wszystkie artykuły z działu >> TARGI
06 grudnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Stockholm Furniture Fair 2017: Foscarini x Ferruccio Laviani

Podróż przez warstwy tkaniny, tworzenie labiryntu przezroczy i suspensu w odkrywaniu każdej lampy. Na Stockholm Furniture Fair 2017, największych targach branży meblowej w Skandynawii oraz jednych z największych targów meblowych w Europie, Foscarini prezentuje swoją eklektyczną kolekcję na stoisku zaprojektowanym przez Ferruccio Laviani."Podoba mi się koncepcja wejścia w przestrzeń i stania się jej częścią" - mówi architekt Ferruccio Laviani - "W przypadku projektu Foscarini w Sztokholmie wyobrażałem sobie przestrzeń zdefiniowaną przez delikatne tkaniny, które zachodzą na siebie jak filtry, tworząc małe pomieszczenia w formie onirycznej. Logo Foscarini mnoży się przez te warstwy, zachodzi na siebie i przekształca się w element, który współ-tworzy przestrzeń."

Zawieszona w powietrzu wyrafinowana scenografia to wzorcowa przestrzeń do prezentacji. Swoją otwartością zachęca do spacerowania, a jej architektura świadomie wyznacza ścieżki dla odwiedzających.

Tekstylia ocieplają przestrzeń, nadając jej indywidualnego charakteru stanowiąc doskonałe tło dla produktu. Proste i czytelne przenikanie się ekspozycji z otwartym miejscem dla gości sprawia, że ludzie czują się zaproszeni do wnętrza.

Photo: STUDIO LAVIANI

+ http://www.laviani.com/

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.