Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
05 stycznia 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Gigantyczni sportowcy JR w Rio de Janeiro

JR to najbardziej na świecie znany artysta Street Art wykorzystujący monumentalne kolaże fotograficzne i rzeźby do nadawania znanym obiektom, wydarzeniom  i przestrzeniom publicznym nowego wymiaru. Cieszącym oko widza instalacjom JR przyświeca zawsze jakiś cel. Często wracamy pamięcią do niesamowitej metamorfozy Panteonu za sprawą Instalacji “Inside Out”, o której pisaliśmy tutaj ---> http://bit.ly/2DcoUsV czy do znikającej za gigantycznymi wydrukami Piramidy Luwru, o której pisaliśmy tutaj ---> http://bit.ly/2AZNGGy !

W 2016 r. JR stworzył serię rzeźb plenerowych na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Rzeźby przedstawiają anonimowych sportowców. I chociaż ich tożsamość została zamazana za ruchem - natychmiast rozpoznawajmy takie dyscypliny olimpijskie jako: nurkowanie, skoki wzwyż i pływanie.

Zamiast pracować z najlepszymi sportowcami, których sukces czyni ich nazwiska rozpoznawalne, JR interesuje się sportowcami, którzy są mało znani w oczach świata, ale sublimują fizyczny język sportu i tym samym tworzą destylację uniwersalności ruchu olimpijskiego. antabuse or naltrexone

Uzyskane obrazy zostały zainstalowane w czerni i bieli na bardzo dużych rusztowaniach, które same stanowią integralną część instalacji, będąc jedynymi rzeczami zdolnymi do obsługi tak dużych zdjęć. Każda instalacja oferuje wiele punktów widokowych z bliska i z daleka.

Trzej giganci znajdowali się w Flamengo, Botafogo i Barra da Tijuca.

photos:  JR Artist: http://www.jr-art.net/

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.