wszystkie artykuły z działu >> TARGI
15 stycznia 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Izaskun Chinchilla Architects prezentuje MADRYT na FITUR 2018

FITUR to największe targi turystyczne w Hiszpanii i jedne z największych targów na świecie. W dniach 17-21 stycznia 2018 roku w Madrycie zaprezentowało się prawie 10 tysięcy firm ze 175 krajów, w rym 21 firm z Polski.  

Wystawcy FITUR 2018 przygotowali specjalną ofertę wakacyjną na wiosnę i lato. W tym roku promowane są tzw. “zielone wyjazdy”, czyli podróże organizowane zgodnie z zasadami ekologii, którym towarzyszy hasło: “Podróżuj, ciesz się, szanuj”.

Stoisko ‘Comunidad and Ayuntamiento de Madrid’ zaprojektowane przez Izaskun Chinchilla Architects zmusiło projektantów do badań nad tym, dlaczego Madryt jest przyjaznym miastem i jednym z najbardziej animowanych miast w Europie. Możemy wszyscy myśleć, że chodzi tylko o wielkie dziedzictwo Madrytu, że jest to tylko dlatego, że ludzie tutaj są wspaniali, ale badania pokazują, że w rzeczywistości ważne są przestrzenie miejskie i budynki Madrytu. I chociaż nie są najbardziej monumentalne w Europie - to wiele osób kojarzy je we wspaniały sposób!

Relacje przestrzenne pomiędzy budynkiem, a ulicą odgrywają kluczową rolę w życiu społeczno-gospodarczym ludzi. Pojęcie "odzyskania ludzkiej skali" jest wykorzystywane często do opracowania urbanistyki miasta. Odnosi się zarówno do teoretycznych właściwości przestrzeni jak i większego zrozumienia życia miejskiego. W szczególności projekty odnowy miejskiej, nowoczesne obszary mieszkaniowe i projekty na dużą skalę mają tendencję do ograniczenia przepuszczalności i widoczności między budynkami i ulicami. Ma to negatywny wpływ na życie na ulicy, jak również na stopień bezpieczeństwa, a także na ocenę jakości środowiska oraz budowę poczucia przywiązania i przynależności.

Na stoisku prezentującym miasto Madryt na Fitur 2018 można zobaczyć fasady ulic Madrytu: balkony, domy i place. Izaskun Chinchilla Architects zaprojektowali stoisko jako prototyp miasta... to co widzimy to przestrzenna fasada, a nie płaskie budynki. Długie przejście między nimi mają sprawić, że czujemy się trochę jak w prawdziwym Madrycie! Jest przytulnie. Przestrzenie zapraszają na spotkania, sprawiając, że poczujemy się tam obywatelami tego pięknego miasta.

 

-------------------

stoisko: ‘Comunidad and Ayuntamiento de Madrid’
project: Izaskun Chinchilla Architects / Alejandro Espallargas Omedas, Mercedes Zapico Suarez, Jesus Valer, Christopher Germann Bæhring, Africa Pitarch, Roberto de Vicente Pina I Izaskun Chinchilla
targi: Fitur 2018 / http://www.ifema.es/fitur_06/
termin: 17-21 stycznia 2018 roku
miejsce: Madryt
photos: Izaskun Chinchilla Architects

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.