wszystkie artykuły z działu >> PROJEKTANCI
14 grudnia 2016
wszystkie artykuły z działu >> PROJEKTANCI

Debiut Lenny Kravitz'a na Milan Design Week

Mieć wnętrze zaprojektowane przez Lenny Kravitza…

To podobno Philippe Starck od samego początku namawiał swojego przyjaciela Lenny Kravitza do przygody z designem, oraz rozwijania swojej projektowej pasji. Lenny Kravitz od kilku lat oprócz projektowania wnętrz zajmuje się również projektami tapet, mebli czy tekstyliów.

Swoją przygodę z projektowaniem rozpoczął kilkanaście lat temu kupując i przerabiając dla siebie apartamenty zgodnie z własnym upodobaniem. Odsprzedawane przez niego apartamenty cieszyły się dosyć dużą popularnością szczególnie wśród innych gwiazd z branży takich jak np. Alicia Keys.

REKLAMA

Muzyk jako projektant używa podobnych technik i zabiegów projektowych, jego przestrzenie są przewidywalne i czasami sprawiają wrażenie niedokończonych. Kravitz sam często powtarza, że brak mu kierunkowego wykształcenia, ale nie przeszkadza mu to w byciu kreatywnym i twórczym. Dlatego w 2005 roku otworzył w Nowym Jorku pracownię projektową (Kravitz Design), która zatrudnia kilku projektantów i zajmuje się głównie kreowaniem przestrzeni apartamentów i hoteli.

Dzięki połączeniu krzesła ikony z 2004 roku zwanego "Mademoiselle" oraz fantazji - światowej sławy muzyk - zaprojektował krzesło "Goes rock". Krzesło zadebiutowało na Salone Internazionale del Mobile 2012 - największej na świecie imprezie poświęconej branży wnętrzarskiej, która od lat kształtuje trendy na każdy nadchodzący sezon.

Krzesło "goes rock" źródło Kravitzdesign.com

Krzesło "goes rock" źródło Kravitzdesign.com

Pierwotnie krzesło "Mademoiselle" zostało zaprojektowane przez legendarnego projektanta Philippe Starcka. Francuz znany jest ze swoich wnętrzarskich realizacji na całym świecie. Starck projektuje wnętrza dla sieci hoteli i znanych restauracji, projektuje meble, architekturę oraz przedmioty codziennego użytku. Jest znany m.in. z projektu optycznej myszki dla firmy Microsoft czy każdemu znanej designerskiej wyciskarki do owoców.

wyciskarka do owoców, projekt Philippe Strack źródło strack.com

Styl Kravitza można określić jako bogaty i luksusowy. Artysta używa zawsze drogich materiałów i kamieni, które już same w sobie są bardzo wyjątkowe i ekskluzywne. Do swojego stylu wprowadził całą masę "miłych" w dotyku wykończeń- pętelkowych dywanów czy futra. W większości projektowanych przez niego pomieszczeń obowiązują puszyste dywany (najlepiej z długim włosiem lub grubą pętelką). W salonach, pokojach dziennych i sypialniach- futrzane poduszki oraz miękkie i delikatne obicia foteli, naturalne skóry egzotycznych zwierząt zarówno na meblach jak i ścianach, często powtarzanym elementem są też ogromne kły z kości słoniowej.

A Touch of Lenny Kravitz Cool, Dramatic Designs by the Rock Star źródło Kravitzdesign.com

Lenny Kravitz. The Set of 'The Queen Latifah Show' źródło Kravitzdesign.com

wnętrze apartamentu, źródło Kravitzdesign.com

wnętrze apartamentu, źródło Kravitzdesign.com

Soho Penthouse With Former Owners Lenny Kravitz And źródło Kravitzdesign.com

wnętrze restauracji, źródło Kravitzdesign.com

wnętrze willi, źródło  http://thematerialsleuth.files.wordpress.com/2012/01/picture-111.png

wnętrze łazienki, źródło Kravitzdesign.com

źródło Kravitzdesign.com

Trzeba przyznać, że w miarę jak Kravitz jest twórczy i oryginalny to nie jest ekologiczny. Styl Gwiazdora jest odzwierciedleniem jego własnego charakteru i bogatej osobowości. Kravitz tworzy przestrzenie nasycone kolorem i treścią. W jego projektach jest wielobarwność, brak jednolitości i praktyczności rozwiązań. Puszyste dywany bywają lokalizowane na podłogach baru i często uczęszczanych ciągach komunikacyjnych. Wnętrza przytłaczają różnorodnością tekstur i ciężkością koloru. Dla niektórych jest to wada. Dla innych zaleta .... mieć wnętrze zaprojektowane przez Lenny Kravitza …. nie lada gratka. Szczególnie dla miłośników jego muzyk.

 wnętrze apartamentu, źródło Kravitzdesign.com

Kravitz Design, produced a mid-century modern set for Queen Latifah's talk źródło Kravitzdesign.com

Więcej informacji na stronie: http://thekentnyc.com/

autor: arch Karolina Radoń

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.