wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
28 grudnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

„Nebula”. Vincent Leroy i jego pełne magii widowiska

Instalacje Vincenta Leroya to przede wszystkim poezja i pełne magii widowiska. W rzeźbiarskich instalacjach francuski artysta wykorzystuje poetycki obraz możliwości technologicznych, tworząc eteryczne przestrzenie, które spowalniają postrzeganie czasu.

Wciągająca instalacja „Nebula” to pływające struktura zainspirowana falą. Lekka nadmuchiwana forma porusza się powoli wciągając widza do miejsc, w których otwierają się nowe możliwości.

„Nebula” zbudowana jest z dwunastu modułów. Instalacja unosi się zmysłowo nad ziemią. Czarna lustrzana powierzchnia form tworzy zniekształcone odbicia.

Po raz kolejny, instalacja Vincenta Leroya odnajduje płynny puls i naturalny swing w rytm własnej wewnętrznej harmonii. Formy poruszają się w naturalnym ruchu, który tworzy życie, cud, ciągłą zmianę perspektywy.

„Nebula” zabiera czas, załamuje każdy gest. Chwyta nieoczekiwane momenty. A jej ruchy są wyjątkowo powolne. Pozwala magii działać. Bo powolność jest magią.

Instalacji towarzyszy ścieżka dźwiękowa francuskiego projektanta dźwięku, Jérôme Echenoza.

Photos © Vincent Leroy

+ http://www.vincentleroy.com/

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.