wszystkie artykuły z działu >> TARGI
09 marca 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Wystawa „?WE loveOriginal” na arena DESIGN 2018. Szanuj prawa autorskie. Nie kradnij. Pokochaj oryginał

arena DESIGN, która odbyła się w dniach 6-9 marca 2018 w Poznaniu, to jedno z najważniejszych w branży wydarzeń w Polsce, które promuje innowacyjne wzornictwo oraz tworzy przestrzeń do współpracy między projektantami i producentami.

Nieodłącznym elementem kolejnych edycji arena DESIGN są min. wystawy, wśród których najważniejsze to Wystawa VIVA light prezentująca wyjątkowe oświetlenie, Wystawa Pracowni Programów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem (PE–P), który od 17 lat jest realizowany na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (wcześniej Akademia Sztuk Pięknych i Wystawa ?WE loveOriginal.

Przekaz wystawy był czytelny: sprzeciwiając się produkcji i sprzedaży mebli "inspirowanych" piętnujemy tanie i źle wykonane kopie. Celem wystawy ?WE loveOriginal było przedstawienie szerokiej publiczności ikon designu, nadanie im personalnego znaczenia oraz tożsamości autorskiej.Wystawa ?WE loveOriginal zorganizowana była w Polsce po raz pierwszy. Okazją do jej zaprezentowania obok jubileuszowej 10. edycji arena DESIGN było 100-lecie Urzędu Patentowego RP w Polsce. Pomysłodawcą i kuratorem wystawy było Stowarzyszenie #loveOriginal.

-----------
Miło nam poinformować, że stoisko ?WE loveOriginal znalazło się w finale StandOUT. arena DESIGN Meble Polska Home Decor 2018 - plebiscytu na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej, organizowanego przez portal Exspace. Zapraszamy do głosowania na ulubionych nominowanych!

Genialny projekt ekspozycji sprawił, że najpiękniej zaprojektowane przedmioty na świecie... mówiły do nas. Teatralna scenografia nadawała poszczególnym przedmiotom magii. Ekspozycja podzielona była na kilkanaście kameralnych pomieszczeń. Każde poświęcone było jednemu twórcy. Ukryte za czarnymi kotarami wielkoformatowe zdjęcia projektanta i jego meble wręcz onieśmielały odwiedzających.   

Konstantin Grcic Magis photo materiały prasowe arena DESIGN 2018

Le Corbusier, Julek Reichelt, Karolina Drożdż Magazif photo Exspace

Le Corbusier, Zdzisław Sobierajski

Dzięki wystawie poznać można było historię danego mebla od pomysłu do finalnej jego wersji. A to właśnie odkrycie idei, kontekstu i procesu twórczego sprawia, że poznajemy historię przedmiotu i jego duszę, który bez tego jest tylko zlepkiem materiałów.

Stowarzyszenie #loveOriginal oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie chcą w ten sposób skupić się na budowaniu świadomości drogi projektowej i produkcyjnej (czyli od pomysłu do produktu). Udział w wystawie wzięli polscy przedstawiciele największych marek świata designu takich jak Knoll, Republic of Fritz Hansen, Kartel, Vitra, Fontini, Magis, Cassina.

Wystawa „?WE loveOriginal” photo materiały prasowe arena DESIGN 2018

Charles and Ray Eamesr, Julek Reichelt, Karolina Drożdż Magazif photo Exspace

Philippe Starck, Karolina Drożdż Magazif photo Exspace

„?WE loveOriginal”  Harry Bertoia photo Exspace

Julek Reichelt, Karolina Drożdż Magazif photo Exspace

Partnerem wydarzenia była Aqina, która jako wieloletni partner m.in. Knolla, Moroso, Guframa, Magisa, Prostorii czy Republic of Fritz Hansen wpisuje się idealnie w te założenia, sprzeciwiając się produkcji i sprzedaży mebli "inspirowanych" czy mówiąc wprost-zwykłych kopii. Firma wspiera stowarzyszenie #loveOriginal promując na wystawie projekty Harrego Bertoi (Knoll) oraz Arne Jacobsena (Republic of Fritz Hansen). Te projekty z połowy zeszłego stulecia (Bertoia Collection zaprojektowane w 1952 oraz Series 7 w 1955) to ikony wzornictwa, które niestety są jednymi z najczęściej kopiowanych mebli na świecie.

A KOPIE POWIERZYMY KONTENEROWI NA ŚMIECI !

----------------
Wystawa: ?WE loveOriginal

Targi: arena DESIGN 2018
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Termin: 6-9 marca 2018 roku

Organizator: Stowarzyszenie #loveOriginal, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Kurator: Stowarzyszenie #loveOriginal
Mecenas: Urząd Patentowy RP
Partnerzy: Kartell, Fontini, Secto Design, Vitra, Republic of Fritz Hansen, Knoll, Milliken by Aqina, Chors.
Partnerzy Instytucjonalni: Zamek Cieszyn, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Urząd Patentowy RP, Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych i UAP Poznań.

Zespół „?WE loveOriginal” i Przemysław Trawa - Prezes Zarządu MTP photo materiały prasowe „?WE loveOriginal”


 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.