuje filozofię Preciosa, firmę z bogatą - bo prawie 300 letnią - tradycją w produkcji i projektowaniu żyrandoli. Dlatego ekspozycja prezentuje portfolio Preciosa od zabytkowych żyrandoli po te wykonywane na zamówienie współczesnych instalacji oświetleniowych. Produkty te są bardzo różne w stylu i wyglądzie, ale mają takie same przeznaczenie. Pokazanie tej różnorodności było celem projektantów stoiska. Jedna część stoiska została poświęcona prezentacji historycznej żyrandoli z centralnym punktem nazwanym Crystal Biosphere. W drugiej części było miejsce do przyjmowania gości. Tutaj pokazano też wybrane szkło Preciosa. Nad stolikami umieszczono liniową instalację zwaną Crystal Forest. Stoiska robiło wrażenie majestatycznego i cennego. Zapraszało gości do zwolnienia i do pozostania na pewien czas poza gorączka targów wśród eksponatów. Celem prezentacji Preciosa na Euroluce 2017 była emocjonalnej jakość produktów firmy.

Źródło: Red Dot  http://en.red-dot.org/  
Photos: Red Dot

-----------------------------

Więcej Artykułów o laureatach RED DOT Design Award:

 

 

 

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.