Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
30 października 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Wystawa Obserwatorium podczas Dutch Design Week

Zobacz efekty współpracy między  polskimi  projektantami ze Studia Malafor, a tymi z Ukrainy, Mołdawii i Białorusi!

Na wystawie "Obserwatorium" zaprezentowane zostały prace stworzone podczas trzech edycji międzynarodowych warsztatów prowadzonych przez Agatę Kulik-Pomorską i Pawła Pomorskiego ze studia Malafor współorganizowanych przez Instytut Adama Mickiewicza. Wystawa była pokazywana podczas Dutch Design Week w Eindhoven.

"Obserwatorium" to przekrojowa wystawa, która jest zwieńczeniem wszystkich trzech edycji międzynarodowych warsztatów, które odbyły się w latach 2015-2017. Warsztaty z udziałem studentów odbyły się w Studio Malafor w Mierzyszynie na Kaszubach. Wzięło w nich udział 24 studentek i studentów kierunków projektowych z Ukrainy, Mołdawii i Białorusi. Miejsce odbywania się warsztatów nie było przypadkowe – natura była główną inspiracją i katalizatorem projektów.

Wystawa jest swego rodzaju przewodnikiem po tradycji regionalnej, wpływach pochodzenia, wpływach przyrody i zasobów naturalnych na proces twórczy. Nie chodzi o narodowy, polityczny czy historyczny charakter, a raczej o wrażliwość na otoczenie, w którym powstaje obiekt, a także samoświadomość projektanta – tradycji, które go ukształtowany, tego, skąd pochodzi.

Taki rodzaj wrażliwości chcą przekazać prowadzący z Malafor Studio. Uczestnicy pochodzą z odległych od siebie regionów, wnosząc własne, lokalne tradycje, symbolikę, czy kolorystykę. W czasie trwania warsztatów wszyscy siadają wspólnie, w przestrzeni, która inspiruje ich do stworzenia projektów. To nauka procesu projektowego w kontekście miejsca: warsztatów, pochodzenia uczestników, a także miejsca, w którym będą użytkowane.

Wystawa jest odzwierciedleniem poszukiwania balansu między tradycją i nowoczesnymi technologiami produkcji, porusza tematykę związaną z ochroną środowiska, glokalizacją oraz społeczną odpowiedzialnością projektanta. Podczas holenderskiego tygodnia designu duży nacisk kładziony jest na projekty zaangażowane społecznie, rozwiązujące problemy współczesności, będące krytycznym komentarzem do rzeczywistości. Zwiedzający mają okazję poznać  inspirację oraz konteksty, które kształtowały długofalowy proces projektowy. 

Kuratorem wystawy jest Studio Malafor. Wystawa organizowana jest przez Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Culture.pl, we współpracy ze Studiem Malafor.

------------------

Wystawa Obserwatorium podczas Dutch Design Week 2017
Termin: 21-29 października 2017
Kurator: Studio Malafor

Organizator: Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Culture.pl
Miejsce: Temporary Art Centre (TAC) Vonderweg 1, Eindhoven

------------------

CULTURE.PL: promocja polskiego designu na świecie.

Celem Instytutu Adama Mickiewicza, państwowej instytucji kultury działającej pod marką Culture.pl, jest promowanie Polski i polskiej kultury za granicą. Prezentując wysokiej jakości inicjatywy i wydarzenia z dziedziny sztuki, muzyki i designu, Instytut Adama Mickiewicza stara się przybliżyć zagranicznej publiczności współczesną polską kulturę. Portal Culture.pl to codziennie aktualizowany serwis informujący o najciekawszych wydarzeniach związanych z polską kulturą na całym świecie. To także największe i najbardziej wszechstronne źródło wiedzy o polskiej kulturze. Specjalna zakładka poświęcona designowi prezentuje najnowsze trendy we współczesnym polskim designie i najnowsze projekty polskich twórców – zarówno tych młodych i obiecujących, jak również doświadczonych i cieszących się światowym uznaniem. Zakrojona na szeroką, ogólnoświatową skalę promocja polskiego wzornictwa to jeden z priorytetów operacyjnych Instytutu Adama Mickiewicza. Design służy jako platforma do prezentacji współczesnej polskiej kultury i promocji polskiej kreatywności. Kluczem do sukcesu jest owocna współpraca z renomowanymi partnerami, takimi jak: Ventura Lambrate (Mediolan), London Design Festival, Maison&Objet (Paryż), Paris Design Week, DW! Sao Paulo Design Weekend, Inno Design Tech Expo (Hongkong), Business of Design Week (Hongkong), Istanbul Design Biennale, International Furniture Fair Singapore, Design Trade Copenhagen, International Contemporary Furniture Fair (Nowy Jork), Wanted Design (Nowy Jork), Stockholm Furniture and Light Fair, What Design Can Do! (Amsterdam), Dutch Design Week (Eindhoven), London Design Biennale oraz Wallpaper*. www.culture.pl

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.