Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
26 października 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

MODEBELOFTE 2017 "DIGITAL REALISTS"

Modowe talenty na Dutch Design Week

MODEBELOFTE, czyli ‘fashion promise’, jest międzynarodową platformą dla modowych talentów, która dąży do rozwoju branży poprzez prezentowanie świeżych produktów, perspektyw i stymulowanie współpracy interdyscyplinarnej.

Każdego roku, podczas Dutch Design Week, MODEBELOFTE realizuje zaskakującą wystawę z wyborem niezwykle nowatorskich projektantów mody, którzy świeżo ukończyli międzynarodowe studia BA i MA.

W roku 2017 tematem wystawy MODEBELOFTE jest "DIGITAL REALISTS". Cyfrowi Realiści to nowe pokolenie projektantów mody, które ignoruje granice między fizycznym i cyfrowym światem. W dniach 21 - 29 października 2017 r. w porzuconym domu towarowym V&D w centrum Eindhoven, goście mogą podziwiać pomysłowe dzieła "w prawdziwym życiu" i ... mogą też praktycznie przemieszczać się przez różne atelier ocierając się o marzenia młodych międzynarodowych talentów modowych. Nadrealistyczną atmosferę wystawy buduje obraz nakładanych na siebie półprzezroczystych tworzyw sztucznych, barwnych tkanin i opalizujących materiałów - na surowym betonie przemysłowym.

MODEBELOFTE 2017 'DIGITAL REALISTS' Dutch Design Week (DDW) 2017  / photo Barbara Medo

MODEBELOFTE 2017 'DIGITAL REALISTS' Dutch Design Week (DDW) 2017  / photo Barbara Medo

MODEBELOFTE 2017 'DIGITAL REALISTS' Dutch Design Week (DDW) 2017  / photo Barbara Medo

Technologie cyfrowe wpłynęły na nasz świat w takim stopniu, że już trudno pamiętać przed-cyfrową rzeczywistość. Napędzając nas na nieznane terytorium, czy to w zakresie psychologii behawioralnej czy zwykłej estetyki.

18-stu "DIGITAL REALISTS" prezentowanych na wystawie MODEBELOFTE bezbłędnie łączy połączenie on-and-offline badając granice projektowania i produkcji, synchronizacji tradycyjnych i rzemieślniczych technik z zaawansowanymi komputerami i - często eksperymentalne – cyfrowymi opartymi na technologii. Szukając odpowiedzi na takie pytania, jak: "Co, jeśli możemy zobaczyć każdy atom jako wersję 3D cyfrowego piksela?” i „Czy możemy jeszcze oddzielić rzeczywisty i cyfrowy świat jako dwie odrębne sfery istnienia?".

MODEBELOFTE prowadzi nas za rękę, żebyśmy poczuli, jak to jest być projektantem surrealistycznych i wirtualnych fantazji. Odwiedzający mogą dotknąć i ‘poczuć’ tą twórczość.

"DIGITAL REALISTS" to nowa elita: pokazują nam, co możemy zrobić, gdy będziemy badać technologie cyfrowe, podobnie tak jak robimy z jakimkolwiek standardowym narzędziem analogowego świata. Jak poetycko określił to Alex Servie z FRAME: „Projektanci, badając liczne możliwości naszego nowego, cyfrowo polepszonego świata, zbliżają się do technologii z taką samą naiwnością jaką kiedyś mieli jaskiniowcy, którzy właśnie odkryli ogień”.

MODEBELOFTE 2017 'DIGITAL REALISTS' Dutch Design Week (DDW) 2017  / photo Barbara Medo

MODEBELOFTE 2017 'DIGITAL REALISTS' Dutch Design Week (DDW) 2017  / photo Barbara Medo

MODEBELOFTE 2017 'DIGITAL REALISTS' Dutch Design Week (DDW) 2017  / photo Barbara Medo

MODEBELOFTE 2017
"DIGITAL REALISTS"
Dutch Design Week 2017
Pomysłodwaca: Ellen Albers
Projekt: Studio Harm Rensink (Harm Rensink & Lisanne Fransen) i HeyNiek
Produkcja: Fabiana Brielsa
Tekst: Mo Velda.
Artwork i animacje:Leeza Pritychenko.

Muzyka: Gothenburg based electronic duo Voy Bonage - Lisa Fritzell & André Laos

+ modebelofte.com/index.html

opracowanie: Exspace.pl
źródło: MODEBELOFTE
photos: Barbara Medo

-------------------

Dutch Design Week (DDW), odbywający się co roku w październiku w Eindhoven, to największe wydarzenie nie tylko w holenderskim świecie wzornictwa. Dutch Design Week to jedno z największych wydarzeń projektowych w Europie Północnej. DDW różni się od innych wydarzeń projektowych tym, że koncentruje się na projektach przyszłości. I chociaż tak, jak na innych ‘designerskich tygodniach’ prezentowane są tutaj różne możliwe dyscypliny i aspekty projektowania, nacisk kładzie się na eksperyment, innowacje i przekraczanie granic. Wyjątkową uwagę każdego roku organizatorzy Dutch Design Week skupiają na pracy i rozwoju młodych talentów.

Dutch Design Week 2017, odbywający się w dniach od 21 do 29 października 2017 roku, prezentował prace i pomysły - ponad 2500 projektantów - ponad 295 000 odwiedzającym z kraju i zagranicy. Podczas DDW, w ponad stu miejscach rozlokowanych w całym mieście Eindhoven, organizowane były wystawy, wykłady, ceremonie wręczenia nagród, imprezy, debaty i uroczystości.

http://www.ddw.nl/en/

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.