Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
30 grudnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

„Green Chapel”. Cyril Lancelin zmienia las w dzieło sztuki

Paryska firma architektoniczna założona przez Cyrila Lancelina town.and.concrete stworzyła tymczasową kaplicę zbudowaną głównie z nadmuchanych kul. Zielona Kaplica znajduje się w lesie w Normandii we Francji.

Architektoniczna instalacja wypełniona naturalnym światłem tworzy spokojne miejsce do kultu i kontemplacji. Kombinacja płaskich i okrągłych powierzchni, wykonanych z poliwęglanu, przerywanych krzyżem z przodu, wyraźnie wskazuje na przeznaczenie konstrukcji jako kaplicy.

Photo © town.and.concrete

Photo © town.and.concrete

Cyril Lancelin od lat tworzy niezwykłych struktury wykorzystując najprostsze formy dla kreowania architektonicznych Instalacji. Od początku swojej zawodowej drogi (w 1999 r.) bada otwarte przestrzenie i ich granicami. Angażuje, inspiruje i przenosi nas do miejsca, w którym otwierają się nowe możliwości. Ważny dla Lancelina jest kolor. Różowy zachwycał w Instalacji „Knot”, o której możecie przeczytać tutaj. Zielony idealnie pasuje do lasu.

Photo © town.and.concrete

Photo © town.and.concrete

-----------------

Green Chapel
Design: Cyril Lancelin / town and concrete
Miejsce: Normandia, Francja

Photos © town.and.concrete

+ www.townandconcrete.com/projects

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.