wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
19 lutego 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Gigantyczne eliptyczne lustro oszałamia. "Pebble" Vincenta Leroya w Grand Palais Paris

Twórczość Vincenta Leroya jest kontynuacją kinetycznej sztuki i Nowego Realizmu, ale także porusza się pod wpływem japońskiej popkultury z jej zabawnej i barwnej natury. To przede wszystkim poezja i pewna magia określają jego pracę.

W rzeźbiarskich instalacjach francuski artysta tworzy poetycki obraz możliwości technologicznych, tworząc eteryczne przestrzenie, które spowalniają postrzeganie czasu.

„Pebble” jest gigantycznym eliptycznym lustrem, które lewituje nad parterem oszałamiającego budynku Grand Palais w Paryżu we Francji. Unosi się i opada powoli nad gośćmi jak UFO, angażując raczej zmysłowe doświadczenie niż wizualne.

„Pebble” znajduje płynny puls i naturalny swing w rytm własnej wewnętrznej harmonii. Główną inspiracją dla tej i innych instalacji Leroya są ruch i powtórzenie się; naturalny ruch, który tworzy życie, cud, ciągłą zmianę perspektywy.

Wykorzystując najnowsze technologie Vincent Leroy tworzy instalacje, które swoim ruchem angażują, inspirują i przenosi widza do miejsc, w których otwierają się nowe możliwości.

- takie jak „Nebula”, pływające struktura zainspirowana falą. Lekka nadmuchiwana forma porusza się powoli wciągając widza do miejsc, w których otwierają się nowe możliwości. Więcej przeczytacie tutaj.

- takie jak "Double Halo” i "Borealne Halo" czerpiące inspiracje z aurora borealis, bardziej znanego jako Northern Lights. Więcej przeczytacie tutaj.

 Photos © Vincent Leroy

+ http://www.vincentleroy.com/

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.