wszystkie artykuły z działu >> TARGI
20 stycznia 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

imm cologne 2018: Takie stoiska może mieć każda firma. Wybraliśmy te najładniejsze!

Nic nie zastąpi rozmowy w cztery oczy. To tajemnica sukcesu targów!

Na tegorocznej edycji imm cologne, które odbyły się w dniach 15-21 stycznia, redaktorzy Exspace.pl spędzili cztery dni. Odbyliśmy ponad 60-cio kilometrowy spacer i odwiedziliśmy setki prezentacji i stoisk targowych.

Najnowsze trendy oraz innowacyjne pomysły wyposażenia wnętrz w Kolonii prezentowało 1200 wystawców z 50 krajów, wśród których było 45 polskich wystawców. O polskich wystawcach imm cologne 2018 przeczytacie tutaj.

Na imm cologne 2018 widzieliśmy wiele stoisk i ekspozycji produktu - wiele naprawdę fajnych. I po obejrzeniu ich w tak dużej ilości dzielimy z Wami tym, co uważamy, że jest ‘trendy’.  

Na naszych oczach zmienia się design wystawienniczy. Przytulne przestrzenie aranżacji wystawienniczych to trend, który od jakiegoś czasu obserwujemy na największych światowych targach. Życie wokół nas pędzi, świat staje  się coraz bardziej niebezpieczny i może dlatego ekspozycje na targach coraz częściej przypominają oazy spokoju.

Żeby było przytulniej to stoiska stają się jakby niższe. Wysokie ściany z płyty okalające stoiska - raczej odchodzą w zapomnienie. Zastępuje się je lekkimi tkaninami. 

I jeszcze jedna bardzo ciekawa rzecz: stoiska otwierają się na odwiedzających. Znikają twierdze jakie jeszcze niedawno, szczególnie na targach meblowych, spotykaliśmy bardzo często. Obudowana ze wszystkich stron przestrzeń wystawiennicza pozostała - ale w projektach, które były kontunuowane z lat poprzednich. 

Żebyście mogli śledzić z nami najnowsze trendy w designie wystawienniczym pokazujemy stoiska konkretnej firmy z dwóch edycji imm cologne: z roku 2018 i z roku 2017. To może Was zainteresować. Firmy zmieniają swój wizerunek wystawienniczy. Czy zmiany, których dokonują to dobry kierunek? Oceńcie sami...

Mamy nadzieję, że znajdziecie tutaj wiele inspiracji. Również dla tworzenia wizerunku wystawienniczego polskich firm. To co zoabczyliśmy na imm cologne 2018 podzieliliśmy na kilka tematów przewodnich

- Minimalizm

- Kolor

- Grafika

- Tekstylia

- Architektura

Minimalizm

Minimalizm to klasyka. Trend obecny od lat. W Kolonii wiele firm do niego wraca. Idealnie oddają go stoiska czterech światowych marek: FAMEG, NARDI, ZANAT i THONET. Żeby zrozumieć różnice pokazujemy jak prezentowały się firmy na imm cologne w roku 2017 i jak prezentowały się w roku 2018.

FAMEG / projekt: Pawlak & Stawarski

NARDI

 

THONET

ZANAT

I jeszcze trzy przykłady minimalistycznych stoisk na imm cologne 2018

VITEO

GAN

artek

Akttem

Kolor

Można śmiało powiedzieć, że w roku 2018 na imm cologne królował kolor. Pastele i przygaszone barwy. Delikatne róże, błękity, łososie i zgaszone zielenie. Jako pierwsze - idealnie obrazujące ten trend - prezentujemy stoisko firmy CASALIS. Dla porównania pokazujemy jak zmieniło ono kolor w roku 2018. Z ciekawostek, to na tym stoisku pokazywane są tkaniny 3D Aleksandry Gacy, zdolnej polskiej projektantki, której najnowszy projekt dla Renault Symbioz podziwia dzisiaj cały świat! Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o tym, co Ola tworzy polecamy rozmowę z projektantką, którą dla portalu Exspace.pl przeprowadził Zdzisław Sobierajski >>

I jeszcze kilka przykładów z kolorem w roli głównej.

