Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
01 listopada 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Meble wyrzebione przez naturę. PRES BOIS na Warsaw Home 2017

Warsaw Home to spektakularne wydarzenie! To czas dla najlepszych! Kopalnia inspiracji dla wszystkich związanych z branżą wyposażenia wnętrz! Podczas zakończonych 8 października br. targach Warsaw Home 2017 odwiedzający mieli niepowtarzalną okazję podziwiać ekspozycje i produkty Pres Bois - firmy meblowej, której filozofia bierze swój początek w naturze.

Niezwykle ważne dla firmy prezentującej się na prestiżowych targach jest świadome komunikowanie kompetencji i wyróżnianie się poprzez swoje mocne strony. Jeżeli firma prezentuje się w sposób, który sprawia że do wizerunku marki wraca się jeszcze długo po targach, to jest to wielki sukces. Jesteśmy przekonani, że za rok wielu odwiedzających warszawskie targi pierwsze kroki będzie kierować właśnie na stoisko Pres Bois.Stoisko Pres Bois na tegorocznej edycji Warsaw Home zostało zaprojektowane przez zaprzyjaźnioną z firmą arch. Angelikę Jończyk. Główną ideą przyświecającą tworzeniu projektu było przeniesienie odwiedzających w inny świat. Mamy październik - dni są krótkie i szare. Brakuje nam słońca. Jesteśmy w Warszawie, wielkim mieście. Otoczeni betonową dżunglą. Natura człowieka od zawsze związana była z przyrodą i stąd wziął się pomysł na stworzenie enklawy w czasie Targów. Zielona wyspa z maksymalną ilością naturalnych materiałów i delikatnym światłem, które rozgrzeje każdego odwiedzającego. Tłem ekspozycji i jednocześnie ramą kompozycji stały się dwie stykające się z sobą ściany. Jedna ze starego drewna, którego skupem i renowacją również zajmuje się Pres Bois oraz biała neutralna ściana. To na nich zawisły dekoracyjne ramy wypełnione mchem i elementami drewnianymi, w różnych aranżacjach i kolorach.

 

Dwoma głównymi elementami kompozycji stały się: centralnie położona ściana w całości wykończona panelami z mchu i podświetlone podium.

Centralnie położona, wysoka na ponad 2m ściana w całości wykończona panelami z mchu poduszkowego. Mech został dyskretnie podświetlony, a efekt był porażający. Struktura mchu wspaniale zagrała ze światłem dając niesamowite wrażenie wizualne.

Podium, które na potrzeby targów zostało wykonane z 4 połączonych blatów stołów wypełnionych mchem, które również znajdują się w ofercie firmy. Kolejny raz światło przyszło z pomocą. Powstały w ten sposób podświetlony podest,  stał się punktem zapraszającym gości. Wiele osób, które nas odwiedziły przyznały, że poczuły ZEN i że brak zieleni tutaj rekompensuje im mech. Obecność drewna, delikatna muzyka i stłumione światło dopełniły efekt.

Miło nam poinformować, że Pres Bois to Laureat I. Miejsca StandOUT. Warsaw Home 2017 - konkursu na stoiska, które poprawiają standardy w branży wystawienniczej promujący wybrane firmy uczestniczące w targach Warsaw Home 2017. Więcej informacji o StandOUT. Warsaw Home 2017 tutaj

-------------

O FIRMIE
Firma Pres Bois działa na polskim rynku od 2015 roku. Pochodzi z południa Polski - Zembrzyce to miejscowość oddalona ok. 60 km na południe od Krakowa. Swoje początki ma we Francji, skąd pochodzi założyciel Antoine Faivre, który przed 30 laty zapoczątkował tam działalność związaną z produkcją mchu dekoracyjnego. Tam też narodził się pomysł stworzenia firmy meblowej, której filozofia bierze swój początek w naturze. Meble tworzone z pasją z tego, co zostało wyrzeźbione przez naturę. Z czasem do asortymentu dołączyły też elementy dekoracyjne produkowane z drewna oraz mchu. Mech stał się obecnie nieodłącznym elementem wizerunku firmy.O PRODUKTACH
Firma posiada obecnie dwie główne linie produktów: organic i evolution. Linia Organic to meble, które w znacznej mierze nawiązują do kształtów naturalnych pni drzew z ich sękami i obłościami. Są to meble wyjątkowe i unikatowe. Tak jak w naturze nie ma dwóch takich samych drzew, tak w naszej linii Organic każdy z mebli jest niepowtarzalny. Obecnie na rynek wprowadza drugą linię produktów z kolekcji Evolution. Stoły, ławki, krzesła wykonane z dębu, świerku i starego drewna są bardziej minimalistyczne i okiełznane. Proste linie i industrialne wykończenia nóg nadają im nowoczesnego wyrazu. Istnieje wiele kombinacji nóg i blatów, dlatego też klient sam może poczuć się jak designer i łączyć je z sobą zgodnie z potrzebami.

O FILOZOFII
Pres Bois ma swoja siedzibę w sercu Beskidów i nie jest to przypadek. Tworzący je ludzie kochają naturę wraz z jej górską piękną i surową naturą. Ideą Pres Bois jest bliskość naturze w jej kształtach i strukturach. Meble przez nas tworzone nawiązują do natury w jak największym stopniu czy to przez formy, czy przez czystość struktury materiału. Jesteśmy obserwatorami natury, rzemieślnikami i artystami, którzy z wielką pasją w zaciszu swojej górskiej fabryki produkują meble z duszą.

 

+ pres-bois.pl

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.