wszystkie artykuły z działu >> TARGI
23 marca 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Uczta zbudowana światłem. SPECTRUM LED x Daria Wawrzkiewicz na Light+Building 2018

Nie trzeba być architektem dyplomowanym by projektować. Przykładem są najwięksi architekci bez dyplomu Le Corbusier czy Frank Lloyd Wright. Trzeba posiadać charyzmę i przede wszystkim ducha walki, by od szkicu doprowadzić do realnej formy, która będzie służyć ludziom. – mówi projektantka Daria Wawrzkiewicz.

O tym jak powstało jedno z ciekawszych polskich stoisk Light+Building 2018, wiodących targów oświetlenia, elektrotechniki oraz automatyki budynków, które odbyły się we Frankfurcie nad Menem w dniach 18- 23 marca 2018 roku, opowiada projektantka Daria Wawrzkiewicz.

Projekty dla katowickiej firmy oświetleniowej SPECTRUM LED to przede wszystkim projekty rozmieszczenia opraw. Zarówno ten zrealizowany na Light+Building 2018 jak i poprzedni zrealizowany na EuroShop 2017 w Dusseldorfie, o którym można przeczytać tutaj >>

---------
Stoisko Wojnarowscy / SPECTRUM LED jest finalistą StandOUT. Light+Building 2018 - plebiscytu na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Zapraszamy do głosowania na ulubionych nominowanych!

Oba projekty eksponują oprawy w widowiskowy i równocześnie jak najprostszy sposób. Oprawy, które prezentowaliśmy we Frankfurcie zostały przygotowane wcześniej przez menagerów firmy. Dzięki temu mogliśmy je w jak najlepszy sposób wyeksponować juz na miejscu we Frankfurcie. Projekt stoiska nawiązujący swą prostą formą do stylu Bauhaus miał nadać przestrzeni lekkości, a efekt stylu rococo pozwalał miękko rozkładać się światłu. Dla mnie - artysty malarza, który ma światło w sobie - budowanie scenografii jest jak malowanie pędzlem wydobywające światłem niuanse przedmiotów.

Photo © SPECTRUM LED

Photo © Exspace

Photo © Daria Wawrzkiewicz

Photo © Exspace

Targi Light & Building to przede wszystkim prezentacja największych firm oświetleniowych na świecie. Nic więc dziwnego, że na stoisku SPECTRUM LED można było zobaczyć żyrandol... jednak zaskakujące było to, że wykonałam go z hiperrealnych rzeźb: kiełbas, serdelków, salami i szynek;) Miło było usłyszeć od klientów którzy pojawiali się z różnych zakątków świata, pytania:  - czy żyrandol jest z prawdziwych kiełbas? - kiedy będziemy kroić torty? ;)

Photo Daria Wawrzkiewicz

Photo © Exspace

Scenografia jaką mogliśmy zobaczyć na stoisku SPECTRUM LED we Frankfurcie to fragment z życia Marie Antoinette. To rodzaj uczty światła i oświetlonych przedmiotów, które zrealizowałam swoimi rękoma. Hiperrealne rzeźby tortów - w tym jeden tort z głową samej Marie Antoinette, ciastka, paryskie makaroniki, kompozycje z piór strusich i emu, stylizacja butów w nawiązaniu do stylu rococo. Wszystko prezentowane na tacach, tak jak podawano kiedyć samej Marie Antoinette. Sama również wcieliłam się w tą postać w sesji zdjęciowej, którą można zobaczyć na prezentacji stoiska.

Photo © Daria Wawrzkiewicz

Firma SPECTRUM LED reprezentowana przez Damiana Wojnarowskiego i Sylwestra Grysa specjalnie na te targi zbudowała prototyp stoiska 1:1. Pozwoliło to z wyprzedzeniem przygotować takie rozmieszczenia opraw LED, by osiągnąć idealne światło na stoisku. Było to również ćwiczenie i dobre doświadczenie wizualne dla menagerów firmy - ponieważ cała firma mogła uczestniczyć w procesie twórczym. 

Photo SPECTRUM LED

© Daria Wawrzkiewicz

Photos: © Exspace, Daria Wawrzkiewicz, SPECTRUM LED

----------

Wystawca: SPECTRUM LED http://www.spectrumled.pl/

Targi: Light & Building 2018 / 18-23.03 2018 Frankfurt nad Menem

Projekt: Daria Wawrzkiewicz

Realizacja: MgM Katowice http://studiomgm.pl/

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.