wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
12 lipca 2020
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Multimedialna Instalacja 'River of Dreams' ożywia obrazy Cristiny Luisy Avotina

NEWS-EXSPACE

‘The River of Dreams’ to multimedialna wystawa, która ożywia obrazy Cristiny Luisy Avotina i proponuje wkroczyć w świat artystki. Reżyser wystawy, scenografowie, artyści wideo i dźwięku we współpracy z Avotiną interpretowali zmysły: ruch, dźwięk i przestrzenność kodując je w scenach malarskich.

Autorami bajecznej scenografii są Didzis Jaunzems i Ervins Gorelovs. Projekt instalacji i jego konceptualna architektura oparta jest na kontekście miejsca i wpisanie w nie obrazów łotewskiej malarki Kristīne Luīze Avotiņa. Autorką projektu wystawy jest Sandra Jonāne, za reżyserię odpowiadał artystę wideoa Roberts Rubīns i artysta dźwięku Uģis Vītiņša.

‘The River of Dreams’ to multimedialna wystawa, która ożywia obrazy Kristīne Luīze Avotiņa i proponuje wkroczyć w świat artystki. Reżyser wystawy, scenografowie, artyści wideo i dźwięku we współpracy z Avotiną interpretowali zmysły: ruch, dźwięk i przestrzenność kodując je w scenach malarskich. ‘River of Dreams’ odbyła się w 2015 roku w Riga Art Space w Rydze na Łotwie.

Scenografia wystawy oferuje odwiedzającym trzy różne scenariusze percepcji przestrzennej obrazów. Spacerując po labiryncie ekranu projekcyjnego można poczuć się częścią obrazów, doświadczyć prawdziwego wyczucia ich obecności i przestrzennej głębi wystawy.

Obserwując wystawę z platformy widokowej, wszystkie oddzielone ekrany ustawiają się w trójwymiarowy kolaż, o szerokości 25 m, łączący pojedyncze obrazy w całość.

Widok z tyłu ekranów projekcyjnych zapewnia dodatkową głębię obrazów, a czarne lustra tworzą zabawne odbicie w płaszczyźnie podłogi.

Lustrzane trójkąty na podłodze za lub przed ekranami są zaprojektowane w kształcie trójkątna. Odbicia obrazów na podłodze działają jako bariera uniemożliwiająca odwiedzającym podejście do ekranów prezentacyjnych.

Scenography: Didzis Jaunzems, Ervins Gorelovs / http://www.dja.lv/
Author of the idea, project manager: Sandra Jonāne
Directed by: Roberts Rubins
Animator: Dzintars Krumins
Sound artist: Ugis Vitins
Project Manager: Alise Kolosova
Builders: Hanza Film Service
Photographer: Maris Lapins

 

 

 

 

 marketing_wystawienniczy_exspace

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.