Vitra / photo Vitra

KETTAL

MUUTO

pode

Grafika

Jest to bardzo trudne i jest to wielka sztuka projektowania wystawienniczego: tak wykorzystać możliwość kreowania przestrzeni za pomocą wydruków, żeby w centrum był odwiedzający, a nie jeszcze więcej produktów i jeszcze więcej nachalnych informacji o tym jaka to nasza firma jest super! Umiejętność schowania się marki i produktu za pobudzającymi wyobraźnię światami. To jest bardzo ciekawy temat. Wydruki wielkoformatowe, które zmieniają wszystko. Przenoszą nas w inne światy. Grafiki przenikając się z elementami trójwymiarowymi sprawiają, że zatracamy realny obraz. Chcemy brnąć dalej. Zanurzać się w te pięknie wykreowane światy. Uciec na chwile od rzeczywistości. Dopiero na końcu zauważamy, że ucieczka od rzeczywistości jest możliwe dzięki… produktom prezentowanym na stoisku: krzesłom, łóżkom, meblom czy różnym akcesoriom.

Jako pierwsze - idealnie obrazujące ten trend - prezentujemy stoiska Cappellini i Petite Friture. Dla porównania pokazujemy jak zmieniły się one w roku 2018.

Cappellini

Petite Friture

kubikoff

kubikoff

DAN FORM

 

Tekstylia

Tekstylia (jako część architektury stoiska) ocieplają przestrzeń, nadając jej indywidualnego charakteru. Stanowią doskonałe tło dla produktu. Wyrafinowana scenografia budowana zróżnicowanymi materiałami to wzorcowa przestrzeń. Nie przytłacza. Jest lekka i inspirująca. Stoisk zbudowanych teksyliami pojawia się coraz więcej na taragach. Nie mogło ich więc zabraknąć na imm cologne 2018.

Na pierwszy ogień idzie stoisko polskiej firmy take me home. Tekstylia doskonale buduja architekturę przestrzeni wystawienniczej. Na ich tle wspaniale prezentują się minimalistyczne meble firmy i... jej twórcy ;-)

take me home

Stoisko &tradition troszeczkę przewrornie zamieszczamy w galerii, ponieważ zachwyciliśmy się tekstyliami na stoisku &tradition podaczas imm cologne 2017. Więc najpiew proponujemy, żebyście zobaczyli to, jak firma pokazała się w Kolonii w roku 2017. To było przepiękne stoisko. W roku 2018 prezentacja &tradition wydała nam się zbyt cieżkia, zbyt twarda i bez polotu. Czyżby zmienili projektanta? A może macie inne zdanie...

Deutsches Tapeten-Institut

Stoiska Deutsches Tapeten-Institut GmbH [DTI]  zawsze zaskakują i intrygują. To są widowiska. To jest teatr. To jest koncert pobudzający nasze zmysły. Nie inaczej było na imm cologne 2018. To ptrzestrzeń dla dziiejszych nomadów. Jak różne i inspirujące są prezentacje Deutsches Tapeten-Institut możecie zobaczyć tutaj.

eno studio

Vilmers

Architektura

Architektura graficzna to gra przeniesiona w rzeczywistą przestrzeń. Gra form, cieni i światła. Gra faktur i wzorów. W końcu gra z widzem. Z każdego miejsca taka przestrzeń wygląda inaczej. Chce się ją oglądać dalej i dalej. Dzięki zabawie z formami ciągle odkrywają się kolejne perspektywy. Przestrzenie pełne magii pobudzają wyobraźnie pozwalając nam przesunąć granice kreatywności. Patrząc na nie czujemy, że tworzenie jest zarówno przyjemne jak i fascynujące!

RICHARD LAMPERT

LONDON ART

Podzieliliśmy się z Wami pierwszą częścią tego, co zwróciło naszą uwagę na imm cologne 2018. Pozostało jeszcze bardzo wiele ciekawych tematów, które będziemy opisywać wkrótce. 

Kolejne targi imm cologne 2019: 14-20 stycznia 2019 roku.

Photos: @ Exspace.pl

Więcej informacji: www.imm-cologne.com

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.