wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
03 czerwca 2019
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Hipnotyzująca instalacja Kohei Nawa

Japoński artysta Kohei Nawa stworzył ogromną i wciągającą instalację typu ‘cloud’, wykonaną z małych pęcherzyków. Mieszanka detergentu, gliceryny i wody tworzy eteryczną strukturę, rozprzestrzeniającą się jakby w przestrzeni kosmicznej.

Instalacja opisywana jest przez artystę jako "podobna do krajobrazu pierwotnej planety". Wrażenie kosmosu potęguje czarna przestrzeń otoczenia, w której poruszają się duże kształty chmur wydobywające się z podłogi w ośmiu różnych miejscach. Tworzą one niewiarygodne sceny.

Cloud Installation Kohei Nawa / Photo Nobutada Omote

exhibitors_from_poland_exspace

Cloud Installation Kohei Nawa / Photo Nobutada Omote

Cloud Installation Kohei Nawa / Photo Nobutada Omote

Cloud Installation Kohei Nawa / Photo Nobutada Omote

Wystawa została zaprezentowana jesienią 2013 r. w ramach Aichi Triennale, odbywającej się co trzy lata w Nagoi w Japonii wystawy sztuki.

Photos: Nobutada Omote---------

NAWA Kohei
Urodzony w 1975, Osaka (Japan), mieszka i pracuje w Kyoto (Japan)

Kohei Nawa jest absolwentem wydziału rzeźby Kyoto City University of Arts (1998) gdzie w roku 2003 obronił doktorat. Jest laureatem wielu prestiżowym nagród min.: Kirin Art Award 2003 i 4th Asian Art Biennale Bangladesh 2010 (1. Miejsce). W 2011 roku w Museum of Contemporary Art Tokyo odbyła się wielka solowa wystawa artysty pod tytułem: "KOHEI NAWA - SYNTHESIS". Nawa w swoich pracach wykorzystuje takie materiały jak paciorkii pryzmaty, piankę poliuretanową, olej silikonowy i inne materiały syntetyczne, wytyczając nowe drogi w możliwości kreowania rzeźby. ‘ Swoją sztukę nazywa „PixCell", wymyślonym słowem utworzonym przez połączenie "pix" (piksele komputerowe) i „cell” biologiczne określeniem "komórka". „PixCell" pojawia się w serii prac Nawa o tej samej nazwie: na powierzchni zwierząt i na innymi przedmiotami zakupionymi na aukcjach internetowych  - z zastosowaniem szklanych paciorków o różnych rozmiarach, kwestionujących między innymi istnienie obiektów i nasze postrzeganie ich w erze informacyjnej. W Kyoto Nawa jest zaangażowana w SANDWICH, platformę dla interdyscyplinarnych działań twórczych obejmujących architektów, fotografów, projektantów i tak dalej.

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.