Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
24 lutego 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Ponad 300 wystawców na 4 Design Days 2018! Zobaczcie najciekawsze stoiska

300 prelegentów, 9 tys. profesjonalistów, 25 tys. zwiedzających, ponad 300 wystawców

- Chwała za takie imprezy, jak 4 Design Days – mówił Robert Konieczny, architekt, stojący na czele KWK Promes, podczas sesji otwierającej wydarzenie – Szeroki udział ludzi z zewnątrz, te dyskusje, o które oni się będą ocierać, powodują, że rośnie świadomość – argumentował.

3 edycja 4 Design Days, odbywająca się w dniach 15-18 lutego br. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, to jedno z ważniejszych wydarzeń z architekturą, designem i nieruchomościami w roli głównej. Przez cztery dni światowej sławy architekci, designerzy oraz inwestorzy, deweloperzy, producenci i samorządowcy dyskutowali o  wyzwaniach, trendach i kierunkach rozwoju współczesnej architektury i projektowania. Równolegle z debatami odbywały się targi mebli i materiałów do wystroju wnętrz – można było odwiedzić stoiska ponad 300 wystawców

--------------
StandOUT. 4 Design Days
- Zapraszamy do głosowania na ulubionych nominowanych!
Tradycyjnie już po największych targach w Polsce i Europie portal Exspace.pl organizuje StandOUT. - plebiscyt na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej.

--------------

Podczas 4 Design Days dla profesjonalistów (15-16 lutego br.) odbyło się blisko 50 sesji panelowych, poruszających kwestie takie jak: społeczne funkcje architektury i designu, projektowanie bez barier, czy wygląd miast przyszłości. Eksperci zastanawiali się wspólnie, która droga jest właściwa dla projektowania: design thinking czy design feeling, dyskutowali nad trudną sztuką rewitalizacji, wzięli na warsztat design hoteli, przestrzeni do pracy, a nawet samochodów.Panele uzupełniał szereg wydarzeń towarzyszących, w tym: Property Forum Katowice 2017, Housemarket Silesia Forum 2017, a także Forum Branży Meblowej. Spotkania w gronie ekspertów zwieńczyły gale rozdania nagród branżowych: Property Design Awards 2017, Meble Plus – Produkt 2017, Housemarket Silesia Awards 2017.

4DD 2018 Sesja inauguracyjna photo 4DD

4 Design Days 2018  photo 4DD

4 Design Days 2018  photo 4DD

17 i 18 lutego br. to z kolei dni otwarte. Organizatorzy 4 Design Days zaprosili do Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka wszystkich pasjonatów dobrego projektowania. W programie Dni Otwartych: Maraton Architektury Tomasza Pągowskiego i Marcina Szczeliny z udziałem  gości specjalnych, m.in.: Roberta Koniecznego, Ivana Blasi, Giovanny Carnevali i Krzysztofa Ingardena; wystąpienia gwiazd telewizji: Jimi’ego Odgena, Omeny Mensah, Zbigniewa Urbańskiego; konsultacje z projektantami wnętrz; warsztaty projektowania dla dorosłych i dla dzieci; debaty w Spodku – woonerf, czyli miejskie podwórko po śląsku oraz katowicka moderna; wystawy – „Let’s talk about garbage” Marcina Szczeliny i Hugona Kowalskiego, przegląd projektów Medusa Group, Architektura Roku Województwa Śląskiego; strefa targowa – ponad 300 wystawców, targi designu niezależnego – SILESIA BAZAAR Dizajn vol. 5 i wiele innych ciekawych propozycji.

PEKA na 4 Design Days 2018  photo PEKA - finalista StandOUT. 4 Design Days 2018

DREWLUX na 4 Design Days 2018  photo Justyna Laska-Pietrzyńska - finalista StandOUT. 4 Design Days 2018

SWISS KRONO na 4 Design Days 2018  photo Justyna Laska-Pietrzyńska - finalista StandOUT. 4 Design Days 2018

VIGO Kuchnie na 4 Design Days 2018  photo Justyna Laska-Pietrzyńska - finalista StandOUT. 4 Design Days 2018

FIBARO na 4 Design Days 2018  photo Justyna Laska-Pietrzyńska - finalista StandOUT. 4 Design Days 2018

Targi designu niezależnego – SILESIA BAZAAR Dizajn vol. 5 na 4 Design Days 2018  photo Justyna Laska-Pietrzyńska

Targi designu niezależnego – SILESIA BAZAAR Dizajn vol. 5 na 4 Design Days 2018  photo Justyna Laska-Pietrzyńska

Targi designu niezależnego – SILESIA BAZAAR Dizajn vol. 5 na 4 Design Days 2018  photo Justyna Laska-Pietrzyńska

Targi designu niezależnego – SILESIA BAZAAR Dizajn vol. 5 na 4 Design Days 2018  photo Justyna Laska-Pietrzyńska

W polskiej architekturze i designie zachodzą wielkie zmiany. Efekty pracy polskich twórców są już popularne i doceniane nie tylko w Europie, ale i na świecie. Wydarzenie 4 Design Days 2018 było okazją do wielowątkowej dyskusji, w której zabrali głos czołowi twórcy z Polski, ale też mocna reprezentacja światowej sławy architektów i designerów z zagranicy – mówią Robert Posytek i Małgorzata Burzec-Lewandowska, autorzy programu 4 Design Days.

– Stworzyliśmy unikalną możliwość, by architekci i designerzy spotkali się z przedstawicielami świata biznesu i władz samorządowych i nawiązali dialog na temat tego, jakie rozwiązania są najlepsze dla miast, dla ludzi, dla nas – dodaje Małgorzata Burzec-Lewandowska.

– Trzecia edycja 4 Design Days ugruntowała pozycję tego wydarzenia jako obowiązkowego na mapie spotkań branżowych. Nasi goście z Polski i ze świata po raz kolejny docenili wysoki poziom merytoryczny i wielowątkowy program, jaki przygotowaliśmy. Przyciągnął on do Spodka i MCK rekordową liczbę 9 tysięcy profesjonalistów – podsumowuje Robert Posytek.

Po więcej zapraszamy do Galerii zdjęć! I do StandOUT. 4 Design Days 2018 !

źródło: materiały prasowe 4 Design Days

photos: materiały prasowe 4 Design Days, materiały prasowe wystawców, Justyna Laska-Pietrzyńska

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.