Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
17 grudnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

100 tysięcy kwiatów skazanych 'na śmierć'. Wystawa Azuma Makoto w brazylijskim Oi futuro

Centrum Kulturalne Oi futuro z Rio de Janeiro w Brazylii zaprosiło japońskiego projektanta Azuma Makoto do stworzenia dwóch wystaw symbolizujących dzieło nawiązuje do buddyjskiej kontemplacji życia i śmierci, nietrwałości i materialnej doczesności.

Azuma Makoto [1976] w każdej swojej pracy przekształca świat kwiatów i roślin w przestrzeń ekspresji artystycznej. Tworzone przez niego scenografie, instalacje wystawiennicze czy visual merchandising przenoszą nas w niezwykły świat, zbudowany wyłącznie z kwiatów i roślin. Projekty koncentrują się na wykorzystywaniu kwiatów i roślin, znajdując dla nich unikalne i tajemnicze zastosowanie. Piękne formy, architektoniczne elementy i kompozycje to każdorazowo estetyczne dzieła sztuki.

Projekty przedstawione na wystawie w brazylijskim Oi futuro to "gaibu-outside" - ogród z kwiatami ciętymi na zewnątrz muzeum i duża instalacja kwiatowa we wnętrzu galerii. Oba elementy badają rozkład kwiatów w różnych skalach.

Azuma Makoto tworząc obie instalacje wyobrażał sobie, że jest to forma odwrotnego rolnictwa, ponieważ sadzone kwiaty są skazane "na śmierć".

Wewnętrzna instalacja zatytułowana "naibu-inside” pozwala szczegółowo śledzić proces dekompozycji kwiatów umieszczonych w dużym szklanym pudełkiem. Obserwując rośliny zamknięte w szklanej skrzyni, widzowie mogą zmierzyć się z ich obumieraniem w różnych skalach i interakcjach.

Exhibition "Other Ideas / Outras Ideias"
Design: Azuma Makoto / http://azumamakoto.com/

Date : September 11 – November 5, 2017
Place : Oi Futuro, Rio de Janeiro, Brazil
Size : Inside – 3,000 × 3,000 × 3,000 (mm)
Outside – 20,000 × 10,000 (mm)
Quantity of flowers : 100,000 stems
Photos: Shiinoki Shunsuke

Więcej Artykułów o realizacjach Azumo Makoto:

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.