Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
07 listopada 2017
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Design, który pokochał ogień

Paleniska ogrodowe The Fire Pit Gallery – pasja i rodzinny biznes w jednym

Design, a właściwie design, sztuka i rzemiosło – dodaj te składniki do siebie, a otrzymasz oryginalne
i nowoczesne palenisko ogrodowe. O tym, jak pomysł i pasja są w stanie namieszać w wyglądzie tego, zdawałoby się, oczywistego produktu, najlepiej wie jego twórczyni, amerykańska artystka Melissa Crisp.

Właściwie należałoby zacząć od przypisania zasługi mężowi Melissy, który jako pierwszy wpadł
na pomysł tworzenia palenisk ze stali nierdzewnej. To właśnie dzięki połączeniu praktycznych umiejętności  Jasona, z zawodu spawacza, oraz zmysłu artystycznego Melissy udało im się zaistnieć,
a ich paleniska zdobią dziś wiele ogrodów, nie tylko w samych Stanach.

Proces pracy nad indywidualnym produktem rozpoczyna się od starannego przygotowania metalowej kuli do obróbki. To na niej twórczyni nanosi rysunek wzoru, który następnie mozolnie i z niezwykłą precyzją wycina przy pomocy palnika plazmowego, a jej mąż usuwa kawałki metalu, które nie ustąpiły pod wpływem palnika. Praca nad jedną kulą trwa zazwyczaj kilka tygodni i angażuje całą rodzinę, która, dosłownie i w przenośni, przekuwa pasję i wysiłek w sukces.

 The Fire Pit Gallery

Palenisko ogrodowe – rzeźba, która płonie

Palenisko ogrodowe Winter Woods

Paleniska ogrodowe Melissy Crisp, znane pod nazwą The Fire Pit Gallery, to nie tylko funkcjonalne przedmioty, lecz przede wszystkim dzieła sztuki. Artystka tworzy zarówno ażurowe kule
o zadziwiającej ilości detali, jak i półkule o prostszych wzorach, które łączy spójność artystycznej wizji. Choć lista dekoracyjnych motywów jest naprawdę długa, wydaje się, że najczęściej Melissa Crisp sięga do inspiracji przyrodą, która zachwyca swoim nieujarzmionym pięknem.

Każde z palenisk opowiada inną historię i wywołuje emocje. Palenisko Autumn Sunset Leaf kojarzy się z jesienną nostalgią z powodu coraz krótszych dni. Up North z sylwetką łosia to podróż na łono natury. Winter Woods jest jak romantyczny spacer zakochanych, a Wildfire kojarzy się z nieskrępowaną wolnością dzikich koni.

Palenisko ogrodowe Up North

Te wszystkie odczucia zyskują na sile, gdy kula wypełnia się ogniem. Ten archetypiczny element
i odwieczny towarzysz ludzkości budzi w nas zarówno lęk, jak i fascynację, przez którą nie jesteśmy
w stanie mu się oprzeć. Ogień symbolizuje z jednej strony chaos, z drugiej zaś ciepło, spokój
i harmonię – „domowe ognisko”. Paleniska ogrodowe z The Fire Pit Gallery podkreślają właściwości ognia poprzez artystyczną oprawę, którą mu nadają. Nie ujarzmiają żywiołu, ale obłaskawiają go, pokazując jego piękno.

Palenisko ogrodowe Wings Butterfly

Palenisko ogrodowe Autumn Sunset Leaf

Paleniska ogrodowe The Fire Pit Gallery oraz więcej unikatowych produktów znajdziesz na http://www.homesquare.pl/

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.