Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
16 października 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Ambiente 2018 - jedyne takie źródło inspiracji na świecie!

Ambiente - barometr trendów w branży dóbr konsumpcyjnych!

W dniach od 9 do 13 lutego 2018 we Frankfurcie nad Menem odbędzie się kolejna edycja targów dóbr konsumpcyjnych Ambiente. Jak co roku, na kilka dni Frankfurt stanie się centrum wyznaczającym trendy w branży, jak również znaczącą platformą zakupową w trzech grupach produktów i usług: Dining, Living oraz Giving, które obejmują pełen zakres dóbr konsumpcyjnych począwszy od kuchni, nakrycia stołów i artykułów gospodarstwa domowego, po wystrój wnętrz i upominki. Przestrzeń wystawowa została już wynajęta w 94%.W poprzedniej edycji targów, 4 460 wystawców z 94 krajów przez pięć dni prezentowało swoje najnowsze produkty i innowacje na 308 000 m kw. powierzchni wystawienniczej. W targach uczestniczyło też 61 firm z Polski. Spośród 141 000 odwiedzających z blisko 154 krajów, z Polski przyjechało 1 187. Poza Niemcami, najliczniej reprezentowanymi państwami były: Włochy, Francja, USA, Hiszpania, Wielka Brytania, Holandia, Szwajcaria, Korea Południowa oraz Turcja. Na kolejną edycję targów zarejestrowało się już – sześć miesięcy wcześniej – 58 firm z Polski, pośród nich: Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak, Krosno Glass oraz Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana.

Poniżej kilka zdjęć z Ambiente 2017.

Ambiente 2017, sekcja Dining, photo Exspace.pl

Ambiente 2017, sekcja Dining, photo Exspace.pl

Ambiente 2017, sekcja Dining, photo Exspace.pl

 Ambiente 2017, sekcja Giving, photo Messe Frankfurt

 Ambiente 2017, sekcja Giving, photo Messe Frankfurt

 Ambiente 2017, sekcja Giving, photo Messe Frankfurt

 Ambiente 2017, sekcja Living, photo Exspace.pl

 Ambiente 2017, sekcja Living, photo Exspace.pl

Ambiente 2017, sekcja Living, photo Exspace.pl

Witamy Holandię!

W tym roku siódmym już krajem partnerskim największych na świecie targów dóbr konsumpcyjnych – po Danii, Francji, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech oraz Wielkiej Brytanii – będzie Holandia. “Niezmiernie się cieszę, że jako partnera na następną edycję Ambiente udało nam się pozyskać Holandię – kraj znany z wyjątkowego wzornictwa, odznaczającego się minimalizmem, innowacyjnością i niekonwencjonalnością” – powiedziała Nicolette Naumann, wiceprezes Ambiente. Prezentacja najnowszego kraju partnerskiego obejmie szeroką gamę kunsztownych produktów. Zaaranżowana przez Holenderskiego projektanta Roberta Bronwassera, tegoroczna wystawa mieścić się będzie w Galerii 1.

Jako utalentowany projektant form przemysłowych, Robert Bronwasser zamienia pospolite przedmioty w coś wyjątkowego, zarówno jeśli chodzi o kształt jak i funkcje. Jego dzieła odznaczają się łatwością użycia i wyrazistym wzornictwem. Temat przewodni tegorocznej wystawy brzmi „Zrób to po Holendersku” – Bronwasser przybliża odwiedzającym charakterystyczny dla Holendrów sposób myślenia i działania, poprzez umieszczanie Holenderskich ikon w nowym, zaskakującym kontekście. Więcej o wystawie przeczytacie tutaj.

Zmieniający się świat handlu

Na tegorocznej edycji Ambiente pojawi się też nowa sekcja zajmująca się zmianami w obszarze handlu. W hali 4.1 odbywać się będzie specjalny pokaz ewolucji punktu sprzedaży (point of sale) w coś, co ma stanowić doświadczenie dla klienta (point of experience) – unaoczniając jak kluczowa w przyciąganiu uwagi klienta jest w erze cyfrowej prezentacja produktu.

Znajdowanie partnerów: hotele, restauracje, catering oraz rynek kontraktowy

Największe na świecie targi dóbr konsumpcyjnych to świetna okazja do przedstawienia produktów dla hoteli, restauracji i branży cateringowej (HoReCa) pochodzących od producentów z całego świata. Podczas zeszłorocznej edycji Ambiente, deweloperzy, profesjonalni kupcy, dekoratorzy, architekci wnętrz, przedstawiciele branży cateringu oraz hoteli luksusowych kontaktowali się z ponad 270 wystawcami ze swojej branży. Każdy nowy interesujący trend można zamówić od razu na targach.

