Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
08 listopada 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Animowane rzeźby świetlne i centrum handlowe. Doskonałe połączenie!

KINETIC LIGHTS  dodaje [trzeci] wymiar wnętrzom Galerii Północnej w Warszawie. Dosłownie!

Znana na całym świeciem z tworzenia zapierających dech widowisk, berlińska firma KINETIC LIGHTS została zaproszona przez polskiego integratora oświetlenia firmę LTT do stworzenia unikalnej kinetycznej instalacji – by zachwycić wszystkich gości Galerii Północnej - najmłodszego i największego centrum handlowego w Warszawie.Instalacja KINETIC LIGHTS dosłownie dodaje [trzeci] wymiar wnętrzom Galerii. Animowane i interaktywne oprawy oświetleniowe, zastosowane w tej realizacji, umożliwiają tworzenie świetlnych rzeźb. Oświetlenie charakteryzuje się także funkcją zmiany natężenia i barwy w zależności od pory dnia. Na ciągle zmieniającą się rzeźbę świetlną składa się 134 opraw Winch LED z ruchomą obudową zaprojektowaną specjalnie na potrzeby projektu, skonstruowaną przy współpracy z włoską firmą LITEC i firmą BARWA SYSTEM Sp. z o.o., 73 oprawy Driver LED, 54 Sphere 50, 62 Sphere 30 i 99 Sphere XS 17. Układ instalacji kinetycznej i oprogramowanie zostały wykonane przez firmę LDC z Madrytu z wykorzystaniem niestandardowego oprogramowania KL Control software autorstwa KINETIC LIGHTS.

Budynek Galerii Północnej – wielkie centrum handlowe zostało otwarte niedawno w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Projekt Galerii Północnej, przy ul. Światowida w Warszawie, został przygotowany przez APA Wojciechowski Sp. z o.o. oraz Tzur Architects. W ramach realizacji projektu dostawę oraz kompleksową instalację oświetlenia dekoracyjnego i towarzyszących mu systemów sterowania zapewniła firma LTT Sp. z o.o., która wygrała przetarg na kompleksowe wykonanie oświetlenia dekoracyjnego budynku. Firma LTT zajmuje się projektowaniem i realizacją technologii scenicznych, dystrybucją i serwisowaniem sprzętu oświetleniowego i scenicznego oraz organizowaniem szkoleń z zakresu obsługi technologii scenicznych.

Na potrzeby projektu, obok asortymentu KINETIC LIGHTS, firma LTT dostarczyła i zainstalowała między innymi: - oprawy MCI wall grazer – liniowe oprawy RGBW z rastrem typu „honeycomb” wykonanym specjalnie na potrzeby tego projektu, - zewnętrzne oprawy MCI LED RGBW (Mundo Marker Round) i zwieszane oprawy Artemide RGBW (LOT RGBW Lens – AP).

------------------

Galeria Północna
ul. Światowida w Warszawie
projekt: APA Wojciechowski Sp. z o.o. oraz Tzur Architects http://www.apa.com.pl/
kompleksowa instalacja oświetlenia: LTT Sp. z o.o. https://www.ltt.com.pl/
kinetyczna instalacja: KINETIC LIGHTS https://www.kinetic-lights.com/
Photos by LTT

---------------------------

Polecamy inne Artykuły o realizacjach KINETIC LIGHTS i WHITEvoid na Exspace.pl:

- LICHTGRENZE

- Vodafone on CeBIT 2014

- FLUIDIC - Sculpture in Motion

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.