Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
26 października 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Futurystyczna wizja domu. (W)ego x MVRDV na Dutch Design Week

Holenderskie studio MVRDV, na zakończonym 29 października br. w Eindhoven Dutch Design Week, zbudowało kolorowy, futurystyczny hotel, złożony z dziewięciu pokoi, które można przenieść do różnych konfiguracji. Instalacja (W)ego to koncepcja zakwaterowania, które może dostosować się do różnych potrzeb wszystkich przyszłych mieszkańców - bez względu na to, czy są to rodziny, studenci, czy uchodźcy. Każdy kolorowy pokój został zaprojektowany z myślą o różnych użytkownikach. Obejmują one żywą fioletową przestrzeń z półkami, kwasowo-zieloną sekcję zawierającą drabiny i hamaki, apartament w kolorze różowo-niebieskim i jasnożółtą przestrzeń na strychu.Przyszłe miasto jest elastyczne. Czy kiedykolwiek marzyłeś o spaniu wysoko w powietrzu? A jakby spać wewnątrz pionowego, wiszącego ogrodu? A jeśli twój pokój byłby schodami? Czy śmiałbyś spać w pokoju, który byłby billboardem? Albo w mroźnej grocie? Jaki jest twój wymarzony pokój?

"W oparciu o hipotezę, że maksymalna gęstość generuje maksimum potrzeb, badania przeprowadzone przez The Why Factory badają potencjał możliwości kontekście gęstości zaludnienia" - mówi Winy Maas. "Poprzez gry i inne narzędzia (W)ego bada procesy projektowe tak, aby modelować konkurencyjne pragnienia i ego każdego mieszkańca w najlepszy możliwy sposób".

Instalacja (W)ego design by MVRDV, Dutch Design Week 2017 photo © Ossip van Duivenbode

Instalacja (W)ego design by MVRDV, Dutch Design Week 2017 photo © Ossip van Duivenbode

Instalacja (W)ego design by MVRDV, Dutch Design Week 2017 photo © Ossip van Duivenbode

W instalacji wykonano dziewięć pomieszczeń, aby wypełnić te idealistyczne, egoistyczne perspektywy w ograniczonej przestrzeni. W obliczu marzeń innych, użytkownicy muszą nauczyć się negocjować ze sobą. Jak bronić swoich ideałów? Użytkownicy zaczynają pracować z sobą i wokół siebie i, w jakiś sposób, razem tworzą coś, co jest jeszcze ładniejsze. A wraz z otaczającymi cię intrygami i negocjacjami, zaczynasz czuć, że coś ciekawego dzieje się "obok". Dlaczego nie odwiedzić swojego sąsiada? Tak więc ego staje się (W)ego.

Instalacja (W)ego reprezentuje zamrożony moment w żywej i elastycznej wizji (ego). W (W)ego, platformie badawczej firmy The Why Factory, przyszłe mieszkania miejskie są w stanie dostosowywać się w czasie rzeczywistym do potrzeb użytkowników. Ta wizja jest wyszczególniona na filmie, który jest prezentowany podczas prezentacji (W)ego.

© Ossip van Duivenbode

Instalacje powstała dzięki pomocy wielu sponsorów, w tym De Meeuw, Dutch Design Week, Gemeente Eindhoven, Van Beek Art Supplies, TU Delft, TU Eindhoven i Keeper Development.

opracowanie: Exspace.pl
źródło: MVRDV www.mvrdv.nl

photos: © Ossip van Duivenbode

-------------------

Dutch Design Week (DDW), odbywający się co roku w październiku w Eindhoven, to największe wydarzenie nie tylko w holenderskim świecie wzornictwa. Dutch Design Week to jedno z największych wydarzeń projektowych w Europie Północnej. DDW różni się od innych wydarzeń projektowych tym, że koncentruje się na projektach przyszłości. I chociaż tak, jak na innych ‘designerskich tygodniach’ prezentowane są tutaj różne możliwe dyscypliny i aspekty projektowania, nacisk kładzie się na eksperyment, innowacje i przekraczanie granic. Wyjątkową uwagę każdego roku organizatorzy Dutch Design Week skupiają na pracy i rozwoju młodych talentów.

Dutch Design Week 2017, odbywający się w dniach od 21 do 29 października 2017 roku, prezentował prace i pomysły - ponad 2500 projektantów - ponad 295 000 odwiedzającym z kraju i zagranicy. Podczas DDW, w ponad stu miejscach rozlokowanych w całym mieście Eindhoven, organizowane były wystawy, wykłady, ceremonie wręczenia nagród, imprezy, debaty i uroczystości.

http://www.ddw.nl/en/

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.