Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
19 grudnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Wystawa ‘The River of Dreams’ ożywia obrazy Cristiny Luisy Avotina

Scenografia do wystawy Kristīne Luīze Avotiņa ‘The River of Dreams’ w Riga Art Space w Rydze na Łotwie, która odbyła się w 2015 roku.

‘The River of Dreams’ to multimedialna wystawa, która ożywia obrazy Kristīne Luīze Avotiņa i proponuje wkroczyć w świat artystki. Reżyser wystawy, scenografowie, artyści wideo i dźwięku we współpracy z Avotiną interpretowali zmysły: ruch, dźwięk i przestrzenność kodując je w scenach malarskich.

Scenografia wystawy oferuje odwiedzającym trzy różne scenariusze percepcji przestrzennej obrazów. Spacerując po labiryncie ekranu projekcyjnego można poczuć się częścią obrazów, doświadczyć prawdziwego wyczucia ich obecności i przestrzennej głębi wystawy.

Obserwując wystawę z platformy widokowej, wszystkie oddzielone ekrany ustawiają się w trójwymiarowy kolaż, o szerokości 25 m, łączący pojedyncze obrazy w całość.

Widok z tyłu ekranów projekcyjnych zapewnia dodatkową głębię obrazów, a czarne lustra tworzą zabawne odbicie w płaszczyźnie podłogi.

Lustrzane trójkąty na podłodze za lub przed ekranami są zaprojektowane w kształcie trójkątna. Odbicia obrazów na podłodze działają jako bariera uniemożliwiająca odwiedzającym podejście do ekranów prezentacyjnych.

Scenography: Didzis Jaunzems, Ervins Gorelovs / http://www.dja.lv/
Author of the idea, project manager: Sandra Jonāne
Directed by: Roberts Rubins
Animator: Dzintars Krumins
Sound artist: Ugis Vitins
Project Manager: Alise Kolosova
Builders: Hanza Film Service
Photographer: Maris Lapins

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.