Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
14 lutego 2018
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

SYSTEM Ćmielów Design Studio na prestiżowej wystawie Solutions 2018

Ćmielów Design Studio słynie z projektów prezentujących współczesne oblicze porcelany, którym zachwycają się koneserzy sztuki na całym świecie. Najnowsza propozycja od CDS, rewolucyjny koncept SYSTEM, został wyselekcjonowany w międzynarodowym konkursie Solutions 2018 odbywającym się w ramach targów Ambiente 2018 we Frankfurcie. Nowoczesna forma, a zarazem praktyczny design urzekł kuratorów wystawy, Sebastiana Bergne i Nicolette Naumann. Więcej o wystawie piszemy tutaj.

Sebastian Bergne i Koncept 'System' Ćmielów Design Studio, wystawa Solutions Ambiente 2018 photo PIETRO SUTERA Messe Frankfurt

SYSTEM Ćmielów Design Studio, wystawa Solutions 2018 Ambiente 2018 photo Exspace.pl

System to nowy zestaw porcelany stołowej reprezentujący współczesne wzornictwo, dające wyraz estetyce XXI wieku. Serwis powstał w Ćmielów Design Studio - innowacyjnej pracowni wzorniczej - oficjalnie otwartej we wrześniu 2013r. jako nowa marka Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”. Dyrektorem artystycznym CDS jest Marek Cecuła - ceniony na świecie artysta ceramik i projektant.

SYSTEM Ćmielów Design Studio, stoisko Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” SA Ambiente 2018 (HALA 4.0 STAND D85) photo Exspace.pl

SYSTEM Ćmielów Design Studio, stoisko Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” SA Ambiente 2018 (HALA 4.0 STAND D85) photo Exspace.pl

Marek Cecuła i Edyta Cieloch i SYSTEM Ćmielów Design Studio, stoisko Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” SA Ambiente 2018 (HALA 4.0 STAND D85) photo Exspace.pl

Zestaw “System” powstający w epoce technologicznej wykonany jest przy pomocy nowych środków modelowania oraz wydruków 3D i CNC. Niesie on w sobie odzwierciedlenie tego procesu  i reprezentacje wymiar naszego czasu. “System” wnosi w domowa atmosferę nowa porcelanę stołowa o predyktywnej prostej formie która dyktuje układ i wygląd współczesnego stołu.

System espresso set

Filiżanka espresso System została zaprojektowana z myślą o poprawieniu stabilności pomiędzy dwoma  naczyniami. Filiżanka i spodek, dwa powiązane ze sobą przedmioty z nowym rozwiązaniem, które poprawia funkcjonalność i użytkowość, zapewniając większą mobilność oraz stabilność form poprzez pasujące do siebie rowki. Geometryczny wzór rowków jest również redukcyjną dekoracją łączącą estetykę z praktycznością.

Teraz możemy bezpiecznie spacerować z filiżanką kawy!

SYSTEM Ćmielów Design Studio photo Ćmielów Design Studio

SYSTEM
Ćmielów Design Studio
Porcelana
Design: Marek Cecuła
2017

----------

O Ambiente 2018

4 441 wystawców z 89 krajów, zajmując powierzchnię wystawienniczą wynoszącą 308 000 metrów kwadratowych, prezentowało trendy na najbliższy rok. 81 % wszystkich wystawców pochodziło spoza Niemiec, co czyni z Ambiente najbardziej międzynarodowe targi dóbr konsumpcyjnych wszechczasów. W Ambiente 2018 uczestniczyło 56 firm z Polski.

Rekordowa liczba 134 600 odwiedzających z 168 krajów sprawiła, że Ambiente 2018 to najbardziej międzynarodowe targi na świecie. W pierwszej dziesiątce  po Niemczech znalazły się: Włochy, Chiny, Francja, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Holandia, Hiszpania, Turcja, Korea i Szwajcaria.

Kolejna edycja targów Ambiente 2019: 8 -12 lutego 2019 roku

Więcej informacji tutaj

photos: © Exspace

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.