Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
03 marca 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Bolon x Neri & Hu na Stockholm Furniture Fair 2018

Szwedzka awangarda w świecie wykładzin firma Bolon, którą w Polsce reprezentuje min. MARRO, przygotowała jedno z bardziej zjawiskowych stoisk na tegorocznych targach Stockholm Furniture Fair. Bolon założył w 1949 roku Nils Erik Eklund, obecnie zarządzana jest przez Annicę i Marie Eklund, które reprezentują trzecie pokolenie na czele firmy. Od momentu kiedy stery w Bolonie przejęły siostry Eklund ta rodzinna firma rozpoczęła podbój świata designu.Koncepcja stoiska Bolon, które miało swoją premierę na Stockholm Furniture Fair i będzie kontynuowane na Salone del Mobile 2018 w Mediolanie została zaprojektowana przez chińskich architektów Lyndona Neri i Rossane Hu z renomowanego studia Neri & Hu z Szanghaju. Założone w 2004 r studio znane jest z wielokrotnie nagradzanych projektów architektury i wnętrz i uznawane jest dzisiaj za jedną z najbardziej dynamicznych firm projektowych w Chinach. Wśród ich realizacji znajdują się min.: Instalacja Das Haus IMM Cologne 2015, Design Republic Commune Szanghaj czy flagowy sklep Sulwhasoo w Seulu. Neri & Hu było gościem ostatniej edycji targów Warsaw Home 2017 w Warszawie.

Bolon Stockholm Furniture Fair 2018 design by Neri & Hu photo Bolon

Bolon Stockholm Furniture Fair 2018 design by Neri & Hu photo Bolon

Inspirowany przyrodą koncept stoiska Bolon w Sztokholmie świętuje skandynawską naturę. Zgodnie z nową kolekcją podłóg Bolon – Elements - duet Lyndon Neri i Rossana Hu stworzył koncepcję stoiska opartą na podstawach przyrody, ilustrującą podziw i nostalgię, jakich doświadcza się podczas zwiedzania szwedzkich krajobrazów - w szczególności lasów i jezior. A dokładniej instalacja Neri & Hu iulustruje las przez zawinięte w wykładziny Bolon "drzewa" zwisające z góry nad stoiskiem i wypolerowane detale z brązu wyrażające odbicie jezior.  Instalacja przedstawia innowacje technologiczne, ale przede wszystkim chce być centrum debaty i żywej dyskusji, która przyciąga klientów.

Bolon Stockholm Furniture Fair 2018 design by Neri & Hu photo Bolon

Bolon Stockholm Furniture Fair 2018 design by Neri & Hu photo Bolon

+ Bolon http://www.bolon.com/

+ Neri & Hu http://www.neriandhu.com/index_cn.php


wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.