Global Sourcing – zamówienia masowe

Ta strefa targów przez lata ugruntowała już swoją pozycję w obszarze międzynarodowego handlu. Około 1 500 wystawców z 55 krajów przedstawia swoje produkty na Ambiente w kategoriach: Global Sourcing Dining, Global Sourcing Living oraz Global Sourcing Giving. Frankfurt stał się zatem czołową lokalizacją na polu zamówień masowych, nie licząc Chin. Dostępne są krótkie trasy obejmujące państwa takie jak: Chiny, Indie, Indonezja, Korea, Hong Kong, Maroko, Filipiny, RPA, czy Wietnam. W strefie Global Sourcing można znaleźć odpowiednie kontakty i składać zamówienia bezpośrednio u producentów.

Ekscytujące prelekcje: Akademia Ambiente

Od 9 do 13 lutego, czyli przez cały czas trwania targów, funkcjonować będzie Akademia Ambiente. Na dwóch platformach w halach 11.1 oraz 9.2, eksperci będą oferować praktyczne porady w wielu różnych kwestiach związanych z handlem, np. ustalanie optymalnego asortymentu
i pozycjonowania produktów, czy też najskuteczniejsze strategie w handlu elektronicznym. Po raz pierwszy – również w hali 11.1 – odbędzie się rozmowa o trendach, jako uzupełnienie wspomnianej już prezentacji w Galerii 1, natomiast najnowszą modę, biżuterię i akcesoria będzie można podziwiać dwa razy dziennie w hali 9.

Wszystko to i więcej – program wydarzeń towarzyszących

Jak na każdej z poprzednich edycji, na Ambiente 2018 odwiedzający będą mogli zapoznać się
z najważniejszymi trendami w obszarach kuchni i nakrycia stołów, artykułów gospodarstwa domowego, artykułów podarunkowych, wystroju wnętrz, wzornictwa i stylu życia. Cieszące się dużą renomą studio Stilbüro bora.herke.palmisano zbadało cztery główne domeny trendów i będzie je prezentować na osobnej specjalnej wystawie.

Przewodnik Ethical Style Guide zawiera informacje na temat produktów wytwarzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i etyki. Przewodnik podzielony jest na kategorie, pozwalając zwiedzającym zorientować się w różnorodnej światowej branży produkcyjnej, oraz łatwo dotrzeć do stoisk wystawców, których produkcja jest zgodna z zasadami etyki i/lub zrównoważonego rozwoju.

Sekcje Talents oraz Next to doskonałe miejsca dla kupujących szukających nowych i oryginalnych produktów. Wystawa Talents to inicjatywa, której celem jest wsparcie młodych innowacyjnych projektantów. W tym roku te świeże idee będzie można obejrzeć w trzech strefach: Dining (nakrycia stołów) w hali 4.0, Loft (poddasze) w hali 11.0, oraz Fashion Accessories (modne dodatki) w hali 9.2. Strefa Next skierowana jest natomiast do młodych kreatywnych firm z ambicjami do umacniania pozycji rynkowej. Obie wystawy są już od dawna stałymi punktami programu patronackiego Ambiente, dającymi niepowtarzalną okazję na zaistnienie w branży. Młode firmy zaprezentują swoje pierwsze kolekcje w halach 9.2, 11.0 oraz 11.1.

Nie sposób też pominąć szeregu pomysłów prezentowanych na specjalnej wystawie o nazwie Solutions. Projektant wystawy, Sebastian Bergne, zademonstruje kreatywne rozwiązania zastosowane w produktach wystawców, ze szczególnym naciskiem na nakrycia stołów, wyposażenie kuchni oraz artykuły gospodarstwa domowego. Wybrane produkty ze szczególnymi cechami zostaną też przedstawione za pomocą krótkich filmów.

Jak i przy poprzednich edycjach, w trakcie Ambiente 2018 odbędą się liczne ceremonie wręczania prestiżowych nagród. Nagroda German Design Award przyznawana jest już pierwszego dnia targów, a wszystkie nagrodzone produkty można będzie podziwiać na osobnej znakomitej wystawie. Na targach przyznana zostanie także nagroda Kitchen Innovation Award oraz antynagroda Plagiarius, potępiająca podrabianie towarów.

© Messe Frankfurt

Photos: Messe Frankfurt, Exspace.pl

+ ambiente.messefrankfurt.com

 -------------------------

Informacja uzupełniająca:

Messe Frankfurt jest wiodącym na świecie niemieckim organizatorem targów z wartością sprzedaży około 450 milionów euro w 2010 r i ponad 1,770 pracownikami na całym świecie. Grupa Messe Frankfurt dysponuje siecią 28 filii oraz 52 międzynarodowymi partnerami ds.. sprzedaży, co umożliwia łatwy dostęp klientów ze 150 krajów. Imprezy targowe pod patronatem „made by Messe Frankfurt” odbywają się w ponad 30 miejscach dookoła świata. W 2010 roku Messe Frankfurt zorganizowało 88 imprez targowych, przy czym ponad połowa odbyła się poza Frankfurtem. Tereny Messe Frankfurt, które liczą 578 000 metrów kw. składają się z 10 hal oraz Centrum Kongresowego. Firma jest przedsiębiorstwem państwowym, przy czym 60% udziałów należy do miasta Frankfurt a 40 % do landu Hesia. Więcej informacji dostępne jest na stronie www.messefrankfurt.com

*dane (2010 rok)

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.