Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
04 grudnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

‘Flatiron Reflection’ tymczasowa instalacja Future Expansion

‘Flatiron Reflection’ to zwycięzca czwartego corocznego konkursu Flatiron Plaza Holiday Design, którego organizatorem jest Flatiron/23rd Street Partnership w partnerstwie Van Alen Institute.

Tymczasowa instalacja, autorstwa brooklyńskiego studio Future Expansion, będzie służyć jako "bardzo widoczne centrum" świątecznych wydarzeń w okolicy Flatiron Plaza na Manhattanie w Nowym Jorku do 1 stycznia 2018 roku.

'Flatiron Reflection' inspirowany jest kolumnową konstrukcją Flatiron Building. Wiązka połyskujących rurek nawiązuje do fragmentu kolumny w skali publicznego placu. Żłobiony obwód Instalacji tworzy niszę otwierającą się panoramicznie na plac.

Photo: Noah Kalina

Photo: Noah Kalina

Dorastając, nad łóżkiem moich rodziców wisiał wydruk słynnej fotografii Edwarda Steichena "Flatiron Building". Na zdjęciu budynek wije się nad Madison Square Park jak ogromna czarna kolumna, a wyraźnie zaokrąglone rogi pchające ją do miasta. Znając obraz w tym otoczeniu, na długo zanim zobaczyłem budynek osobiście, udomowiłem go. Stworzyło to znajomość budynku, którego tłem było prześladujące piękno fotografii. - mówią Deirdre i Nicholas McDermott, założyciele Future Expansion - Z oddali fałdy tworzą miękkie odbicia, które rozjaśniają się w miarę zbliżania się. Nieodróżnialne kształty stają się punktami orientacyjnymi. I tak jak w przypadku fotografii Steichen Flatiron Building teraz pomnożony i odbity, odważnie wynurza się z mgły.

Photo: Noah Kalina

Photo: Noah Kalina

Photo: Noah Kalina

Future Expansion powstało z przekonania, że ​​przyszłość daje nam możliwość ciągłego doskonalenia się w przeszłości, że poprzednie rozwiązania nie powinny wykluczać nowych wynalazków, a architektura i urbanistyka są znaczącymi narzędziami kulturalnymi w tym działaniu.

--------------

Flatiron Reflection

Design: Future Expansion Office of Architecture and Urbanism

Client: Van Alen Institute, Flatiron/23rd Street Partnership

Location: Manhattan, NY

Status: Temporary Installation (Nov-Dec 2017)

Fabrication: The New Motor

Engineering: GMS

Photographs: Noah Kalina

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.