wszystkie artykuły z działu >> TARGI
23 grudnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

„Featured Editions” - wzornicza awangarda na imm cologne 2017

Od 2013 roku targi imm cologne zapraszają wybranych wystawców uczestniczących w programie "Pure Editions", do przygotowania specjalnych, kameralnych wystaw prezentujących awangardę wzorniczą.

"Pure Editions" to dynamiczny format targów imm cologne dla producentów wizjonerskich mebli i koncepcji wyposażenia. Indywidualnie zaprojektowany układ, z halami pokrytymi ciemną nawierzchnią, tworzy scenograficzne tło dla produktów i projektów wnętrz międzynarodowej gamy wystawców. "Pure Editions" to wizytówki (w formie instalacji) firm, które wytyczają trendy.

Szczególnymi atrakcjami "Pure Editions" jest wydarzenie „Featured Editions” - kilkanaście wybranych instalacji opracowanych przez projektantów i architektów - oraz “Das Haus – Interiors on Stage”. 

Na targach imm cologne 2017 “Featured Editions”, kuratorowana wspólnie przez imm cologne i Stylepark, miała swój własny temat, którego motywem przewodnim był podświetlony materiał. I trudno byłoby go nie zauważyć, ponieważ kilka wysp-wystaw zwracało uwagę na ten fakt, podobnie jak specjalna wystawa poza terenem targów pod tytułem "Gib Dir Stoff".

Ekspozycje poszczególnych firm w ramach “Featured Editions” to nie są wyraźnie pomyślane miejsca, jako dodatkowa przestrzeń ekspozycyjna dla producentów. To rodzaj niewielkich wysp w przestrzeni hal targowych prezentujących wybrany asortyment lub inny element firmy w postaci instalacji.

Krzesła w tekstylnym płaszczu: "Blister" Renato Stauffachera i Andrei Sanguineti dla Alias
photo © Exspace.pl

Surfing na fali: Cappellini zainstał „The round shape“" z ikonicznym "Tube Chair" Joe Colombosa
photo © Exspace.pl

Odniesienie do krosna tkackiego: "Toogether / Apart" autorstwa Studio de Form dla Ton
photo © Exspace.pl

Miejsce gdzie szkło i tekstylia staja sie jednym: Instaacja „Tex Glas“  Sebastian Herkner i Nya Nordiska
photo: Constantin Meyer © imm cologne

Złudzenie optyczne: różne tkaniny i refleksje pokazują, jak różnorodny może wydawać się "Kerman", projekt instalacji Philipp Mainzer i Farah Ebrahimi dla e15
photo: Constantin Meyer © imm cologne

Podczas imm cologne 2017 producenci i projektanci stworzyli oszałamiające scenografii wypełnione lśniącymi przędzami i niesamowitymi meblami. Na dziesięciu wyspach, rozrzuconych pomiędzy stoiskami targowymi na hali, wybrani producenci połączyli siły z projektantami, aby zaoferować szeroki wachlarz interpretacji tkanin i przędz - a te wspaniale ze sobą współgrały z konkretnymi meblami i przestrzeniami.

Jedną z najciekawszych Instalacji strefy “Featured Editions” była ekscytująca scenografia Création Baumann z abstrakcyjną instalacją od podłogi do sufitu wykonaną z przewodzących światło przędz. Ta instalacja zdobył pierwszą nagrodę w plebiscycie na najciekawsza instalację “Featured Editions” imm cologne 2017.

Dzięki oświetlonym przędzom Création Baumann i Benjamin Thut wygrały publiczne głosowanie
photo © Exspace.pl

Targi imm cologne 2018 odbędą się w dniach 15-21 stycznia 2018 roku.

Źródło: www.imm-cologne.com

Photos: © Koelnmesse, © Exspace.pl

Więcej informacji: www.imm-cologne.com

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.