Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
23 stycznia 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Stoiska narodowe na targach Grüne Woche w Berlinie: jest się od kogo uczyć!

Co to jest stoisko narodowe na targach?

Stoiska narodowe na największych światowych targach. Nie da się przecenić wartości dobrze zaprojektowanego stoiska narodowego. Ponieważ to te stoiska budują obraz kraju w świadomości odwiedzających targi, i dalej w świadomości opinii publicznej na Świecie. To te stoiska tłumnie odwiedzają dziennikarze z całego Świata i odwiedzający targi. To z tych stoisk powinni być dumni obywatele kraju, który prezentuje swój potencjał na targach.

Świetnym miejscem do prześledzenie trendów w prezentacji krajów są Grüne Woche, największe światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, promujące zwłaszcza specjalności regionalne, artykuły ekologiczne oraz luksusowe. Grüne Woche organizowane są co roku w styczniu na terenach Targów Berlińskich. 83 edycja targów odbywa się w dniach roku 19-28 stycznia.

Na Grüne Woche 2018 swoje stoiska narodowe zaprezentowało prawie 70 krajów i 1660 wystawców indywidualnych. Polską żywność na tegorocznej edycji Grüne Woche promują stoisko Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z województwami dolnośląskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Więcej o polskim stoisku przeczytacie tutaj.

Prawie 70 stoisk narodowych w jednym miejscu. Kraje zachwycają swoimi prezentacjami na Grüne Woche. Mają dobrze przygotowane strategii promocji marki. Bo czymże jest  stoisko nad którym pojawia się napis: „Japonia”, „Belgia”, „Holandia”, „Norwegia”, „Francja”, „Włochy” czy „Polska”. Marką.

Co to jest stoisko narodowe na targach?

Zwykle organizuje je ważna instytucja państwowa: ministerstwa lub organizacje branżowe. Zajmuje ono zwykle dużą powierzchnię: od 300 do 1000mkw. Zdarza się, że jeden kraj rezerwuje dla siebie całą halę wystawienniczą. Stoiska narodowe na Grüne Woche mają jeszcze jeden plus. Kraje od lat pokazują się w tym samy miejscu, co pozwala łatwo do nich trafić w kolejnych latach.

W centrum stoiska narodowego jest zwykle miejsce spotkań lub imigowa scenografia. Na berlińskich targach miejsce spotkań na prawie wszystkich stoiskach narodowych to były wielkie restauracje z profesjonalną obsługa i barem. Z wystawionym na zewnątrz menu. W menu oczywiście potrawy charakterystyczne dla danego kraju. A stoliki w restauracjach udekorowane charakterystycznymi elementami dla danego kraju.

Wokół głównej części zwykle zlokalizowane są stoiska firm, uczestniczących w prezentacji kraju. Każda z firm prezentuje swoja ofertę i ma swoją obsługę. To jest najbardziej newralgiczny moment. Jak pogodzić wszystkich współwyznawców, by wizerunek danego kraju był spójny? Przecież każdy pokazuje co innego, ma inne logo i inne elementy ekspozycyjne.

Dobrze zaprojektowane stoiska narodowe to stoisko… No właśnie jakie musi być takie stoisko?

Przyjrzyjcie się z nami kilkunastu prezentacjom narodowym na  Grüne Woche 2018. Większość z nich to doskonały przykład promocji kraju. Potraficie odpowiedzieć na pytanie: Jak im się to udało?

Opracowanie: @ Exspace.pl

Photos: @ Exspace.pl

Więcej informacji: https://www.gruenewoche.de/en/

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.